• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS

    Témata ke sdílení: extáze, trans, smrt, zrození, rituály, tanec, zpěv, bubnování, šamanská tvorba, meditace, šamanská cesta, léčení, "drogy", duchové, jiné světy, příroda, přírodní síly, energie, harmonie, šamanská moudrost, jiné entity, šamanské cestování, provázení, osobní svoboda, channeling, nové podoby šamanismu, úloha šamanů ve společnosti, moderní člověk a šaman ....

    Každý má možnost vytvořit anketu, takže když vás něco napadne ...
    Káždý má možnost měnit nástěnku, takže pokud chcete přidat knížku, link nebo moudro ...

    Snažte se uvědomit si svou cestu, než začnete polemizovat se zástupci jiných cest. Posuzujte věci vždy z většího měřítka. Mějte na paměti konečný stav. Buďte vděční a slušní, ale nesmlouvaví.

    Když je kmen v koncích, rozhoduje náčelník. Když je v koncích náčelník, šaman de na houby.

    Jsem saman?

    18 hlasy od 18 respondentů
    • 16.7% / 3 hlasy
    • 50.0% / 9 hlasů
    • 33.3% / 6 hlasů
    rozbalit záhlaví
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SCHWEPZ: ono se v přírodě vyzná cokoliv co tam úspěšně vyroste, včetně lidí a zvířat.. btw. nejhorší ze všeho je touha přizpůsobit si realitu podle sebe, pak je jedno jestli jde o energ. šmouhy nebo seriózní publikace.. oba tábory si nemají co vyčítat, protože, imho, si svět značně idealizují..
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ISHRI: mno, jistě - některá zvířata mají schopnosti co lidi nemají, dejme tomu najít vodu ap. to je notoricky známý fakt. pokud nežijí jepičím životem mohou se učit, rozvíjet pudy a instinkty. to že se v přírodě vyznají bez kompasu snad ani nemusíš uvádět :-))

    ad techno a ptáci co přichází poslouchat - nad ránem a po západu slunce ptáci zpívají, jestli jsi si všimla, nejvíce. nepsojovalbych to s tím, že se jim techno nebo tekno líbí, ...to že jste na nějaké takové akci ráno slyšeli ptáky, přece neznamená, že se jim hlasitá a rychlá hudba líbí a přijdou si ji poslechnout? to bych spíše věřil tomu, že se rostlinám líbí mozart, ale dedukovat že se ptákům líbí techno, je na mne moc. ale zetpám se toho ornitologa.

    to že je v okolí brna (jsem rodák) mnoho zajímavých míst, vím, již patnáct let je procházím. tato krajina je historicky bohatá, táhla tu zvěř, žili lidé od pravěku - to je jisté a kdo vnímá otevřeně cití to dodnes. ale jak to souvisí s druidkami? keltskou spiritualitou jsem se trochu zabýval ale tohle mě přijde spíše jako zbožné přání - že bys chtěla, aby to tak bylo, skutečnost by ti pak přišla "více spirituální" (neber to zle, prosím). četla jsi něco "seriozního" o keltských kmenech na území české kotliny a moravského úvalu? a co to prosímtě je "energetická šmouha"? to je jako duch té druidky co se tam inicioval před 2tisíci lety? cítila jsi ho?
    ISHRI
    ISHRI --- ---
    SCHWEPZ: nesrovnávám.....zvířata neanalyzují jako my, ale mají mnohem vyvinutější jiné schopnosti, ví o Zemi mnohem a mnohem víc než my... takové želvy a sloni, žijí tak dlouho...znají místa, kde v určitý dny prší nebo vznikají vodní plochy...umí se vyznat v přírodě bez map a kompasů...atd atd...

    ...o té hudbě - nestalo semi to jednou, ale jak píši několikrát a potvrdilo mi to víc lidí...tak schválně skus to vypozorovat...jdi na nějakou open air axi a poslouchej nadránem ptáky...viděla jsem i světlušky pohupovat se do rytmu...
    ...myslím, že zvířata hooodně cejtí energie...a vůbec je nepotřebujou analyzovat, okamžitě vědí, jestli je pro ně dobrá nebo ne...někomu se líbí, tak pozoruje...někomu ne, tak uteče... ;oB

    o těch druidkách jsem četla v zajímavé knížece...ale až poté, co jsem na onom místě několik let chodila dělat oheň a byla tam pod dohledem "místního duchovního hlídače"....a neptej se mě jak...prostě jsem ho cítila a občas zahlídla enegetickou šmouhu mezi stromy...
    ...pán, co psal tu knihu umí vnímat energie a bytosti míst....napsal několik publikací o silných místech u nás...např. Tajemná místa Brna a okolí...
    jináč mrkni sem...je tam několik jeho dalších publikací
    http://www.dobredarky.cz/mistopisne/42-Tajemna-mista-Brna-a-okoli
    ANNA
    ANNA --- ---
    LORIMUS: o té už někdo psal, zkus filtr. jediný, koho si pamatuju, bylo id ODE, tuším.
    LORIMUS
    LORIMUS --- ---
    AHOJ MATE NEKDO ZKUSENOST S KATARINOU HRCKOVOU? (Samanka ze slovenska)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ISHRI: ...věděli? do jaké míry si zvířata (nemluvím o psech a delfínech a slonech) uvědomují sami sebe? dejme tomu ptáci? plánují? střádají poznatky pro další činost? jak je můžeš srovnávat s lidským vědomím?
    ISHRI: to se mi nehce věřit že na ultr-hlasitou hudbu s BPM někde přes 150 chodí ptáčkové poslouchat. shodou okolností jsem se seznámil s jedním postarším ornitologem a při společných potulkách po lese a pozorování ptáků, jsem se zjistil, že mají rádi klid na své "tokání" a rozhovory. že jsi viděla ptáka na nějaké techno akci, neznamená, že se chodí dívat, že se jim tuc.tuc.tuc.tuc líbí, popřípadě, že si prozpěvují do rytmu ,)
    ANNA: to se mi nechce zdát.. mám na statku velké djembe (průměr cca 50cm, basové), chodím kvůli lidem bubnovat na kopec do lesa, relativně pravidelně. v okolí jsou mraky srnek a jiné zvířeny,ale za to roky se na mne dívat ještě nebyli. asi mám špatnou auru, nebo je nepřitahuji svým "stavem mysli" ...

    ISHRI: kde jsou v ČR místa kde se zasvěcovali druidky? a jak to víš? existovali vůbec druidky? popřípadě - proč si to myslíš, když historie vypovídá o něčem jiném? jde o genderové vyrovnání? víš, že druidové procházeli 20 let zkušenostním učením pod vedením staršího? a že zasvěcený byl naložen do vany s ledem a musel vytvořit vlastní píseň moci, celou si ji zapomatovat a pak přednést, protože druidové neměli psané památky (schválně, moc slova).
    ISHRI
    ISHRI --- ---
    ...no mě přijde, že koukaj úplně klidně...jakoby věděli víc než já... ;ob
    GAF
    GAF --- ---
    A to prostě stojí a koukaj? Zvědavě?
    ISHRI
    ISHRI --- ---
    mám zkušenost, že se zvířata chodí dívat i na tekno axe...a mnohokrát sem zaznamenala ptáky, kteří poránu zpívají do rytmu... ;oB

    ...taky jsem vypozorovala, že zvířata přitahuje určitý stav lidské mysli....
    ...jednou ke mě přišla lan i se s mládětem...stála asi 5m ode mě a koukala mí přímo do očí... ono vůbec jsou totiž i místa, kde existuje jakési spojení lidí a zvířat z minulosti...
    ..toto bylo místo, kde se kdyby zasvěcovali druidi a světe div se i "druidky"...jsou tu "polodivoká zvířata" ...tzn. mufloni, srny, jeleni, divoký kozy, veverky atd. si tu zvykly na lidi a nebojí se jich....
    ANNA
    ANNA --- ---
    GAF: no kdyby jen k lidem, co se chovají klidně klidně... ale ona se chodí dívat i na bubnující lidi a tak podobně... přitom bubnování by asi někteří nimrodi označili za rušení lesní zvěře.
    GAF
    GAF --- ---
    SCHWEPZ: návštěvníky by pardál sežral, pak by se položil k meditujícímu buddhovi a spokojeně si přebýval v jeho slastně klidné přítomnosti?

    :D

    se jim nedivim. Ale jasně, dělam si srandu :D
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    GAF: to se arhatům běžně stává, když šli lidi navštívit Maharišiho, prý mu tam ležel jakýsi jeskyní pardál, což návštěvníky přirozeně znejistí ,)
    GAF
    GAF --- ---
    ANNA: v nějakém příběhu o buddhovi (jakože ten Siddhárta Gautama) se psalo jakoby mimochodem, že když někde meditoval a přišly se na něj podívat divoká zvířata, že divoká zvířata jeví veliký zájem o obyvatele/sousedy, kteří se chovají velice klidně. - a buddha tam chodil na tu skálu, kde si ho prohlíželi tvorové meditovat.

    A mám dojem, že jsem podobné četl i jinde.
    ANNA
    ANNA --- ---
    XCHAOS: odkazovaný článek je už asi v kyberpánu...

    přes poznámku o Vikinzích v komentářích se zas dostávám k tomu, že by mě zajímal seiðr... ale asi mám okrajové záliby>tím pádem problémy narazit na praktiky.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANNA: no nejčistokrevnější potomci Keltů jsou Irové. Ti jsou často zrzaví a jinak +/- evropští. geneticky jsme ale kelti i my: http://teckacz.cz/index.php?clanekid=609
    ANNA
    ANNA --- ---
    XCHAOS: no to je otázka, co znamená být etnicky východoasijský (nebo spíš středoasijský, že, viz)
    ANNA: .

    těžko říct, dávní obyvatelé Sibiře prý nebyli třeba mongoloidní, kůži i vlasy etc. měli mít světlejší. podobně Ainuové jsou takovým etnicko-antropologickým oříškem, protože mají spoustu odlišností nejen od východoasijských etnik (které se smazávají míšením s Japonci).
    netuším, jak má vypadat Kelt, nevím, jestli si to lidé nepletou s Germány, nevím, jak jsem na tom geneticky, ale z mého vzhledu dýchá středoasijská bába, takže to s tou etnickou podobností vidím složitěji,))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANNA: divoká zvěř jeví jistý způsob zájmu o lidi, jsou-li tito v jistém stavu mysli. ... moc hezky řečeno
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    to už mi přijde trochu přehnané .. zbylí Keltové (Irové, apod. ... ale geneticky např. i my Češi) rozhodně nejsou etnicky moc východoasijští... to se mi moc nezdá...
    ANNA
    ANNA --- ---
    ještě si dovolím symbolickou poznámku.
    v onom dokumentu je ukázán nějaký keltský artefakt, nevím přesně jaký, mísa, či džbán apod., který má pod okrajem vzor skládající se ze slunečních kotoučů a kachen (vodních ptáků).
    nedávno o téhle symbolice byla řeč tady:
    [ Slované - historie, náboženství + české národní povědomí ]
    ANNA
    ANNA --- ---
    XCHAOS: může,) resp. v onom dokumentu razí teorii, že Keltové (možná ještě pod jiným jménem) připutovali do Evropy ze stepí +/- Ruska a Střední Asie. stejně tak v Mononoke jsou minimálně imo šintó prvky, přičemž šintó minimálně imho čerpá od Ainuů, přičemž ainská mytologie nese "pansibibiřské" prvky... můžu se na to dívat jako dvě větve rostoucí do různých stran,)
    (jinak Duch lesa je *,)

    s těmi zvířaty - ono je to zvláštní, ze školky a dalších naléváren si pamatuju poučky o plachosti divokých zvířat a návazné mýty. sama pozoruju přímo i nepřímo jev, kdy divoká zvěř jeví jistý způsob zájmu o lidi, jsou-li tito v jistém stavu mysli.
    jinak bych se nesoustředila na to, jestli tam byla postava s parohy, většinou je cit směrodatnější, než jestli pasují data.

    přijdemi, že skutečnost je mnohem živější, než co z ní často dělá lidská mysl,)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANNA: zpět k těm keltům.. já jsem kdysi zažil, že z lesa vystoupilo zvíře a přišlo k mě... ale žádná postava z parohy u toho nebyla. ale skutečně jsem tehdy byl v dost pohnutém stavu mysli (spánková deprivace, smyslové přetížení .. filmy na festivalu, ne techno). šel jsem to "vychodit" do lesa, a skutečně min. dvě různá zvířata se ke mě docela přiblížila a nebála se mě (srnka a myš .. teď bych mohl halucinovat že to byl ve skutečnosti jelen s parohy a vyslal mi myš jako totemové zvíře :-) ale to si nepamatuju). nechci být cynik a doufám, že to nebylo tím, že by měla vzteklinu :-) (divoká zvířata se pak nebojí).

    každopádně dík za počtení.

    jo... a postava s parohy se objevuje i v Myiazakiho Princezně Mononoke... což je japonské a snad to nemůže být ovlivněné přímo Kelty (nebo může ?)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam