• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    NIKOPOL: Díky za podporu ;) Čím více o tom "fenoménu" slyším, tím více mám pocit, že s tím žiju již léta.. jen jsem to neuměl přijmout, uchopit.. rozeznat... ted už se s tim jen naučit žít a správně používat... díky

    Osobně jsem hodně "vědecky" založen a tato výseč informací mi zapada dohromady... pomáhá mi k tranzu opravdu rytmický a jednoduchý bass. Ta frekvence 180 -220 bpm má smysl... je to snažší :)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    moc nechápu proč jste se do něj tak pustili, když sem vlastně přišel pro rady a poníženě o ně poprosil ...

    jasonekk: jestli ti někdo bubnuje u hlavy nebo si pouštíš mp3 je dost jedno .. .resp. buben je určitě předmět síly v cetování ti pomůže, ale na druhou stranu jsou důležitější prvky jako záměr a koncentrace
    záměr v tom smyslu, že pokud potřebuješ pomoc svojich průvodců nebo hledáš odpovědi na palčivé otázky, můžeš cestovat jen tak, bez bubnu, bez doprovodnýho zvuku. na cestu se můžeš vydat stejně dobře vstupem v imaginární krajině, začít ze známého osobního silného místa třeba krásnou tůní v romantické laguně ... a nebo taky záchodem
    koncetrace v tom smyslu, že šamaská cesta se dá spáchat i v autobuse nebo v metru po cestě do práce, záleží jestli to dokážeš udržet

    ani nepotřebuješ nikoho, kdo tě provede nebo bude doprovázet ... na začátek je to lepší, že má člověk větší pocit bezpečí, nepochybuje o tom, co dělá, jestli to bude fungovat, případně se může nechat překvapit, jestli třeba průvvodce vytáhne nějaký znamení a symboly, který třeba cestovatel sám opoměl, považoval za nedůležitý a tak podobně ... ale jinakk nad tebou pořád bdí tvoje vyšší já a většinou i nějaký ty duchovní průvodci (i když si je nikdy neviděl ani o nich neslyšel) (a ve dvou se to lépe táhne je to zábava)

    důležitý je pamatovat, že jsem člověk, což mimo jiné znamená, že jsem ve snovém světě téměř nedotknutelný ... nejsem diktátor, ani svrchovaný tvůrce, ale nemůže se mi nic stát .. že ve mě plane božská jiskra, věčné světlo neutuchajícího jasu
    a že je potřeba se vrátit stejnou cestou (pokud možno ... což jde téměř vždycky - už jen záměrem, že si to uložíš "chci zpátky" ... "ať jsme zpět tam odkud jsem sem přišel")
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    SCHWEPZ: souhlasím s tebou, že samotné dívání se kolem přináší další poznání, ale dovednost dívat se na stejnou věc jako někdo jiný otevírá další možnosti... příroda mě naplňuje radostí... nedávno jsem byl na krasném místě a nějak jsem si ho nechal v hlavě... :)
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    OGMIOS: V poslední době si nějak začínám uvědomovat provázanost všeho se vším ..celým vesmírem... je to tok myšlenek, kterej... je těžké zpracovat, ale je to pravda,m kterou znaly prastaré národy... všechno je tvořeno z "popela" hvězd... to je dostatečný důkaz provázanosti všeho... :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    JASONEKK: já nemluvím o čtení textů, to jsem přece nepsal :)

    koncentrované štípání dříví je taky cesta, nebo chůze lesem - vnímavá, ...ztišování neustálého vnitřního dialogu. například.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JASONEKK: jj to je dobre, je dobre slyset od lidi jak to maj oni neb to pomaha se do toho celeho ponorit. jako ze pokud slysis od jinych podobne veci ktere zazivas, tak uz tolik nepochybujes a prijimas to vic za normalni. ale nejdulezitejsi je vlastni skusenost.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    OGMIOS: každý tomu říká jinak... já jsem po jednom rozhovoru začal hledat jiný smysl života, než dosavadní... šlo to samo zevnitř... proto hledám informace od lidí...
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    SCHWEPZ: ono čtením textu nezískám tolik jako se učit v praxi :) Pasivita? Nejsem pasivní.. text ti tak mohl připadat. Už na tom pracuji. Ted si chci vytvořit vlastní buben... poslouchání mp3 jsem zjistil je nedokonalé...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JASONEKK: cesta je dobra ale neni nezbytna, spousta veci prichazi i bez ni. nekdy staci se jen ponorit do prirody ;)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    JASONEKK: "nechal provést cestou" to má být vtip? proč je tam tolik pasivity? Začni praktikovat - třeba začni se ztišováním, vnímavostí, koncentračními cvičeními ap aj.
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    JASONEKK: jo tak to ve mě nenajdeš
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    GARBAGE: rád bych se nechal provést cestou... těžko se mi píše o něčem kde jsem na začátku... prostě bych se chtěl naučit rituál šamanské cesty pod vedením někoho zkušeného...
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    a co přesně chceš vědět?
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Garbage: to bylo na tebe, jen se mi nedari dat odepsat :/
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    JASONEKK: jako kdo?
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    jake mas zkusenosti s šaman drumy a s cestou?
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    JASONEKK: já jsem z kladna
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUCHULAIN: aha ja doufal nekde bliz, sem z mimone :D
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    a stále hledám Kladeňáky a okolí ;)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    OGMIOS: u Luže, pokud chceš :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam