• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: no ja si myslim ze to neni od veci ten medicine wheel jak to dela Pablo. Je to prakticka vec jak udelat cloveka kulatyho zase.
    jinak k adoptovani..no proste pros a bude ti prano. jinak neni na skodu ze otec i matka ci prarodice jsou stale na zivu, jde o "uzdraveni" vztahu k te ci one funkci uvnitr nas. jde o to ze nekdy proste ackoliv bychom si to prali tak nasi biologicti rodice ci prarodice nam nedaj to potrebne co by meli z jejich funkce/pozice. samozrejme muzeme jim dat dalsi sanci a proste si o tom s nimi promluvit a dat jim vedet ze potrebujeme aby se vzali za svou roli v nasem zivote a delali ji spravne. ale pokud jim to nejde tak je zbytecne na ne vytvaret tlak protoze to k nicemu dobremu nepovede a tak si clovek najde adoptivni rodice, ci prarodice kteri nam pomuzou uzdravit vztah k te ci one roli. jde o vnitrni praci, takze nam vlastne pomuzou uzdravit sebe sama a nase vztahy a tim se zase stavame kulatymi. a kde se sezene mentor. proste pokud je clovek pripravenej mit mentora tak on prijde sam. proste ver ze veci jsou zarizeny a ze se ceka jen na tebe kdy si das vsechno do poradku abys mohl mit mentora. pokud ti Pablo delal ten jeho medicine wheel tak ti dal urcite i navod jak postupovat, co udelat driv a co potom. tak to nasleduj a neres to moc rozumove protoze jinak s tim budes bojovat.
    jinak tohle je moje osobni pochopeni toho co dela Pablo.
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    ID_0: dyk prave

    fon: no touhle logikou te ale nikdo nemuze nic naucit.
    jeden mistni gurukkal taky rika, hele, jako vidim ze to vidis, tak ale naucit se to ale musis sam.
    jak rika lobrog, klicova je praxe. ta te zbavi vetsiny romantickych i zjednodusenych predstav, at uz mas gurua, ucitele, .... nebo ses "sam".
    PRASAD
    PRASAD --- ---
    já jsem si přečetl taky už několik knih,ale praxe byla jinde
    F0N
    F0N --- ---
    LODBROG: takze mas vedomie toho, ze ti to nesedi - a toto vedomie je odraz bytia ako takeho. Ale suhlasim s tebou je to o praxi, preziti, lebo toto je neprenositelne. Akurat to prezitie je prave teraz a vzdy teraz, kazdu spomienku, kazdu predstavu prezivas teraz - cize sa v nej odraza bytie tohoto okamziku.

    S tou autoritou moze byt, pretoze predstavuje ciste bytie/lasku/vedomie a tak isto vidi aj svojich "ziakov".
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    F0N: To mi nějak nesedí.
    Když je to tedy průvodce, jak píšeš,
    tak kam tě vede, když zároveň píšeš, že už TAM už JSI?
    Nevím, vnímám tam silný rozpor.

    Navíc, průvodci se neklaníš - toho si zaplatíš a on odvede svou službu.
    Kdežto gurudév se pro tebe jednou provždy stane absolutní a nejvyšší autoritou,
    dokonce se tvrdí že je to jediný tvor ve vesmíru, který ti má právo určovat, co máš a nemáš dělat.
    F0N
    F0N --- ---
    LODBROG: ako som napisal, sprievodca aby ta nenechal spadnut do pasci tvojej mysle, lebo sme na to vsetci az prilis dobre vytrenovany.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    F0N: K čemu teda guru je? :)
    F0N
    F0N --- ---
    LODBROG: Clovece ja ta o nicom nepresviedcam :) Vsetko co hovorim, je ze guru ta toto nemoze naucit, lebo ty uz SI. Ci uz ako vedomie myslienky, alebo ako vedomie bolesti, vedomie utrpenia, vvedomie radosti, vedomie strachu, vedomie PASIVNEHO SEBAKLAMU :) kazde jedno bytie cohokolvek len odraza bytie samotne.

    LODBROG
    LODBROG --- ---
    F0N: Jako teorie hezký.
    Škoda že praxe je složitější - drtivá většina smrtelníků si totiž své bytí neumí uvědomit jinak než skrze velikánskou dřinu a mnohaletá tréning, a i tak se to povede většinou jen s vedením z vyšších míst.

    Sedět a říkat jsi, jak skvěle (už) člověk zažívá své bytí je většinou pasivní sebeklam.

    Zatím jsem neviděl nikoho, kdo by to zkoušel takhle jednoduše a přitom by jeho práce přinesla větší než zanedbatelné výsledky.

    Bez práce nebyly a nebudou koláče.
    Leda imaginární - ale kdo by o ně stál?
    ATREY
    ATREY --- ---
    F0N: Jj :D Opravdovy ucitel netvori zaky, ale ucitele:D
    F0N
    F0N --- ---
    SLAPPY: ako ta moze ktokolvek naucit BYT? TY UZ SI, PRAVE TERAZ. A dokonca to ani nemusis "robit" , nemusis absolutne nic robit a SI :)

    Very simple.
    SLAPPY
    SLAPPY --- ---
    F0N: Vsak to se nevylucuje. Predava ti poznani, skrz ktere muzes najit sebe a cestu domu. Samozrejme poznani nemusi byt jediny prostredek.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Vážení !:) Všem děkuji za to co se tu odehrává! :) Po dlouhé době se snažíte barvitě popsat Vaše vnímání a Vaše osobní postoje k těmto věcem... To je fajn. Jen nemá cenu se dohadovat kdo pravdu má a kdo ne. V podstatě základem toho čemu věřím já jsou vibrace, energie a v podstatě další rozměry - dimenze... Metody jak se s jinými světy spojit a jak přijímat a dávat energii a vědomosti jsou ve všech "odvětvích" podobné... Jak je pojmenujeme je opravdu nepodstatné. Je jen potřeba vnímat vše tak, aby to bylo jedinci či masám k prospěchu a mohl v nejvyšším stupni šířit lásku... to je můj pohled a hledám jen správnou cestu.
    SLAPPY
    SLAPPY --- ---
    LODBROG: Jo tak z tohoto uhlu jasne. S tim souhlasim. Bohuzel (Bohudik?) v praxi funguji obe strany mince.. Respektive ve vetsine kultur to asi funguje, jak pises. Jen tady v Evrope to zatim slo spis pozadu..
    LODBROG: Definici gurua beru, i ze saman muze byt guruem. Neni jim automaticky. Zalezi na okoknostech - coz potvrzuje to, co pises. Nekdy se hodi se k samanovi vztahovat jako ke guruovi. Nekdy ne.


    F0N:
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    A nerad bych aby tu TOHLE zaniklo mezi filozofickým štěbetáním.
    F0N
    F0N --- ---
    LODBROG: prax sa deje prave teraz predsa, kedy inokedy? :)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Ovšem jestli to nemyslíš nějak metaforicky - tak, že přestávám chápat co chceš říct.

    Já jsem spíš na tu praxi.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    F0N: Ale může - a dělá to.
    K čemu by jinak byl?
    F0N
    F0N --- ---
    LODBROG: nie nevykladam si to hekticky a jednostranne, len myslim, ze je dolezite si toto uvedomit: guru ta NEMOZE nic naucit :)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Zítra beseda s Ekvádorskám šamanem
    (snad to tu ještě neproběhlo).

    Byl jsem na dvou jeho ceremoniích a vřele doporučuju.
    Je to manžel Kostičky tady z nyxu, indián - ekvádorský šaman z šamanské rodiny.

    Dílny - Inspirace šamanskou cestou - Divadlo Kampa
    http://www.divadlokampa.cz/dilny/inspirace-samanskou-cestou-2.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam