• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Nazdar vespolek. Koukam, že je to tu takhle normální :) Ok. Jak se jinak máte?
    ATREY
    ATREY --- ---
    LODBROG: Nechci ti kazit tvoji iluzi, ale palce nahoru jeste nikdy z chlapce muze neudelaly:))
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    ATREY: Rozchodnice je parádní bylina, ale spíš bych tomu říkal adaptogen, má široké spektrum účinků včetně antidepresivních. To asi víš, jen detail..
    Maralu bych už třeba stimulant říkal, tahle ženšenoidní kytka do našeho pásma imho taky patří a prý se jí tu velmi dobře daří. (leuze/parcha saflorová/maralí kořen)
    ATREY
    ATREY --- ---
    LODBROG: Myslis:))
    ATREY
    ATREY --- ---
    NIKOPOL: Jo jde u nas celkem snadno. Je to trvalka, skalnicka - takze hlinitopiscity substrat na jizni strane. Koupit se na v Krakonosovo zahradnictvi, Sir Kruh u Jilemnice.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    ATREY: Ne, to fakt neplánuju.
    Ani si nepamatuu, že bych s Tebou bojoval.
    Jen ses mě tu pokoušel poučovat v\yčtenými zenovými moudry, a na to IMHO nemáš.

    Ale máš pravdu, vedle mi stydne čaj. Jdu na něj.
    ATREY
    ATREY --- ---
    ATREY: Jeste samozrejme Guarana a Kolovy orisek - pro rejpaly.
    ATREY
    ATREY --- ---
    LODBROG: Zeby dalsi souboj:)) Nech toho a bez se radsi napit caje:))
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ATREY: ty jo parádní rostlina, myslim jsme měli něco podobného na skalce, díky za inspiraci ... jestli pak by se tomu třeba nedalo taky pomoct se rozšířit
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Ještě nám poraď ať nejíme brambory, rajčata, banány, pomeranče, citróny, a vlastně ani rejži.
    A žádné koření.
    Zbydou nám jablka a kroupy, dobrou chuť.

    Já se čaje nevzdám.
    Maximálně pár dní diety před a po ceremonii.
    ATREY
    ATREY --- ---
    Takze vsichni bumbat trezalku, dobromysl a mesicek:)) Jinak ucinnost techto rostlin je rovnez velika.
    Jedinny nam dany stimulant je rozchodnice ruzova - takmer vyhubena.
    ATREY
    ATREY --- ---
    NIKOPOL: Ee v evrope nejni rostlina s kofeinem.
    Balkan, Afrika - Kafe. Cina, Indie - proste Asie - cajovnik, Latinska Amerika - cesmina paraguajska. Pak jeste par druhu rostlin - Australie a sev. Amerika. Evropa - slepici hovinka.
    Dobrou chut
    Jo a v tech slepicich hovinkach neni primo Kofein, ale kys.mocova. (taky purinovy derivat, ale ne kofein)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ATREY: fakt jo ? jakože žádnej kofejn v žádný rostlině v celý evropě ?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ATREY: hehehe :D takze staci ususit a muzeme delat skvelej slepicakovej caj :D rofl :D
    ATREY
    ATREY --- ---
    Z jakehosi zlomyslneho zertu, ci zamerem priroda nadelila jedinny derivat kofeinu (kys.mocovou) v evrope do slepicich hovinek. Nemyslim, ze kofein je nase CR droga.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    BBAN4N: horká voda je taky dobrá :-)
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    Dík za info, já jsem celkem mladej, ale už cítím problémy s kloubama/kostma a je mi jasný, že za to můžou ledviny, takže jedu teď detox :-) No a čaj piju každej den :-(
    ATREY
    ATREY --- ---
    BBAN4N: Vsechny co obsahuji kofein. Ve velkem vyplavuje z tela vapnik a dalsi efekt, inhibuje rust kosti (respektive jejich obnovu)
    viz. wiki
    Caj obsahuje nejvic kofeinu ze vsech rostlin, temer 5% v susine u lepsich modelu.
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    o jakej čaj se jedná?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam