• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLIKARNACo vás potěšilo nebo pobavilo? - Plkací a bez cenzury!
    FINSON
    FINSON --- ---
    TRISSIE: V tom klubu mám vždycky problém dát těch 7 bodů dokupy. U takovéhle otázky bych nevěděl, které škrtnout, aby jich zbylo JENOM sedm.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TRISSIE: To ti řekla jen abys jí nevynadala, že ještě nespí.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ale potěšílo mě, že teď přišla šestiletá (teda to není ta část, co mě potěšilo, bo má už spát), aby mi řekla, že jsem ta nejlepší a nejhezčí na světě! :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NELLAS: a každý je v něčím příběhu záporák.

    možná by byla zábavná série "7 přídavných jmen, kterými by vás vystihli lidi, co vás nemají rádi" :-)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Každý básník je lhář aneb Dobrá báseň je víc než exaktní, je přesná | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://archiv.hn.cz/c1-67304870-kazdy-basnik-je-lhar-aneb-dobra-basen-je-vic-nez-exaktni-je-presna

    Dobrá báseň je přesnější než exaktnost.

    Vezměte si třeba, když o ženě básník prohlásí:

    „oči tvé jsou holubice pod závojem,

    vlasy tvé jsou jako stáda koz,

    které se hrnou z hory Gileádu.

    Jako karmínová šňůrka jsou tvé rty.

    Jak rozpuklé granátové jablko jsou tvoje skráně pod závojem.“ (Píseň písní)

    Takže, fact-check: oči žádné ženy nejsou podobné „holubici pod závojem“ ani zdaleka. Nedovedu si představit vlasy „jako stáda koz“ a žádné rty nejsou jako „karmínová šňůrka“, protože jen tak namátkou rty na rozdíl od šňůrky nejdou třeba svázat. A člověk by mohl pokračovat.

    Nicméně tato šňůrka nesmyslů dává větší smysl, než kdyby dotyčné dotyčný řekl, že je z 92 procent krásná, že viděl jen osm procent krásnějších žen. Nebo dokonce, že i ty nejkrásnější ženy světa jsou jen o pouhých osm procentních bodů krásnější než dotyčná. To je přece úctyhodný výsledek na místní poměry z globálního hlediska. A přesto takováto vědecky přesná a kvalitní informace/poklona/uznání/lichotka moc lichotivě působit nebude.

    Takže na ono slavné Wittgensteinovo „o čem nemůžeme exaktně mluvit, musíme mlčet“ lze pohříchu snadno namítnout, že i o věcech, o kterých můžeme mluvit exaktně, raději mluvíme nejen neexaktně, ale dokonce lživě.

    Ta krásná lež básníků! My lidé jsme zkrátka prazvláštní stvoření.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Zpráva na Doniu od ID Sheala.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Pierc jazyku ve zralém věku téměř dožitých 43 let.
    Asi mládnu, dopiče! Yahoo!
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    TRIX_XIRT: copak kotatka... ale SpongeBob: Get Cooking bez mikrotranskaci! :D
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    NELLAS: Nebo tusi, ze by se tim nemel chlubit na Nyxu.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SALVATOR: Všichni jsme hrdiny svých příběhů. Nikdo sám sebe nevnímá jako zlovolného hajzla.
    TRIX_XIRT
    TRIX_XIRT --- ---
    Výbušná koťátka do mobilu v rámci Netflixu.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SALVATOR: Ano, to taky.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    FINSON: No on hlavně zákeřný sebestředný hajzl o sobě v takovejch termínech nejspíš neuvažuje.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SALVATOR: Tak on je málokdo upřímný natolik, aby se jenom tak pochlubil na Nyxu, že si o sobě myslí, že je zákeřný sebestředný hajzl, že jo...
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    SALVATOR: Zatim je tam málo speciálních/divnejch, který nezapadaj mezi normály. Čekala jsem lepší skóre. :(
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Taky mě bavěj příspěvky k aktuálnímu 7. Jak sou všichni trpělivý, přátelský, veselý, srdečný, hodný, skromný, štědrý, velkorysý, přemýšlivý, vtipný, empatický, hluboký, klidný, vyrovnaný...
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    SALVATOR: Romanes eunt domus!
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Pobavil mě název pohřební služby Via ultima. Asi chtěli, aby se to jmenovalo Poslední cesta, ale jakože nějak honosně, tak sáhli po latině a hodili to do překladače, ale vyšla jim z toho Poslední silnice. Protože jak my latiníci víme, cesta ve smyslu pouť je iter, poslední cesta je tudíž iter ultimum (snad sem nezvoral skloňování).
    THEPRESIDENT
    THEPRESIDENT --- ---
    Dnesni scenicka konstelace Mesice a Jupiteru na cisty obloze bez mracku.
    CHEESS
    CHEESS --- ---
    Nejlepší skóre v mým životě! .) dva roky sem to nehrála... Užila sem si to maximálně!.)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam