• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    NIKOPOL: moc to rozebirat nechci, sou to osobne veci, kazdopadne sem to psal jako reakci na andeli.A tys je uz videl?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    NIKOPOL: ještě líp: jseš kocourmikes ?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    DRUDRIGER2: nebo přesněji: mluvil on s tebou ?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    hm .. v rámci průzkumu andělů, jsem se dostal a nahlíd do nějakejch kabalistickejch spisů (překladů samozřejmě - hebrejsky neumim) a jako ftipný no ...

    nějak se mi trošku rozpad ten obraz místního náboženství jako instituce proti čarodějnictví ....
    na základě toho čtení jsem nabyl dojmu, že ... takový ty kydy v bibli, že každej sejde, kdo jen něco mumlat bude .. atd .. jsou jen, asi pro křesťany ... podle těch kabalistickejch knih, židi čarovat můžou (minimálně aby se rána zahojila, úroda urodila a tak )
    co zůstává závadný resp. veškerá polemika/obhajoba je vedena (možná skoro až svedena) k poukazům, opětovný verbalizaci a několikerýmu ujištění, že zápovědi v bibli se týkají věštění (rozuměj jako Pythie v Delfách)

    nicméně pak se tam píše, docela kosmopolitně, že kabala je v praktický rovině nástroj k užívání a že stejný systémy, doktríny si uchovali i ostatní kultury který stojí podle židů za zmínku, a to jsou indové a většina národů na jih od kaneánu ... tzn babyloňani, asyřani, egypťani a peršani a asi ještě nějaký další, píše se tam kdo měl koho za boha a proč a kdy se uctíval.
    a zdá se, kabalistům, je jedno, kdo jim pomáhá, důležitý je sehnat si podstatnou pomoc (asi ve smyslu "účel světí prostředky")
    píše se tam o recitaci božích jmen, podle toho, co chce člověk dosáhnout, podle toho volá.

    křesťanství záhadně, ale nutno podotknout velmi pružně, adoptovalo, jak pohanský božstva do systému světců a světic, tak blízkovýchodní víru v andělé a démony.
    konc konců v tom by se dala i na krásně vidět další inspirace přebrána z fungování říše (dáme si do pantheonu všechny bohy a oni nám pak budou všichni pomáhat).

    no prostě hustý ....

    další objev je, že kabalisti měli docela velký respekt ke gnostikům a z jejich nauk hojně čerpali

    DRUDRIGER2: ahoj ... a toho krista si viděl a nebo sním i mluvil ?
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    uz jsem videl v vizich krista ale andely teda ne, pozeptam se na ne pri pristi seanci....
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    The Shaman and the Jaguar (Full Documentary)
    https://www.youtube.com/watch?v=aydGvIk6OVw
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: hmm ja treba jednou mel hustej sen co se mi zdalo ze kamos a jeho pritelkyni budou mit dite ale jejich prvni dite bude muset kvuli nejakymu karmickymu dluhu umrit aby to druhy mohlo prijit. no a pak otehotneli a ja mel des v ocich. nikdy jsem mu to nerekl. nicmene druhy dite se narodilo a prvni odejit nemuselo. uz je to dost let.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: pokud jeste zabrouzdame na tema kocoura tak je to trochu kontroverzi bytost. v jednu chvili je v nirvane a v druhou chvili to cely popre alahem. je to nadhernej zivej priklad toho nejniternejsiho boje prijmuti a zavrhnuti.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    jo a ještě existuje spis kterej mě docela zaujal .. teda zatím jen podle názvu ... a to je lexikon andělů
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    KALICOR: jojo, mám to podobně ... jen jsem od něj ještě četl pár kratších textů.

    ten člověk mi přijde dobrej .. včera jsem četl nějakou polemiku s jistým blechou (hlava ff na olomouský uni).
    to je v prdeli taokvýhle lidi jakože vedou katedru filosofie ... Blecha se pustil do rozlišování mezi vědou a pavědou, ale kdybyste viděli kolik energie těm svejm egoistickejm argumentům a jejich obhajobě byl schopnej nalejt.
    napsal článek ve kterym horlil proti Pálešovi, když ten mu na to odpověděl, po druhý odpovědi se urazil neznámo proč a že snim nebude komunikovat. na to se Páleše zastali questi a stěma vedl rozsáhlí polemiky, scestný, iracionální, neudržel rovinu argumentu, ale asi to pro něj bylo víc v pohodě, když nebyl ohrožován akademickýými tituly ostatních diskutérů ...
    no fakt jako hustý ... trošku se stydim za bývalýho kolegu, ale ono jich je hlavně v tý filosofii už historicky celkem hodně, takovejle štětek, proto je na tom královna věd, jak na tom je ...

    pokud by snad někoho zajímalo o čem je řeč.. (na blechu odkazovat nehodlám, křestním je jiří)

    http://www.astrolife.cz/?p=25191
    RNDr. Emil PÁLEŠ, CSc.: "Jeden môže ovplyvniť milióny ďalších." | OSUD.cz
    http://www.osud.cz/rndr-emil-pales-csc-jeden-moze-ovplyvnit-miliony-dalsich
    http://cestacloveka.sk/2013/09/16/duchovni-inteligence-inspiruji-epochy-emil-pales/

    ta poslední je stránka nějakýho nadšence, co shrnuje, recenzuje jeho dosavadní počiny.

    nicméně ... velmi by mě zajímaly ty lokální legendy .. víte někdo něco ?

    mě teď nic nenapadá, jen vim že sv. Václav šel na koncil v doprovodu dvou andělů, pak si nejsem jist, ale myslim sv. Vojtěch snima něco měl (jakože je to v legendě) .. .a do třetice to je skoro trapný, ale zase nejblíž a dosažitelný je "legenda" od Pogačnika (nicméně na tu jsem poukazoval i tady už xkrát).

    KALICOR
    KALICOR --- ---
    NIKOPOL: p.s. behem meditace jsem se setkal s bytosti (andelem?) ktereho jsem poslal na ochranu tehotne kamaradce. dite je na svete, nevim jestli v tom ma andel kridla ;) ale setkani to bylo velmi prijemne musim podotknout :)
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    NIKOPOL: no pamatuji na prednasku o angelogii s jardou duskem, a v poslednim roce dvou jsem si na nej nekolikrat vzpomnel vzhledem k celkem velkym zmenam v poslednim roce roce a pul. zatim jsem jeste necetl, ale uz je chut velka ;)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    jo .. mě vlastně zajímalo ... jste někdo obeznámen s dílem Emila Páleše ?

    Autor - Páleš - Emil Páleš - Knihy.ABZ.cz
    http://knihy.abz.cz/obchod/autor-pales-emil-pales

    stýkáte anděli ? ... jakože ty populární ? .. nebo nějaký jiný ? ... chodí za vámi ? .. chodíte za nimy ?

    dají se potkat v kostele ? ... viděli jste je tam ? ... ve kterím kostele ?

    znáte nějaké legendy o andělech .. jakože lokální legendy o lokálních činech či skutcích andělských bytostí ?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    OGMIOS: hmm .. přítelkyni se dneska zdálo, že umřela závojnatka ...
    a hádej co ?

    WAMP_ELF: hahahah :-))) .. takle jsem se dlouho nenasmál
    prej katolickej buzerant

    von tu běhá nějakej troll jo ? to to po sobě asi uklidil ... já nic neviděl :-)

    DRAGEL: víc info ... víc info ... jsem jednou koketoval s nějakym dračim seminářem, taky tam slibovali seznamku, ale nějak jsem to pak nedal (zapoměl nebo něco) .. draci mě zajímaji ...
    teĎ mě napadá- taky jednoho znám, ale moc k němu nechodim ... nehledě na to, že to je fakt parádní, obrovská, osvícená, velemoudrá a asi i docela praktická bytost

    DARJEEL: .. .von imho je asi v rozporu se všim .. jsem se jednou pokoušel k němu mluvit, před x lety, že mi přišlo, že na to, jak je mimo, má plodný postřehy a třeba b ymohl být i k něčemu mimo trolení ... ale nechtěl. po nějakym čase dalších a dalších scestí jsem to vzdal a poslal ho za dravcema .... něco ve smyslu "ano, souhlasim, drž se toho a jednou na to třeba přijdeš"
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Skoda je dobry diskuse :) Muzes si s nim povidat v poste, jiste to oceni :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DARJEEL: a skoda. az na ty dravce a posledni soud to s nim neni tak spatny.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    hele už mu nemusíte psát, papa banány a ještě dlouho bude... samozřejmě můžeme navázat opět plodnou diskusí na naznačená témata...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOCOURMIKES: omyl kamo, cas vedomi neni linearni, pouze vnimani casu cloveka. z toho pohledu uz jsme se v dobe ledovy snazili se snist a ocividne dneska tady prudime na nyxu takze jsi to nedal :D a na dravce a bozi hnev prd. tvuj soucit je klicovej. kdyz se budes bezvyhradne milovat budou te milovat i andele a dravci budou ti tam. ty muj hlase zbloudilej ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    WAMP_ELF: ptakopysk to zabil :D to musis uznat KOCOURMIKES ;) KOCOURMIKES: :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam