• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLIStrava photo, aneb co není na Stravě, jako by nebylo :)
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Jo tak to jo :)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    FORELLI: Ale Nova ves u Mlade Vozice je za rohem, ze jo :D
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    WEWERKA: Jistebnice je tak 50 od nás, to ani jakosvůj rajon nepovažuju :) ale znám to tam ze závodů, tam si kopců užiješ :)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    FORELLI: V sobotu ti nejspis budu krouzit v rajonu :) Pojedu pres Jistebnici na Novou ves u MV a pak nahoru.
    JOPS
    JOPS --- ---
    FORELLI: Hele, řešil jsem to samé a šlo to, fakt do toho běž, vyndej oteplovaky a hurá na kolo 🤣
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Já jsem se aklimatizoval na teplo a teď mám velký problém do té zimy vyjet, nechám to až na pátek :-)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Strom s nazvem Jidelnik Staleplodici.

    FORELLI
    FORELLI --- ---
    I ty vysoké tlaky už jsou překonané. Jde o správnou kombinaci šírky ráfku a pláště a nemusí se tolik foukat.
    FINSON
    FINSON --- ---
    JOPS: Takových ale moc nebývá... potom už teda jenom tu nouzovou duši, no.
    Osobně jsem za bezduše na čemkoliv, na silničce ještě mají smysl galusky pro úzké rozměry a vysoké tlaky, jinak když se už dneska dávají pláště 28 mm - 30 mm, tak tam už bych šel do bezduše taky.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    WEWERKA: snakebite jsou proste dve diry v dusi, ktery, jak pise BP, vzniknou prorazenim duse rafkem o hranu - treba na obrubniku.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Hm, tak googlim a vypada to opravdu jako procvaknuti. My jsme tomu teda odjakziva rikali snakebite, ale procvaknuti vypada logicky.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    No já měl tedy zato, že snakebite je duše „píchlá“ o ráfek při nadměrném stlačení (díra, obrubník, …) — proto ten výraz snakebite, jsou to dvě malé dírky vzdálené od sebe přesně šířku ráfku, což je podobné jako kousnutí hadem :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    WEWERKA: snakebite neni rizla duse.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    JOPS: Kdybych rizla pneu (snakebite), tak vozim kus gumy ze stare pneu. To je tam vlozi, da se tam duse a nafoukne. Bratranek rikal, ze jednou dojel i na papirove penize podlozene do te diry. No a kdyz ti vyskakuje knot, tak tam staci z druhe strany dat treba klacicek. To uz jsou ale triky vyssi urovne :)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    JOPS: IMO je jedno jestli jedes 200 nebo 20 km. I tech 10 km od baraku se ti vyplati tahat neco na opravu.
    Pumpicku mam na ramu pod uchyty na bidony. Mohla bych mit mensi, ale pri foukani se to nevyplati. Ostatni veci nacpes do podsedlove tasky, nahradni gumu do kapsy u dresu.
    Ted na gravelu mam 3 drzaky na bidony, tak do jednoho z nich davam sroubovaci krabicku s naradim.
    U bezdusaku dost zalezi na tom jak moc vazis a jaky prumer pneu tzn. kolik mas natlakovano. Vetsina z nich je spolehliva do 40 PSI, ale kdyz je to vyssi, tak to vetsinou nevychazi. Ja vepredu davam presne 40 PSI, takze mi knoty drzi zalepene naveky. Ale vzadu mam 44 PSI a tam musim po dojezdu rozebrat pneu a podlepit to.
    Proto treba bezdusaky nemam na silnicce, kde foukam o hodne vic.
    JOPS
    JOPS --- ---
    FINSON: proste dira, kdy ani to mliko uplne nefungovalo :)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Jo a žádnej batoh nepotřebuješ, pokud si pumpičku přiděláš na rám. A pokud si koupíš třeba pumpičku od OneUp (do který jde nacpat sada na opravu, bombička nebo whatever), pořád nepotřebuješ ani ten batoh :D
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    JOPS: Když píchneš bezduši, nacpeš tam v případě větší díry knot, nafoukáš a jedeš dál.
    Duše už mi nikdy nesmí do baráku, takovej oser už v životě zažít nechci.
    FINSON
    FINSON --- ---
    JOPS: Jak jako prorazit bezdušák ❓
    [FINSON @ Bikeri, Silnicari, Sjezdari, Slalomari, Hobici, spojme SILY!! ;) Kolo je SUPER! ]

    Jinak pravidlo, od kdy s sebou mít komplet výbavu minimálně pro ten defekt, zní: "Je v mých reálných možnostech (vč. časových) vrátit se s nepojízdným kolem pěšky?"
    😁
    JOPS
    JOPS --- ---
    OCTOPUSS: bohuzel, nejak porad nemam odvahu, tu dusi s sebou vzdycky na delsich vyletech mit muzu a kdyz jsem videl, jaky oser to je, kdyz prorazis bezdusak, tak furt nevim, zda to chcu :D


    WEWERKA: no jo, jenze ty jezdis na hranici vesmiru, my co jezdime kolem komina nam prijde zbytecne s sebou tahat batoh... No ale jako vcera by se hodil no :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam