• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLIKARNACo vás potěšilo nebo pobavilo? - Plkací a bez cenzury!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TRISSIE: ve skutečnosti asi ještě zajímavější, protože upřímnější.
    Když se člověk hodnotí, tak hodnotí to, jak by se chtěl vidět, svoji idealizovanou podobu.
    Ale očima nepřátel přizná, jak se vidí doopravdy.

    Teda až na mě. Já se jednou dozvěděla, že musím mít vždycky pravdu. Bohužel to přišlo od kolegyně, co byla prakticky vždycky mimo a kterou bylo potřeba pořád kontrolovat a opravovat*. Tak to je takovej na hovno nepřítel, no :-)

    * abych ilustrovala, jak moc hloupá a mimo tahle kolegyně byla - to by člověk fakt nevymyslel, u bílého límečku s absolvovanou, pravda soukromou, vysokou školou (ne života).
    Kdysi dávno, když letiště v Bangkoku obsadili povstalci, náš další kolega měl letět zrovna tam na dovolenou, a pořád nevěděl, jestli letí nebo ne. A kolegyně se ho zeptala, jestli by jeho let nemohli přeložit tak, aby přistál v noci, až budou povstalci spát.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SATOO: já si náhodou myslím, že i to, co si člověk myslí, že si o něm myslí lidi, o nichž si myslí, že ho nemají rádi, je zajímavá sonda do duše toho jednotlivce :-)

    a mazat se nemusíš, tady se přeci kecat smí :-)
    VIDA
    VIDA --- ---
    Na internetu se každej den dozvim něco novýho. Tentokrát téma zeměpis.

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SATOO: Nyx je virtuální obdoba hospody. Každý se prezentuje tak, jak chce být viděn. Není ničí povinností podávat důkazy o svém ctnostném životě.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SATOO: Nyx máš plný příběhů hrdinů všedního dne. Někteří se tím rádi chlubí, někteří si to i přikrášlí, někteří se zase řídí biblickým "ať neví levice, co dělá pravice".
    FINSON
    FINSON --- ---
    TRISSIE: V tom klubu mám vždycky problém dát těch 7 bodů dokupy. U takovéhle otázky bych nevěděl, které škrtnout, aby jich zbylo JENOM sedm.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TRISSIE: To ti řekla jen abys jí nevynadala, že ještě nespí.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ale potěšílo mě, že teď přišla šestiletá (teda to není ta část, co mě potěšilo, bo má už spát), aby mi řekla, že jsem ta nejlepší a nejhezčí na světě! :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NELLAS: a každý je v něčím příběhu záporák.

    možná by byla zábavná série "7 přídavných jmen, kterými by vás vystihli lidi, co vás nemají rádi" :-)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Každý básník je lhář aneb Dobrá báseň je víc než exaktní, je přesná | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://archiv.hn.cz/c1-67304870-kazdy-basnik-je-lhar-aneb-dobra-basen-je-vic-nez-exaktni-je-presna

    Dobrá báseň je přesnější než exaktnost.

    Vezměte si třeba, když o ženě básník prohlásí:

    „oči tvé jsou holubice pod závojem,

    vlasy tvé jsou jako stáda koz,

    které se hrnou z hory Gileádu.

    Jako karmínová šňůrka jsou tvé rty.

    Jak rozpuklé granátové jablko jsou tvoje skráně pod závojem.“ (Píseň písní)

    Takže, fact-check: oči žádné ženy nejsou podobné „holubici pod závojem“ ani zdaleka. Nedovedu si představit vlasy „jako stáda koz“ a žádné rty nejsou jako „karmínová šňůrka“, protože jen tak namátkou rty na rozdíl od šňůrky nejdou třeba svázat. A člověk by mohl pokračovat.

    Nicméně tato šňůrka nesmyslů dává větší smysl, než kdyby dotyčné dotyčný řekl, že je z 92 procent krásná, že viděl jen osm procent krásnějších žen. Nebo dokonce, že i ty nejkrásnější ženy světa jsou jen o pouhých osm procentních bodů krásnější než dotyčná. To je přece úctyhodný výsledek na místní poměry z globálního hlediska. A přesto takováto vědecky přesná a kvalitní informace/poklona/uznání/lichotka moc lichotivě působit nebude.

    Takže na ono slavné Wittgensteinovo „o čem nemůžeme exaktně mluvit, musíme mlčet“ lze pohříchu snadno namítnout, že i o věcech, o kterých můžeme mluvit exaktně, raději mluvíme nejen neexaktně, ale dokonce lživě.

    Ta krásná lež básníků! My lidé jsme zkrátka prazvláštní stvoření.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Zpráva na Doniu od ID Sheala.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Pierc jazyku ve zralém věku téměř dožitých 43 let.
    Asi mládnu, dopiče! Yahoo!
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    TRIX_XIRT: copak kotatka... ale SpongeBob: Get Cooking bez mikrotranskaci! :D
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    NELLAS: Nebo tusi, ze by se tim nemel chlubit na Nyxu.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SALVATOR: Všichni jsme hrdiny svých příběhů. Nikdo sám sebe nevnímá jako zlovolného hajzla.
    TRIX_XIRT
    TRIX_XIRT --- ---
    Výbušná koťátka do mobilu v rámci Netflixu.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SALVATOR: Ano, to taky.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    FINSON: No on hlavně zákeřný sebestředný hajzl o sobě v takovejch termínech nejspíš neuvažuje.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SALVATOR: Tak on je málokdo upřímný natolik, aby se jenom tak pochlubil na Nyxu, že si o sobě myslí, že je zákeřný sebestředný hajzl, že jo...
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    SALVATOR: Zatim je tam málo speciálních/divnejch, který nezapadaj mezi normály. Čekala jsem lepší skóre. :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam