• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ATREY: hehehe :D takze staci ususit a muzeme delat skvelej slepicakovej caj :D rofl :D
    ATREY
    ATREY --- ---
    Z jakehosi zlomyslneho zertu, ci zamerem priroda nadelila jedinny derivat kofeinu (kys.mocovou) v evrope do slepicich hovinek. Nemyslim, ze kofein je nase CR droga.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    BBAN4N: horká voda je taky dobrá :-)
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    Dík za info, já jsem celkem mladej, ale už cítím problémy s kloubama/kostma a je mi jasný, že za to můžou ledviny, takže jedu teď detox :-) No a čaj piju každej den :-(
    ATREY
    ATREY --- ---
    BBAN4N: Vsechny co obsahuji kofein. Ve velkem vyplavuje z tela vapnik a dalsi efekt, inhibuje rust kosti (respektive jejich obnovu)
    viz. wiki
    Caj obsahuje nejvic kofeinu ze vsech rostlin, temer 5% v susine u lepsich modelu.
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    o jakej čaj se jedná?
    ATREY
    ATREY --- ---
    Nebal bych se vyuziti halucinogenu v praxi. Treba Iboga pouzivana v kultu Bwiti ma tisiceletou tradici zrovna jako Yage. Zrovna konkretne Ibogain umoznuje se zbavit zavislosti na tvrdych drogach. V rade zemi se delaji testy, ktere se samozrejme rychle zakazuji.
    Jinak nemirne piti caje muze zlikvidovat klouby. Mam znameho ve veku 30 let s osteoporozou kycelniho kloubu z piti caje.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    já si prozatím vystačím s bubnováním.
    a při tom, jaké informace se dozvídám, si myslím, že mi ještě dlouho stačit bude :-)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    jo mistni spojence tu mame, jenze si myslim ze nemame tu tradici samanu-pruvodcu na tyhle zalezitosti. muzou vyrust ze jo, jenze asi to bude trvat tak tech 7generaci. protoze ty zalezitosti maj takove jemne urovne ktere v tom navalu sily spojence muze trvat vsechny odhalit.
    takze houbicky-nadherna zalezitost, pripadne houbova ayahuasca.
    rulik/blin-asi opravdu jen pro carodeje, rulik jsem zkousel a je to dost husta zkusenost a nekdo kdo cloveku pomuze tim chodit je potreba, neni to sranda.
    muchomurky-ty jsou podobny houbickam, velice se mi libil nadhled na veci na nich, ale je potreba je hodne znat a prijde mi ze jsou dost narocny na telo.
    pokud bychom chteli zpristupnit nasi zdejsi medicinu masam, tak asi houbicky, ale urcite by to chtelo zkusene samany pruvodce, nekoho kdo na vas da pozor po srance energeticko-duchovni.
    s ayahuascou samotnou nemam zkusenosti ale myslim si ze aya je proste aya a my mame jiny mediciny tady. je dobre projit si zkusenosti takoveto mediciny ale taky je pravda ze mistni lidi by meli uzivat mistni spojence/medicinku. protoze pochazime odtud, nase tela byla vytvorena z prvku z tohoto koutu zeme(zamerne pomijim globalizacni vlivy dovozu potravin).
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    houbičky :-)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    LODBROG: :-) tak jo .. stím užíváním to zní docela rozumě
    máš pravdu, že kritizovat módnost a mediální nadšení je nesmysl .. co se toho týče jsou asi zásadnější témata, který je třeba kritizovat (to možná ať se radši mluví o ajahuasce)
    ale jako důležitější se mi zdá, že je dost problematický používat medicínu a dovážet jí z jižní ameriky .. kde máme nějakou místní ? že by soma ? tráva, nebo snad rulík,blín ?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CONTINUITY: a ja zrovna u nas koukal do reky a tam jedno hejno ryb vedle druhyho a ja si rikal ze to je dobry znameni kdyz je reka tak plna zivota :D ale jo, jsou mista kde to je udesny a voda je velice dulezita pro nas pro vsechny. ale vysvetli to lidem vid. ja treba selhavam i v tom vysvetlit rodicum ze kdyz palej bordel v kotli tak vsechno co tam spalej vlastne budou dejchat. no proste na me se... s nakou zmenou :D
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    NIKOPOL: Ach tak sorry, tu větu jsem pochopil špatně (že jsi dělal něco jiného a s někým jiným, ale pokládáš to za srovnatelné).

    Pokud vím, tak tu áju v Ekvádoru pijí frekventovaně - třeba obden - a že by je to nějak limitovalo to nevypadá.
    Navíc to frekventovaně nejspíš dělat i musíš - většinou to není tak že se napiješ 5x a máš doživotně vystaráno.

    Takže chceš říct že nežehráš na áju, ale na její současnou módnost a mediální nadšení? Protože to si můžeš vzít na mušku fakt cokoliv.


    NIKOPOL: Ajahuaska je medicína, a dobrá medicína.
    Pije se po tisíciletí.

    Jedna ze zkušeností šuarských šamanů (které samozřejmě nemusíš věřit) říká, že když začneš užívat nějaký lék, tak teprve po sedmi generacích (tvých potomků) se pozná, co to skutečně dělá.
    Jestli to nevyvolává nějaké škodlivé účinky na těle/mysli potomků.
    A v tomhle směru je ája prověřená, víc než hodněkrát.
    A podívej se z tohohle úhlu pohledu na naši sto let starou civilizaci - co všechno za chemku do sebe cpem. A nazýváme to léky.
    Co víme co nám to (fyzicky i psychicky) přinese za pár (desítek) let??

    Žijeme z instantních prefabrikátů, ale Tobě se nezdá t co je tu (pravda, v Latinské Americe) odjakživa.

    Srovnáváš to tu s drogama, co se zneužívají na dýcháncích mladých.

    Za jak dlouho se Ti přestane pozdávat že tady pijeme čaj a kafe? Kolik z nás v jeho vaření a pití hledá nějakou "cestu"?
    Skoro nikdo. A jak moc nám to škodí? Nijak zvlášť, řekl bych.
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    Koukám pán je odborník na LSD na slovo vzatý :-)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ZIVA: oka .. napsal sem toho, ale docela dost, tak prosim konkrétně
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    nikopol: trochu blabolis IMHO.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    notabene, že když do sebe budou lejt davy hektolitry ajahuasky, že to bude znamenat, že davy najdou svojí cestu

    obávám se, že ne .. i když by to bylo skvělí - v takovym případě palec nahoru a aja povině už v devítce ... nebo i dřív :-))
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    AIM_FREEMAN: .. no já se spíš ptám, jestli to někoho nastartuje nebo spíš rozjede další závislost, zneužívání, víceméně povrchní rekerační užívání další silový rostliny ... což mi tak jako docela přijde

    LODBROG: můžu se zeptat, kde si vyčet, že stím nemám zkušenost ? ... "já měl ještě to štěstí, že jsem to zkoušel s nějakou šamansko křesťanskou synkretickou sektou, ..." jsi asi přehlédl ;-) .. jako netvrdim, že stím umím kdovíjak pracovat .. .ale minimálně, tak jako sám se svojí vlastní silou v koniunkci s jinou přítomnou silou ... a nechtěl bych se rouhat vůči ajahuasce (píšu to spíš na její obranu proti neznabohům) ale tu práci nebo její výsledky jako úplně rozdílnou nevidim .. spíš mi přijde, že je dost bláhový si myslet, že tam nějaký zásadní rozdíly jsou případně rovnou hlásat jak je ajahuaska super a já nevim co ještě ...
    ono ti to subjektivně určitě pročistí hlavu a nakope prdel pokaždý, když to do sebe naleješ, ale pochybuju, že když to budeš dělat frekventovaně, že to zároveň bude znamenat i posun na tvojí cestě ...
    to je celý
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    NIKOPOL: Jenže ajahuaska není droga - není to něco čím se sjedeš a pak si užíváš mimózní stavy. Jako na LSD nebo tak.
    Je to přesně naopak.
    Kdybys to zkusil tak víš.
    Nejde o nějaké "mimózní stavy" nebo "cestování" - to je skutečně konzumní přístup uživatelů drog.
    A jak (myslím že) oba víme, nemá to nic společného s cestou nebo s praxí.

    Ajahuaska čistí, a je to velmi nepříjemné.
    Zatímco drogy tě vyčerpávají a je to lenivě příjemné mrhání tělesnou energií (a ničení nervové a jiných soustav).

    Jestli se Ti do ní nechce, tak vpohodě - ale netvrď že dosáhneš tohotéž bez ní, protože nedosáhneš.
    (Čímž ale rozhodně neříkám že je to pro Tebe potřeba)

    Jestli to je scestné to neposoudím, ale nesrovnávej to s něčím jiným když s tím nemáš zkušenost.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    NIKOPOL: já tomu dal plus protože inteligentní propagaci psychedelické zkušenosti v médiích (což imho politikovič dá) považuji za dobrý počin. a pokud to někoho nastartuje, tak jen dobře.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam