• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PHOW_SAATCHDragon's Dogma: Dark Arisen
    rozbalit záhlaví
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    PHOW_SAATCH: s tou dvojkou bych takhle nespěchal. Speed mod má i jednočka a je tu ještě jedna věc.

    Já si zkusil zahrát DD jedničku jako běžný hráč, abyste nemuseli. To znamená jsem šel jen po značkách, co mi hra ukazovala, co bylo v achievementech a co mi vyloženě řekli NPC, jak je zvykem v běžných komerčních hrách.

    Průběh trval docela krátce, byl efektní a rychle jsem se dostal na konec. Dokonce i ten správný.

    Ale.

    Vůbec jsem nerozluštil osud a příběh čarodějnice a jejího pawna. A s tím tajemství pawnů.

    Vůbec jsem nepomohl vévodkyni, nenašel skrytý dungeon. Ani jsem neodhalil tyhle questy.

    Vůbec jsem nevyřešil problémy tý obchodnice/trošku podvodnice

    Nedojel jsem vévodův osud, jen ten základ

    Neodhalil jsem tajemství draků, jen arisen a co je jeho pravým osudem

    Jen jsem v datadisku ohalil osud milenců, jinak to celé zůstalo skryto

    Nikoho jsem si nevzal

    vůbec jsem netušil nic o zlodějské gildě

    na mapě zůstaly celé oblasti neprozkoumaný

    přesto se hra tváří jako dohraná a hráč co se nezajímá se nic nedozví, pokud mu to vyloženě někdo neřekne. Maximálně je znechucený, že jeho nejmilejší osoba je tlustý obchodník.


    Takže asi tak. Tyhle stránky jsou v případech takovýhle RPG, od Dragon Age Inquisitiion, přes STarfield, Elden ringy po DD úplně nic neříkající, jen je to v tomhle případě smutná statistika toho, jak běžná hráči vlastně ty hry konzumují a pak jdou zkonzumovat další.
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    How long is Dragon's Dogma II? | HowLongToBeat
    https://howlongtobeat.com/game/109526
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    HONZA09: jj, tam probíhaj zajímavý interakce.

    Proto u Dogmy dycky zmiňuju, že tatínkem je německý Gothic s jeho původníma záměrama. Přes den kolem hospody naklonit si místní opilce, dostat informace, v noci vyprovokovat nepřátele na který nemám a zdrhnout před nima k tý hospodě a nechat je ať to vyřešej. A pak sesbírat loot. Jo, jinak chování ve dne, v noci. Jinak tihle vojáci, banditi, vzbouřenci, civilové. Úmrtí někoho může znamenat i zánik úkolu.
    A boj a systém obtížnosti se inspirovat spíš u fromů. Tak nějak to v minulosti před tou hafou let a skoro dvěma generacema bylo.
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    HONZA09:
    Hale Pace CZ - To čumíš na mě?
    https://www.youtube.com/watch?v=R4dM73zLrUE
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Já jsem teda asi nejvíc čuměl, když se v tý hospodě pak začali řezat lidi mezi sebou až do krve. Normálně bitka z ničeho nic jeden na jednoho. Asi blbě čuměl. :)
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    kupování rund má taky dopady ;o)

    kromě teda animací zpovykané chasy a měšťanstva :D
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    V tý hospodě jsem nechal pěkný pár desítek tisíc, protože jsem si vždy spletl řádek Rest a Buy a round. :)
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    jinak já použil v DD2 už asi 7 wokestounů (ale já si z nich vařím i polívku) a normálně NPCčkám pomáhám, hodně dělám kytičky a dávám je jako dárky jeptiškám, princeznám a hlavně holčinám po hospodách, dětem ve stylu Majkla rozdávám bonbónky co si vyrábím ze sušeného ovoce a skořice.


    //on je to teda i roleplay, když mám za postavu zapomenutého kralevice a dle lore i někoho spjatého s lidem těch zemí, takže jaksi starat se o lid a bránit jej patří jaksi k základům kohokoli kdo jest z feudální třídy a kdo navíc ztratil srdce, je spjat s drakem a tím se stává jaksi garantem a ochráncem země, polosvatý (nebo poloďábel).

    //rozhodně nechci skončit jako lidé v diskuzích na herních magazínech, kde teda si stažují, že úkoly a dialogy nic moc a hra jim nakonec ukázala, že jediného s kým mají vztah je ožrala z jedné hospody, protože mu dali další chlast. Oni si stěžovali na hru, ale právě Dragons dogma ukazuje jak někteří lidé mají tak poškozený charakter, že i ve hrách jsou za hovada a ta hra jim to napíše. Jo, roleplay vlastně je forma divadla a vy jste aktér a ukáže se, jaký. Neschopnost zachovat se k ostatním rolím slušně, vám pak hra vrátí v tom, že jediná postava co vás má ráda je pomočený a pozvracený narkoman, kterýmu jste dali další drogy.
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    btw: až tenhle víkend jsem "objevil" godsbane a jeho využití v praxi, docela game changer.. jak jsem bez něj moh žít :)
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    VIRIK: ty ve ja resim toho vypravece uz asi patej den! toe quest! furt nekde stojim a cekam,az se hne. nejdriv pred kasnou, pak ve slumech a ted uz vim kam chodi a stejne progres 0! :D
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    bacha, u některých úkolů je nejlepší řešení ho neplnit, :) někdy se z toho vyklube úžasnej dlouhej quest, co by jeden ani nečekal.
    Proto existuje spousta submisivních hráčů, co tvrdí jak špatný to má úkoly něco přines, protože jak psíci hned běží a donesou a nepřemýšlej. A ony se někdy dějou lepší věci, když si tam postavíte hlavu, nebo to prostě budete řešit jinak :D
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    RUDOLF: dobros. mam jeden ze tri no :) dik!
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    BOBESH: není, ten cápek tam imho zůstane dokud s ním nepokecáš, až přineseš miasma.. ale možná mu to game devs spočítali;-) a nejde s tím nic dělat
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    RUDOLF: u sester mam aktivovanej nakej quest, ze mam donest 3x neco, pac jim tam taky lezi nejakej typek ci co. toe vono? me neprislo, ze toe na cas :O
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RUDOLF: no a ten leopard není v márnici!
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    BOBESH: taky jsem woknul jedno úplně nahodilý NPC u nějakých ruin.

    A zdechl mi ten leopard v péči sester. Asi mi dlouho trvalo, než jsem zjistil, jak mám představenou zatknout;-)
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    Ještě k tý jedničce - když hned na začátku prodáte krámy z bedny a nakoupíte za to cca 250 throwblastů, můžete na prvním levelu z fleku vybombit půlku BBI... ano, i tak se to dá hrát :)
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    HONZA09: diky staci! :))
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    BOBESH: To nechceš vědět... :) Je to spoiler, co Ti nedá spát.
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    vyplacal sem jeden wakestone na nakyho defaulta nekde u jakysi zriceniny ci co, tak doufam, ze mi to pozdejs bambuch oplati! :))

    btw k cemu je mi momentalne marnice? toe asi na pozdejs, nebo kdyby se mi podarilo kuchnout nejaky dulezity npc?
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    jo a řada věcí pro mágy je zase v truhlách, ke kterejm aby se člověk dostal musí hodně přemýšlet.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam