• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ANNA: no mě to připadá, že tyhle pokusy ustavení nový tradice jsou vedený právě tím praktickým ohledem, jak píšeš, aby to naše počínání mělo sílu, aby to místně sedělo
    a co jiného než praxe z člověka udělá šamana?

    každopádně uctívat mayskýa jiný americký bohy na našem území je trošku ... nefim .. divný .. každej šaman vám řekne, že máte svoje tradice a že ty si máme osvojit, né jejich, a nutně nemusí záležet, jestli si o tom můžem dost přečíst (protože se o tom nepsalo a pak už byli rovnou křesťani) protože ta tradice vycházela ze sil a kvalit v krajině a z kontaktu s nima ... venku v lese se člověk naučí víc než z knih .. z lesa naše tradice vyšla ... a zdroj tý inspirace tam ještě furt je
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JASONEKK: ja neberu nikomu uzke zamereni, umeni toho soustredit se na jednu vec je velice prinosne a lidi nas tu je tolik ze klidne muzou byt skupiny uzce zamerene. co jsem chtel rict je ze tyto skupiny by si meli byt vedome prinosu ostatnich skupin. protoze diverzita je to co je nam potreba.
    v praxi asi tak ze vedec nemusi byt saman ale je si vedom ze hlas samana je stejne dulezity jako hlas jeho a obracene. pravda je ze nevime ci pravda je Pravda s velkym P a resit to je jak kdyz se slepicky hadaj na hnoji o zizalku :D
    ja si myslim ze my bytosti tu nejsme pro technologicky posun ci cos takoveho, si myslim ze smyslem prichodu na tento svet je ziskavat zkusenosti. proto je uplne jedno jaka zkusenost to je, protoze kazda bytost ma svoji specifickou zkusenost. moje zkusenost ma stejnou dulezitost jako zkusenost tech ostatnich bytosti tady co byly, jsou a budou. proto si myslim ze nejlepsi je sdilet zkusenosti, protoze potom to bude Nase zkusenost. vsichni jsme soucasti vseho kolem.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    OGMIOS: bod za Red dwarfa ;)
    Buhužel pro technologický posun potřebujeme uzké zaměření... vzhledem k počtu lidí potřebujeme nový zdroj energie a potraviny tvořit pro jídlo a ne palivo. Tu energii objeví vědci a spoutají do sítí... ale mohou mít "šamanský" postoj.... jde to? Být vědcem a přitom milovat vše kolem a žit v harmonii? Já tomu věřím.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JASONEKK: hmm to nemuze fungovat..pac to vzdycky skonci tak ze lidi s podobnym nazorem reknou tem s jinym nazorem at si jdou nekam jinam ze tadya tady budou zit jen zaryti cerveno-capkari.
    nehlede na to ze pokud se jedna populace velice specializuje tak nebude pripravena na nove veci.
    podle me jedina moznost je osviceny pristup vsech. aneb blahorecit rozdilnost vsech a schazet se v jednom kruhu a sdilet aby byla vytvorena ta nejlepsi mozna budoucnost pro vsechny.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    ANNA: to souhlasím :) Jde hlavně o to vnitřní přesvědčení. Jinak je škoda, že lidstvo je tak tupé a zlé, že likvidovalo a likviduje vše kolem sebo protože má jiný názor... stačilo by, kdyby se prostě jen lidi s podobným názor spojovali a lidi s rozdílným názorem prostě šli za lidmi se stejným názorem... :) Budeme to někdy umět?
    ANNA
    ANNA --- ---
    Ono tu všechno je, podle mě, a rozdíl mezi... duchovním a hledačem je právě v tom, že ten druhý hledá něco, co je schované možná tak jeho pohledu, ale jinak to teče odevšaď.
    Že bude člověk dávat pod smrk 8x do roka bramboru a zalívat to pivem z nikoho šamana neudělá, tedy leda by si za to nechal platit a okořenil to divadýlkem :D
    ANNA
    ANNA --- ---
    Hm, co se týče Slovanů, tak bych se obracela spíš na Rodnou víru jakožto informační zdroj, to z článku níže zní jako, no, buďme shovívaví, eklektický guláš.
    Míchání polytheismu a novopohanství a šamanismu... Kdyby aspoň tyhle nové mýty měly sílu. To už bych spíš doporučila ke studiu četbu Otce prasátek.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    JASONEKK: jen ne asi poslední akce :)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    NIKOPOL: no.. slovan z velké části jsem a šaman taky. nebo jde o něco jiného? :-)
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    NIKOPOL: čím více info, tím lépe ;) Chceš to nějak sdílet?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    včaraa jsem byl na přednášce z. Ordelta o slovankém šamanismu, zajímá se tu o tohle téma někdo?
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    NIKOPOL: Díky za podporu ;) Čím více o tom "fenoménu" slyším, tím více mám pocit, že s tím žiju již léta.. jen jsem to neuměl přijmout, uchopit.. rozeznat... ted už se s tim jen naučit žít a správně používat... díky

    Osobně jsem hodně "vědecky" založen a tato výseč informací mi zapada dohromady... pomáhá mi k tranzu opravdu rytmický a jednoduchý bass. Ta frekvence 180 -220 bpm má smysl... je to snažší :)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    moc nechápu proč jste se do něj tak pustili, když sem vlastně přišel pro rady a poníženě o ně poprosil ...

    jasonekk: jestli ti někdo bubnuje u hlavy nebo si pouštíš mp3 je dost jedno .. .resp. buben je určitě předmět síly v cetování ti pomůže, ale na druhou stranu jsou důležitější prvky jako záměr a koncentrace
    záměr v tom smyslu, že pokud potřebuješ pomoc svojich průvodců nebo hledáš odpovědi na palčivé otázky, můžeš cestovat jen tak, bez bubnu, bez doprovodnýho zvuku. na cestu se můžeš vydat stejně dobře vstupem v imaginární krajině, začít ze známého osobního silného místa třeba krásnou tůní v romantické laguně ... a nebo taky záchodem
    koncetrace v tom smyslu, že šamaská cesta se dá spáchat i v autobuse nebo v metru po cestě do práce, záleží jestli to dokážeš udržet

    ani nepotřebuješ nikoho, kdo tě provede nebo bude doprovázet ... na začátek je to lepší, že má člověk větší pocit bezpečí, nepochybuje o tom, co dělá, jestli to bude fungovat, případně se může nechat překvapit, jestli třeba průvvodce vytáhne nějaký znamení a symboly, který třeba cestovatel sám opoměl, považoval za nedůležitý a tak podobně ... ale jinakk nad tebou pořád bdí tvoje vyšší já a většinou i nějaký ty duchovní průvodci (i když si je nikdy neviděl ani o nich neslyšel) (a ve dvou se to lépe táhne je to zábava)

    důležitý je pamatovat, že jsem člověk, což mimo jiné znamená, že jsem ve snovém světě téměř nedotknutelný ... nejsem diktátor, ani svrchovaný tvůrce, ale nemůže se mi nic stát .. že ve mě plane božská jiskra, věčné světlo neutuchajícího jasu
    a že je potřeba se vrátit stejnou cestou (pokud možno ... což jde téměř vždycky - už jen záměrem, že si to uložíš "chci zpátky" ... "ať jsme zpět tam odkud jsem sem přišel")
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    SCHWEPZ: souhlasím s tebou, že samotné dívání se kolem přináší další poznání, ale dovednost dívat se na stejnou věc jako někdo jiný otevírá další možnosti... příroda mě naplňuje radostí... nedávno jsem byl na krasném místě a nějak jsem si ho nechal v hlavě... :)
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    OGMIOS: V poslední době si nějak začínám uvědomovat provázanost všeho se vším ..celým vesmírem... je to tok myšlenek, kterej... je těžké zpracovat, ale je to pravda,m kterou znaly prastaré národy... všechno je tvořeno z "popela" hvězd... to je dostatečný důkaz provázanosti všeho... :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    JASONEKK: já nemluvím o čtení textů, to jsem přece nepsal :)

    koncentrované štípání dříví je taky cesta, nebo chůze lesem - vnímavá, ...ztišování neustálého vnitřního dialogu. například.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JASONEKK: jj to je dobre, je dobre slyset od lidi jak to maj oni neb to pomaha se do toho celeho ponorit. jako ze pokud slysis od jinych podobne veci ktere zazivas, tak uz tolik nepochybujes a prijimas to vic za normalni. ale nejdulezitejsi je vlastni skusenost.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    OGMIOS: každý tomu říká jinak... já jsem po jednom rozhovoru začal hledat jiný smysl života, než dosavadní... šlo to samo zevnitř... proto hledám informace od lidí...
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    SCHWEPZ: ono čtením textu nezískám tolik jako se učit v praxi :) Pasivita? Nejsem pasivní.. text ti tak mohl připadat. Už na tom pracuji. Ted si chci vytvořit vlastní buben... poslouchání mp3 jsem zjistil je nedokonalé...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam