• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORDuolingo
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NELLAS: v tom videu jsou ukázky. Třeba vybíráš správnou předložku nebo porozumění shrnutí textu...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LAUNCHER: Nedovedu si to představit. Jak vypadá EN-EN?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Btw pustil jsem si pár YT videí od SWR (bylo mi doporučeno nedávno, dělám pro firmu v B-W) a je to teda nehezký probuzení v realitě. Totalne se v tom topím. Uznávám, že moje vina, že jsem měl to Duo více kombinovat s YT. Je to boj ☺️

    Altes Bahnwärterhäuschen wird bezahlbares Zuhause für 5-köpfige Familie | SWR Room Tour
    https://youtu.be/uu2K5Mq1Bcc?si=QuZVgQm5x7Zw5DqI
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OMIKRONN: Jak píšeš alespoň do B2 a k tomu pls EN-EN level C. Není to tam napsáno, ale EN-EN je prý teď B2. Nikoliv B1, jak jsem si myslel. Prý - brát pls s rezervou.
    OMIKRONN
    OMIKRONN --- ---
    LAUNCHER: Těším se, jestli někdy bude v Duolingu i DE-DE, to by mohlo být taky dost fajn...
    VIDA
    VIDA --- ---
    LAUNCHER: Děkuju za info. Zatím teda tápu jako John Travolta v memu, protože to v nabídce nevidím. Ale třeba to přijde časem i na můj přijímač.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER:

    Duolingo's new advanced English course - Immersive English teaching for learners
    https://youtu.be/2VbDnQ7sCI4?si=i4vBLfwbNlTX3Bz-
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VIDA: Ano. Jmenuje se to Intermediate English.

    VIDA
    VIDA --- ---
    LAUNCHER: Chápu dobře, že někde v Duolingu je EN - EN? Zkoušela sem to najít, ale bez úspěchu. Android.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VSICHNIMAME: To, obávám se, nic neznamena. B2 by vypadalo třeba takto. EN-ES, jejich nej kurz. Všimni si i toho, že mají víc sekcí:

    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    LAUNCHER: nejsem si jistá, zda jsem hodila správný odkaz, v každém případě info na jejich podpore

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VSICHNIMAME: Screenshot pls? Na Androidu mi to pro EN-DE ukazuje B1, pro EN-EN a CZ-EN mi to neukazuje nic.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    LAUNCHER: tak duolingo ale tvrdí, že angličtinu má přes češtinu do B2. Němčinu, zda se, má jen do B1.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NELLAS: JN, jenže pak člověk přejde do praxe a dostane hroznej kotel se slovickama, protože v práci si o Spargelfest moc nepokecam.

    Ale stavět se na tom dá. K tomu pojedu ty opakovačky, leckdy spletu sloveso i z Duolingo B1 levelu. Nebo nad tím dlouze přemýšlím.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LAUNCHER: Mě baví i slovíčka o žabácích. I ta chrestova sezóna mě pobavila. Ale já to dělám, abych si němčinu trošku osvěžila a mám radost i z toho, když si vzpomenu, jak se řekne dopadnout zloděje :D... nebo na správnou stavbu vedlejší věty (pořadí slov).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NELLAS: DE - Ty pohádky s tim žabákem, to jsem měl krizi a i jsem to odinstaloval. Jako já potřeboval slovíčka do práce a oni na mě s pohadkama.

    Ale zásadní princip pro mě je nechtít po (malých) dětech něco co nedělám no a protože jsem od dětí potřeboval aby jeli EN (nejen) v Duo, tak co se dalo dělat.

    Jen je teda pro mě hrozně nepraktické, viz níže, že ty kurzy konci na B1. Nemám aspirací na více jazyků, potřebuji jen EN a DE.

    EN v Duo viz níže pro mě mmnt nemá smysl, ale DE budu ještě dlouho zrychlovat a ladit i rozsahu B1 v Duo.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LAUNCHER: Jinak teda já mám už od gymplu Mittelstufe, což by mělo být B2. Myslím, že jsem svého času mohla klidně tvrdit, že jsem cca na C1 a nekecala bych. Teď to nepoužívám, takže mi němčina hrozně upadla, ale zase nějak vím, že kdybych musela, rychle se rozmluvím.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LAUNCHER: No však říkám, že němčinu jen přeskakuju. Ale já jen někdy, když se mi chce, tak si dám přeskakovací lekci na konec. Někdy udělám blbý překlep, někdy mi ujede člen, někdy neznám slovíčko nebo mi to neuzná synonymum. Takže mi to trvá déle, ale normální lekce nedělám.
    Jako jo, mám tam i pohádky, princezny, zábaly, krále a prince bojující s medvědy. A taky snad celou Karkulku. Ale ti cajti se mi taky furt opakují. A taky žádosti o pracovní povolení a pád Berlínské zdi :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Dojedu ještě tu sekci opakování a dojdu for lols and giggles na Goethe a zkusím test na B1. Myslím že zajimavá zkouška, jestli to Duo reálně funguje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam