• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Schanim mapacho. Diky za kontakt. Kvalita/cena.
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    Ahoj, velice se omlouvám za spam, ale tak trošku to tu snad patří :) Mám jednoho známého co se živý kresbou obrazů Ayahuascových vizí. Asi víte jaká je situace ve světě, trhy jsou zavřené tak nemá možnost jak si vydělat na jídlo a poprosil mě, jestli bych mu nepomohl s prodejem nějakých obrazů. Kdyby někdo měl zájem mohu poslat aktuálně co má a pomoct tak příteli.... Děkuji.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    FEEDER: Dekuji. Mnoho z toho je mi blizke;)
    FEEDER
    FEEDER --- ---
    JASONEKK: :)
    Mám dan-moi z vietnamu. Používám jí na osobních ceremoniích i s "klienty" (Trochu se mi ten název "klient" příčí, ale lepší nemám. Pořád lepší než "pacient" :D ). Principielně jí používám stejně jako jakýkoli jiný nástroj: Než jsem jí začal používat na ostro, tak jsem si s ní nějakou dobu jen hrál, udělal s ní osobní ceremonii na propojení a pak teprve s ní začal pracovat. Ve chvíli kdy jí mám v ruce, tak vnímám energii prostoru, kolektivu a sebe a tu intuitivně vyjadřuji zvukem, snažím se do toho rozumem nevkládat vlastní agendu a představy (ale samozřejmě se tomu nedá úplně vyhnout).
    Učil jsem se (a ještě učím) na ní hrát sám, intuitivně. Poslední dobou mi spíš leží na oltáři, protože mě víc baví samotný hlas - zpěv, alikvoty, hučení a mručení :)
    Ještě ti k tomu něco hodím do sz.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    FEEDER: Zajima mne vse;) Jakou brumli pouzivas. Pri jakem/jakych ritualech pouzivas? Jaky duvod a ucel pouziti mas? Jak se samotnou brumli pracujes. Byl nekdo tvuj ucitel a kdo? Pouzivas ji verejne nebo jen pro sebe? Diky za odpovedi;)
    FEEDER
    FEEDER --- ---
    JASONEKK: já občas ano. Co by tě zajímalo?
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Ahoj ve spolek. Je tu nekdo, kdo pouziva brumli behem obradu a ritualu a je ochoten to nasdilet?
    Diky
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    Jo, dobrá kniha. :-) Předloni jsem měl možnost vidět dodnes živou tradici, kde maj "axis mundi", tj. Mircea nekecal :-)

    Vecnice Babila, oblast Hamana, před slavností Konden.

    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    KALIPH: jop :)
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    ZUSKA: Až jí budeš mít, tak ji, prosím, nahoď do auditka, hodí se tu určitě víc lidem.)
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    KALIPH: už jsem sehnala od kamarádů. Budu mít i elektronickou verzi, tak se kdyžtak ozvi, pokud se bude hodit aspoň ta :)
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    ZUSKA: Nemáme. Někdo si jí půjčil a nevrátil, ale je to super knížka. :)
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    Aloha,
    Prosím nemáte někdo doma knihu Šamanismus a archaické techniky extáze od Mircea Eliade?
    MEZZANA
    MEZZANA --- ---
    Ahoj,
    spolužačka potřebuje respondenty pro vyplnění krátkého dotazníku o RAPÉ.
    Vaše zkušenosti vítány!
    Rapé: užívání, zkušenosti a postoje
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeSjvV3tNmCjx9y70npHDdM0T6UdbPcHPfKn7t97FUI_KLKPw/viewform
    ANICCKAA
    ANICCKAA --- ---
    FONTAN: tak jasně že je to hodně jeho individuální přístup, ale na mě to nepůsobilo nějak nebezpečně, ideologicky. Ikdyž jsem to podrobovala vnitřní analýze a držela si odstup. Líbilo se mi, že upozorňoval na problematiku prvoplánového "být pohan jako rebélie proti křesťanství". Takže za mě furt dobrý a furt to mohu doporučit :)
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    ANICCKAA: "celkem objektivni" kniha z pera cloveka, ke kteremu vzhlizeji [alternativni/hipster] "nackove" cele evropy - aneb jeden z hlavnich ideologu Generace Identity (ceska odnoz ma opravdu vybrane clenstvo https://antifa.cz/content/generace-identity-aneb-nova-image-autonomnich-nacionalistu https://antifa.cz/content/terorista-z-christchurch-identitarske-hnuti-ceske-nitky)

    nechci byt za plasana, ale jeho objektivita bude mit asi dost specialni prichut. zaroven nechci tvrdit, ze je Benoist nejaka naprosta guma.
    ANICCKAA
    ANICCKAA --- ---
    Nejsem si jistá, zda to patří právě sem, ale taky bych ráda doporučila knihu. Vyšla nedávno, možná jste o ní už slyšeli. Být pohanem, Alain de Benoist.
    Skutečně vydařené dílo popisující základní rozkol mezi pohanským a judeo-křesťanským pojetím světa a dále nastiňuje problém novodobého pojetí pohanství - být za každou cenu a na truc opak křesťana. Pro ty, co rádi přemýšlí, mohu jedině doporučit. Není to snadná kniha, ale za to hutná a i celkem objektivní.
    Být pohanem - Benoist, Alain de - Megaknihy.cz
    https://www.megaknihy.cz/...A-_64Ohq1SFzMpeCKIc3hZLq27pyLS91kQpF-tBuABVUUxOsU0QUbYCslUhoCFTIQAvD_BwE
    NOONE
    NOONE --- ---
    Český šamanismus v rozhovorech - Helena Exnerová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/...orech/?fbclid=IwAR1y3fOIXeVx7bWpvd7BVU-E3OO-axxeWKdXR6W-_ReHFPi42RZBBWyPIDk
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: prave, kritika ceho chce... Uplne stejne by mohl psat o sportu, automechanice nebo truhlarine a moc by ten text nemusel menit
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    To muze bejt kritika ceho chce. Pravdepodobne sam ceka na nejaky prulom, na neco vic a vono porad nic a tak prichazi moralni kocovina ze sebe a celyho sveta. To je ten okamzik zmatku a chaosu ve vlastnim nitru kdy se zuby nechty drzis svych presvedceni, ale ve finale se musis pustit a dovolit si pocitit tu jednotu se vsim. Prijde mi vzdycky krasny podivat se na to co piseme jako na sve vlastni zrcadlo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam