• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLIKARNACo vás potěšilo nebo pobavilo? - Plkací a bez cenzury!
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    MULTICAT: ten název je krásný a roztomilý, význam ale trochu míň :D Své jméno ptáček dostal podle svého hnízda, které staví ve tvaru šourku - zastarale česky "moudí" - viz https://dvojka.rozhlas.cz/proc-je-moudivlacek-moudivlacek-7531427
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    ATUARFIK: A přitom je to jen prozaická šalvěj.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Ovšem pozor, takové babské ucho zásadně přispívá k filmovým zápletkám.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    MAR_TINA: poslat nekomu mysi ucho spis smrdi valkou hlodavcich armad o lebensraum nebo aspon drogovy teritoria:)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HAR4NT: Myosotis (/ˌmaɪəˈsoʊtɪs/ MY-ə-SOH-tiss[2]) is a genus of flowering plants in the family Boraginaceae. The name comes from the Ancient Greek μυοσωτίς "mouse's ear", which the foliage is thought to resemble.[3] In the Northern Hemisphere,[citation needed] they are colloquially known as forget-me-nots or scorpion grasses.

    bude to od nějakého barbarského severoevropského boha, který nám ji poslal
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    PALEONTOLOG: "zblochan" uplne jako nevabi k labuznikovani, hodne spatnej branding i marketing:))


    MAR_TINA: to bude odvozeny od nakyho antickyho nazvu tipuju:)
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    SHEALA: moudivláček je nejvíc nejkrásnější, taky miluju!
    JOPS
    JOPS --- ---
    Dneska jsem byl poprvé lézt na stěně. Konkrétně Letňany Jungle a musím říct, že mě to fakt příjemně překvapilo.
    Technika nula, výbava nula, byl jsem tam jak sedlák mezi smetánkou s kolegy z práce(ti měli výbavu a věděli co a jak) , ale doprdele, ono to je super.

    Okej vylezl jsem obtížnost asi pro tříleté děti, ale jebat to, příště už budu vědět, do čeho jdu(mám hrůzu z výšek a 12m už je pro mě kompletní opuštění mojí komfortní zóny:)) . Musím zamakat na tom myšlení, v klidu si odpočinout a vymyslet ideální cestu. Takže ostatní obtížnosti jsem většinou v půlce cesty nějak posral. Nevychází mi nohy, nemám se čeho držet a celkově panika začátečníka :)

    Ale nebyl jsem tam naposled :)
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Me baví tenkozobec opačný.
    EMAET
    EMAET --- ---
    MAR_TINA: Tupoušek pyšný :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ATUARFIK: tohle je zrovna Persicaria :)
    oni jim ty názvy furt mění.
    A druhý rod rdesen je bistorta - hadí kořen
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HAR4NT: poznala jsem přírodovědce, který sbíral názvy pomněnky ve všech možných jazycích, a prý to téměř všude byla varianta na nezapomeň
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ADELHAIDA: zblochan vzplývavý je dokonce divoce rostoucí jedlá rostlina

    HAR4NT: ono bejt botanik znamenalo mít k dispozici pestrou paletu sušin všemožnejch vlastností :-)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    MAR_TINA: to je ale blby:))) ale forget-me-not/pomnenka je jak z Lewise Carolla:)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    MAR_TINA: Myslíš mnohoúhelník východní? :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HAR4NT: angláni?
    kiss me over the garden gate

    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    HAR4NT: britsky ucenci asi taky na necem frceli, ten svihlik je anglicky pro zmenu "lokna paní podzimu"
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SUBVERSION: Moudivláček.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    Tyjo docela bych chtel bejt nakej podivinskej profesurek prirodozpytec a nekdy mezi lety 1880-1910 sjetej opiovou tinkturou pro podporu inspirace vymejslet tyhle nazvy:)) kamos bejvaval zase expert na vymysleni nazvu hospod a baru, kdyz se zcadil, "U Vytržení" apod.:)
    SUMIE_DH
    SUMIE_DH --- ---
    brousilka [jakakoliv, je to obrovska skupina parasitickych nalevniku, co host to druh], nomen omen co vypada jak brusny kotouc

    tu mate brousilku plostenkovou - Urceolaria mitra

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam