• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    mně přijde šalvěj jako ženská a šalvěj divotvorná se tak rozhodně prezentuje :-) rozhodně se ty dva druhy hezky doplňujou, ale zrovna šalvěj vůbec neumim popsat, jak je zvláštní :-) na čistění prostoru je opravdu silná.. tento rok mi krásně vyrostla lékařská venku, předchozí rok doma v květináči moc nerostla, ale na záhoně jela jak blázen..
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    já si přesně nejsem jistej se kterou přesně to mám zkušenosti ... jestli s tou lékařskou nebo přeslenitou .. ale funguje mi
    hlavu mi to chvíli motá, pak se ale většinou rozmotá do takový jako svěžesti a jasnosti
    na těle mívám taky pocity odlehčení, uvolnění, osvěžení, něco jako když tě ovane svěží vánek, je lehký a jemný, ale má svojí bytnost a sílu, je ostrý jako břitva a jeho účinek je rychlý (když ne jako blesk, tak určitě) jak hrom
    pak má ještě další jakoby pocitový módy když se sní nějak pracuje, pro mě tam přetrvává lehkost, vzdušnost a zároveň jistá bytnost, síla
    (jasný, že bílá je v tomhle ohledu víc, ale ty tuzemský sestry* se nemaj za co stydět)

    co jsem měl nedávno možnost vyzkoušet, tak to byl (ten náš místní magickej strom) jalovec ... a ten je jako MOCNEJ :-)

    * - v souvislosti stím mě napadlo, jestli tu někdo viděl (nebo jinak zakoušel) ducha šalvěje a jestli se mu ten duch jevil jako muž nebo jako žena ? (já pokud vím jsem ducha šalvěje ještě neviděl)
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    CUCHULAIN: :)))
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    JASONEKK: jo.. trochu motání hlavy. a připadal jsem si hodně vysokej. asi jako panelák :-)
    používám ji jako vykuřovadlo a při bubnování.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    JASONEKK: prostě volně hozená a zapálená jako vykuřovadlo a jako čaj. Osobně už její vůně samotná působí omamně. Mám zvláštní pocity v hlavě :) Jako tlak a motání... a celkový uklidnující účinek.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    ZIVA: jo ale já právě myslím normální čaj a normální hoření.
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    chce to vysokou teplotu horeni pri koureni.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Jak na vás působí šalěj lékařská? neptám se co píšou na wiki a pod ;) Ptám se na pozorované účinky čaje a vykuřovadla.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    ATREY: hezká analýza :-)
    ATREY
    ATREY --- ---
    JASONEKK: Zdarec, myslim, ze je to vcelku normalni v muzske komunite. Podobne jako ve vlci smecce se tady tvori hiearchie + nezucastneni vlci samotari.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Nazdar vespolek. Koukam, že je to tu takhle normální :) Ok. Jak se jinak máte?
    ATREY
    ATREY --- ---
    LODBROG: Nechci ti kazit tvoji iluzi, ale palce nahoru jeste nikdy z chlapce muze neudelaly:))
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    ATREY: Rozchodnice je parádní bylina, ale spíš bych tomu říkal adaptogen, má široké spektrum účinků včetně antidepresivních. To asi víš, jen detail..
    Maralu bych už třeba stimulant říkal, tahle ženšenoidní kytka do našeho pásma imho taky patří a prý se jí tu velmi dobře daří. (leuze/parcha saflorová/maralí kořen)
    ATREY
    ATREY --- ---
    LODBROG: Myslis:))
    ATREY
    ATREY --- ---
    NIKOPOL: Jo jde u nas celkem snadno. Je to trvalka, skalnicka - takze hlinitopiscity substrat na jizni strane. Koupit se na v Krakonosovo zahradnictvi, Sir Kruh u Jilemnice.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    ATREY: Ne, to fakt neplánuju.
    Ani si nepamatuu, že bych s Tebou bojoval.
    Jen ses mě tu pokoušel poučovat v\yčtenými zenovými moudry, a na to IMHO nemáš.

    Ale máš pravdu, vedle mi stydne čaj. Jdu na něj.
    ATREY
    ATREY --- ---
    ATREY: Jeste samozrejme Guarana a Kolovy orisek - pro rejpaly.
    ATREY
    ATREY --- ---
    LODBROG: Zeby dalsi souboj:)) Nech toho a bez se radsi napit caje:))
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ATREY: ty jo parádní rostlina, myslim jsme měli něco podobného na skalce, díky za inspiraci ... jestli pak by se tomu třeba nedalo taky pomoct se rozšířit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam