• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEIJAK UŠETŘIT (aneb doba je zlá!:)
    Auditka v podobném duchu:
    [Daruji, přenechám, vyměním, dám za odvoz nebo do 150,- (nabídka i poptávka:-)]
    [freeganismus bez lásky?, freegan bazar a vlastně všecko (dumpstering, urban exploiting apod.)]
    [Za málo peněz hodně muziky: Tipy a linky na SLEVY, AKCE, VÝPRODEJE, zajímavé služby. Toto NENÍ BAZAR !!!]
    [Second handy, "sekáče" - kde se levně a dobře oblíct?]
    [Domácí rozpočet aneb na čem se dá ušetřit? Vymýšlíme levné dárky!]

    Jináč pokusím se to tady ani moc neřídit/nemazat atp., ale před odesláním každého příspěvku zvažte prosím jeho přínos pro ostatní, ať to tady nemáme příliš nepřehledné.
    Díky moc. :)

    Jinak témata, které by vás tady nejvíc zajímala, jsou:
    1) individuální tipy jednotlivých uživatelů jak šetřit
    2) doporučení na nejlevnější mobilní a internetové služby atp.
    3) upozornění na oblíbené položky v akci (máslo, papriky, zmrzlina Haagen-Dasz?:)
    4) galerie, muzea a kulturní akce zdarma
    5) zajímavé sekáče a kdy tam chodit
    rozbalit záhlaví
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    KOMAREK: tohle je zajímavá akce, dávaj to ke knihám za 400 něco ne? Z toho by se dal udělat zajímavej kšeft :)
    KOMAREK
    KOMAREK --- ---
    Sleva při nákupu nad 2.000Kc.
    Pouze pro nové zákazníky
    Měl by někdo zájem?
    Kupón zašlu do pošty.

    SPOTTER
    SPOTTER --- ---
    jestli chce někdo ušetřit, tak individuálně ho to bude stát hodně energie. úspěšné jsou činnosti dělané společně.

    Mrkněte na web karrot https://karrot.world/ kde si můžete založit skupinu a řešit a plánovat vyzvedávání nesnědeného jídla z restaurací a podobně. Web jsem přeložil do češtiny, nic vám nebrání vybudovat si komunitu ve svém městě.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    SLANINKA: nasbírej si ovoce klidně u silnice.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    SLANINKA: chceš poslat nějakej kupon?
    SLANINKA
    SLANINKA --- ---
    Nechcete si to dořešit někde jinde? Neušetřil jsem při čtení posledních X příspěvků ani korunu a to je primární důvod, proč sem chodím...
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    IOM_NUKSO: námitka stále trvá, ty něco tvrdíš, ale odmítáš to podložit zdroji
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    MOIRAIN: chytra geisha nepridavala zadnej zdroj. Ale ok nemuzu na ni uz reagovat, jsou to ztraceny nervy.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    IOM_NUKSO: hele, standard je, že když něco tvrdíš, musíš to umět dokázat, a ty ten žblebt dokázat neumíš
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NAVARA: já už mám malej seznámek s podobnejma položkama "co si má člověk najít sám", rád ho předám až zhebnu :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ADAMIRA: Však je to klasický argumentační faul - já něco tvrdím, ale ty koukej spálit hodiny času dokazováním/vyvracením s pořádnými zdroji, které stejně odmítnu :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    v pekle je specální místo pro takovýhle lidi "tvrdim že země je placatá - vygoogli si to" a čeká je tam počítač na kterym budou muset 80000 let jenom googlit debility
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    GEISHA: zato ty tady muzes tvrdi zvasty bez zdroje vid?
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    GEISHA: ja ale nepisu, ze ty plody jsou nejak otravene, jen ze stromy ty latky z aut absorbuji.

    SPIKE411: jako vazne? Vygooglit jde vsechno. Jedna studie tvrdi ze ano a druha ze ne. Mohu ti tady pastnout pingpong studii. Zkus dat do googlu proc se stromy vysazuji u silnic.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    IOM_NUKSO: OK, vygooglil jsem.

    Agronomy | Free Full-Text | Particulate Matter Accumulation on Apples and Plums: Roads Do Not Represent the Greatest Threat
    https://www.mdpi.com/2073-4395/10/11/1709

    Is it dangerous to eat food grown right by the road?
    https://sciencenorway.no/food--nutrition-forskningno-norway/is-it-dangerous-to-eat-food-grown-right-by-the-road/1445577
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    GEISHA: nemam zadnej konkretni zdroj, vygoogli si
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    GEISHA: nevim odkud tohle beres. Stromy u silnic absorbuji bordel z aut. Tyhle stromy se dokonce dokazou "vycvicit" a absorbovat toho vic nez strom v lese a existuje korellace mezi koncentraci tezkych kovu a vzdalenosti od silnice. Je to i jeden z duvodu, proc se stromy u silnic vysazuji, aby nrutralizovali humus z aut. Ale tohle asi na chuti znat v principu neni.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NEI: No a kdy to bylo naposled? Olovo v pohonných hmotách jsme zrušili 2001 :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    GEISHA: od 1600 maji slevu v hare krshna jidelne na Jarosce.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    RAINBOF: Mám dojem, že olovo v sobě měl special i super. Rozdíl byl v oktanovém číslu, 91 special a 96 super.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam