• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  RYBOSHŠaManYsMuS
  GOTZILAMISA
  GOTZILAMISA --- ---
  Ahoj, zajímám se o starověká náboženství, šamanismus (i když tohle slovo je dost zavádějící a shrnuje pod sebe různé kultury), prostě vůbec o nějakou přirozenou životní cestu, smysl bytí na tomhle světě. Četla jsem nedávno knihu Kosmický had od Jeremyho Narby - znáte ji někdo? Musím říct, že jsem posléze zažila dost zajímavý mystický zážitek, nebo jak tomu říkat, kdy jsem strávila noc venku pod stromem a snažila se v "meditaci" napojit na rostliny a zvířata, tak jak to dělají právě amazonští ayahuasceros - to vše za střízliva! (naopak jsem se ten den dost čistila, zvracela, neměla chuť na jídlo, jen vodu a čaj, jinak jsem občasným uživatelem marihuany a tabáku :D) Myslím, že se mi to celkem i podařilo, a tu noc jako kdyby jsem něco významného pochopila. Nechci se tu rozepisovat o celém tom zážitku, je to velmi složité a obsáhlé. Proč toto vyprávím? Teď, nedlouho po tom zážitku, mi došlo, že ta meditace probíhala pod dubem. Začala jsem pátrat po internetu a zjistila jsem, že dub má celkem rozsáhlou mytologii zakořeněnou ve mnoha kulturách, mimo jiné i mezi staroslovany a kelty. Když jsem rozklikla keltskou mytologii, "vyskočil" na mě obrázek posvátného stromu Yggdrasil, který se velmi nápadně podobá znázornění "kosmovize" dle ayahuascera Laureana Ancona. Mimo jiné má tento strom význam tzv. axis mundi - osa světa, o které se také píše v té knize Kosmický had (indiani ji zobrazuji jako lianu, dvousroubovici, propletene hady, nebo prave strom) - kdo to cetl, bude vedet. V té knize je odkaz na puvodni literaturu (Gebhart-Sayerová 1987), ze ktere byl obrazek prejat, tu jsem vsak jeste nedohledavala. Podobnost čistě náhodná? Nezdá se mi... Co si o tom myslíte? Už někdo zkoumal tuto podobnost? Nějaké tipy na literaturu?  NIKOPOL
  NIKOPOL --- ---
  https://www.facebook.com/events/1627142850860837/
  Asi se tam pujdu mrknout, muzeme se seznamit :-)
  NIKOPOL
  NIKOPOL --- ---
  a to jako podporou myslis/myslite tu sochu .. nebo se dostavi osobne ?
  JANYNA
  JANYNA --- ---
  NIKOPOL: Jo, to bude ona:
  NIKOPOL
  NIKOPOL --- ---
  JANYNA: to je ten jak ma na kampe tu bronzovou sochu ?
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  NIKOPOL: pro tyhle lidi existuje skatulka: euroindiani. nejpostizenejsi lidi evropy.
  DRAGEL
  DRAGEL --- ---
  Co jsem byl na posledním Šamanském festivalu, tak jsem se musel smát a Markétě jsem to pak řekl. Když se na konci přednášky loučili, tak Markéta řekla: "... a najdete nás v háji." Čestina je bohatý a květnatý jazyk :-D
  DRAGEL
  DRAGEL --- ---
  NIKOPOL: Pohle všeho je tohle video z Háje .... u Liberce ;-)
  DRAGEL
  DRAGEL --- ---
  Dostal jsem se k videu Jana RedShirt, který roky provozoval ve středních čechách "Mezon". Dnes už je v důchodu a v Praze, takže už nebydlí v teepee :-D Dělal a podle všeho ještě dělá potní chýše. Kdyby jste o potní chýši potřebovali nějaké základní informace nejdete je zde.
  POTNÍ CHÝŠE
  http://www.youtube.com/watch?v=RzDkSycXjsY

  Je to v celku slušně popsané i když ten spirit tam samozžejmě popsaný není.
  NIKOPOL
  NIKOPOL --- ---
  oni asi myslejou autentickej z emerickeho pralesa, ne ?
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  tak hlavně reklama jak z tv... prej autentický... a jaký šamanismus není autentický?:)
  DRAGEL
  DRAGEL --- ---
  TRANSFORMACE: Švarcovi jsou zajímavým párem. On nadrtí ty hustý energie a pracuje s nima, takže ho žádnej feťák nepoloží a ona dělá jemnou práci na pohodu :-)

  Video jsem už asi viděl, nic o tom co dělají neříká, je to video pro mudly "o něčem zajímavém" ;-)
  JASONEKK
  JASONEKK --- ---
  TRANSFORMACE: Tenhle par je hodne zvlastni. Zijou tim a zijou za to. Ty ciga mi tam desne nesedi :) a primery jsou takove rozmazane. Zase je videt, ze ver svemu konani, dej do toho maximum a pritahne to lidi podobneho razeni. Takze uspesni podnikatele...:)))
  TRANSFORMACE
  TRANSFORMACE --- ---
  Hezké video o českých šamanech. Krásně tajuplné a pěkná hudba.
  Šamanismus: Pavel a Markéta Švarcovi: autentické šamanské setkání
  http://www.youtube.com/watch?v=x5_mToFf1Wg

  RAHANUR
  RAHANUR --- ---
  jasonekk....díky za reakci...byla jsem na tom podobně
  DRAGEL
  DRAGEL --- ---
  ALIQUPISO: Podle potřeby a jak přijde síla.
  DRAGEL
  DRAGEL --- ---
  ALIQUPISO: Jsi si jistá, že tím pomocníkem má být člověk?

  Zažil jsem mnoho silových záležitostí ve více lidech, někdy je dobré si za někoho stoupnout a dělat mu záda, aby mohl naplno projevit sílu, která skrze něj přichází a nemusel se starat o další "věci". Podobný "záda" jsem viděl i u jednoho z rituálů s novorozencem, kdy matka polykama své slzy ...

  Silný šaman má mnoho písní jak říká Carlos. A podle mého taky "někam patří" společenství, které je podle mého multidimenzionální se pak o něj stará, tak jako on se stará o ně, je to velmi propletené a docela dost složité, záleží na tom, komu se šaman "upsal" ;-)
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  DRAGEL: v nás samotných je ta reaktivita na určité lidi a na jejich energii... když jsme čistí jako zrcadlo (když si půjčím zenový příměr), tak se na nás nechytá prach druhých a všechno věrně odrážíme :)
  DRAGEL
  DRAGEL --- ---
  JASONEKK: Mnoho věcí je vlastně jen v nás samotných. Jde o to to pochopit a vybrat si sám v sobě tu svou cestu.