• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEIJAK UŠETŘIT (aneb doba je zlá!:)
    Auditka v podobném duchu:
    [Daruji, přenechám, vyměním, dám za odvoz nebo do 150,- (nabídka i poptávka:-)]
    [freeganismus bez lásky?, freegan bazar a vlastně všecko (dumpstering, urban exploiting apod.)]
    [Za málo peněz hodně muziky: Tipy a linky na SLEVY, AKCE, VÝPRODEJE, zajímavé služby. Toto NENÍ BAZAR !!!]
    [Second handy, "sekáče" - kde se levně a dobře oblíct?]
    [Domácí rozpočet aneb na čem se dá ušetřit? Vymýšlíme levné dárky!]

    Jináč pokusím se to tady ani moc neřídit/nemazat atp., ale před odesláním každého příspěvku zvažte prosím jeho přínos pro ostatní, ať to tady nemáme příliš nepřehledné.
    Díky moc. :)

    Jinak témata, které by vás tady nejvíc zajímala, jsou:
    1) individuální tipy jednotlivých uživatelů jak šetřit
    2) doporučení na nejlevnější mobilní a internetové služby atp.
    3) upozornění na oblíbené položky v akci (máslo, papriky, zmrzlina Haagen-Dasz?:)
    4) galerie, muzea a kulturní akce zdarma
    5) zajímavé sekáče a kdy tam chodit
    rozbalit záhlaví
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    ADAMIRA: Tak jako jo, že lidi u nás obecně žerou málo zeleniny (statisticky vzato), to je asi fakt. Ale taky je to každýho věc :-) Nicméně si myslím, že důvodem toho nebude úplně to, že by zelenina byla drahá (je? není? vlastně nevím...). My to prostě nemáme "v povaze", četl jsem o tom několik pěkných studií. Jako že když se člověk podívá do hostorie na naše národní stravovací zvyky, který byly daný tím, co tady bylo lokálně k dispozici, tak to prostě není a nikdy nebyla žádná hitparáda. A ono to prostě v lidech trošku přetrvává. Ale to jsem se trochu zakecal, radši doporučím ke čtení třeba tohle (čte se to hrozně špatně, ale je to děsně zajímavý):

    Řasy, nebo knedlíky? - Martin Franc | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/rasy-nebo-knedliky-64089
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DEEFHA: Tipoval bych že se to stáčí někam směrem "párek je levnější než okurka" a proto maj lidi kurděje :)

    (což IMHO není pravda)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    ADAMIRA: Chtěl jsem na to zareagovat nějak podobně :-) Ale je tam prostě moc proměnných. Z čeho jsou ty párky? Jaká je to zelenina? Kdo to bude jíst? Jaká je definice "najíst se" a jak se dá měřit míra toho stavu? A tak podobně.

    Podotýkám, že jím všechno. A vlastně si nejsem jistý, jak se vlastně ta otázka vztahuje k vitaminu C...
    KULA
    KULA --- ---
    RAINBOF: samozřejmě, to se ČSOB usmyslela, že když už dělá Brokera každý, budou i oni. Jediné srovnávače jsou na DTestu. Srovnejto, Rixo, apod, brokeři s rychlým API...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    SCHWAB: To je velice zajímavá otázka

    Taková ta u který nejen že nevíš odpověď, ale ani na co se dotyčný ptá :))

    Jakože za 100 korun jestli se najim víc párků nebo zeleniny?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    CUKI: porovnej ceny zeleniny a párků. Čeho se najíš víc?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    CUKI: Mám to jako součást protikocovinovýho koktejlu. Jo a když jsem choval morčata trochu ve větším, tak jsem sypal dost, ty ho potřebují a ovozel je v zimě drahý.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Neni usetreno nahodou ta firmicka co ti pak vola s nabidkama dokud svobodne nechcipnes ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    To je doba tak zlá, že dneska v EU někdo potřebuje vitamín C dotovat tabletkami?
    Tohle je potřeba pro krátkodobou náhradu vlivem nějaké nemoci či velmi specifických poruch. A nebo pro posádku ponorky co stráví půlroku pod ledem. :-D
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    GEISHA: Já u nich nakupuji pár let a ty expirace ok. Naopak, když jsem chtěl do lékárničky něco, na kdyby náhodou. Požádal jsem o poslání zboží s co nejdelší expirací a přišla odpověď, i zboží se subjektivně expirací daleko.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    Kde se nejvíc vyplatí kupovat vitamíny? Jde mi hlavně o vitamíny D3, B komplex a co nejsilnější C.
    Tady mi přijdou vitamíny docela levné, levnější oproti lékárnám: https://www.tetadrogerie.cz/eshop/produkty/pece-o-zdravi/vitaminy-a-mineraly/vitaminy
    Není v tom nějaký háček?
    Nedávno jsem tam koupila tenhle vitamín C s expirací 2027: https://www.tetadrogerie.cz/eshop/katalog/vix-vitamin-c-1000-sipek-(120tbl/kra)
    KROPUCHA
    KROPUCHA --- ---
    Já mám dobrou zkušenost s www.lekarnapohoda.cz, je ještě levnější. Zatím žádný problém, s dodáním ani s expirací.
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    GEISHA: Taky jsem vůči tomu stále podezřívavá, u Biosilu je expirace 2025, u Gynexu 2024. Kdyby se nejednalo o originál, tak to nepoznám. Příbalový letáky jsou v češtině. Hodnocení jsou pozitivní převážně kvůli ceně. Kauzu s Notinem jsem zaregistrovala.
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    Objevila jsem gigalekarna.cz z mně neznamého důvodu mají vše podstatně levnější, než konkurence, příklad Biosil Plus u nich vyjde na 67,- v lékárně většinou kolem 90,- další produkt jsem u nich koupila za 477,-, přičemž sám výrobce ho na svém eshopu prodává za 589,-. Poštovné začíná na 49,-
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AirBank má akci, kdy posílá 300 Kč měsíčně pokud u ní platíte účet za O2.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NEI: lepsi nez emtecko.cz/trz ?
    SLANINKA
    SLANINKA --- ---
    MOIRAIN: Už delší dobu kupujeme v Actionu na Edenu toaleťák - 24 rolí za 120 CZK :) A taky mají fajn univerzální čistič za pár kaček, který používáme na koupelnu a kuchyň viz obrázek. A když jsme se stěhovali koupili jsme si tam za pár stovek peřinu na dvoulůžko a zatím se zdá být velmi kvalitní, polštáře jsou také v pohodě. Ale sortiment se tam hodně mění. Někde jsem četl, že každý měsíc obmění snad ⅔ věcí, takže co se osvědčí, to je dobré nakoupit hned do zásoby - příště už to mít nemusí.
    Jo a před rokem jsme potřebovali na dovolenou nový kufr - středně velký jsme tam sehnali za neuvěřitelných 800 CZK. Dovolenou přežil bez jakékoliv úhony, tak jsme teď na další dovolenou koupili druhý stejný jako náhradu za starý, který nám rozbili při přepravě... Kompenzace X let starého mini kufru z Tesca dokonce převýšila cenu nového většího z Actionu :D

    KLX
    KLX --- ---
    MOIRAIN: Souhlasim, jezdíme pravidelně se ženou do Letňan a mohu jen doporučit. Ceny fakt hodně nízké. Spousta kravinek do domácnosti apod..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    včera jsem na Luka (metro) narazila na obchod https://www.action.com/cs-cz/
    ceny povětšinou fakt nízké, ale zboží z části značkové
    krabičky na všechno možné od jednotek korun, sluchátka k počítači za 130 (ještě neotestované), nádobí, uklízecí věci, od houbiček po mop, nějaké menší elektro, pochutiny...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam