• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  RYBOSHŠaManYsMuS
  JASONEKK
  JASONEKK --- ---
  “Lastminute” příští týden ve čtvrtek 16.3.23 dělám potní chýši. Pokud chcete vědět víc. Zde je o tom jak to dělám a odkaz na registraci: https://www.brumlista.cz/potni-chyse-initipi

  Těším se na další setkání.
  Petr Jasinčuk, Brumlista
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Šaman je prostředníkem mezi lidským a duchovním světem, říká etnografka | Plus
  https://plus.rozhlas.cz/saman-je-prostrednikem-mezi-lidskym-a-duchovnim-svetem-rika-etnografka-8909565

  „Zvlášť na Sibiři lidé velice vzpomínají na své předky, váží si jich a potřebují někoho, kdo nosí jejich paměť. Druhá věc je, že šaman je prostředníkem mezi lidským a duchovním světem. Místní lidé věří, že svět obývají různé duše, že všechno, co je kolem nich, je živé – dokonce i ten kámen,“ vysvětluje etnoložka Pavlína Brzáková, která se věnuje studiu sibiřských pastevců a lovců.
  JASONEKK
  JASONEKK --- ---
  Ahoj vespolek. Mohlo by vás zajímat. Pořádám Meditace s brumlí a bubnem. Více info na odkaze: https://www.brumlista.cz/meditace-s-brumli-a-bubnem
  ELFIK
  ELFIK --- ---
  --- Zdravim: dobry den ---
  Mate nekdo k prodeji mapacho a/nebo rape?
  Dekuji - nejlepe Praha a okoli.
  AGRICULTEUR
  AGRICULTEUR --- ---
  Ahoj, někdo nějaký dobrý zdroje na sibirskej šamanismus?? Kdyby byl konkrétně mongolskej ideál..
  FRAKTALEK
  FRAKTALEK --- ---
  ne uplne samanismus (o kterem toho vim pramalo), ale prislo mi to pribuzny a mate-li Audible, tak je to zdarma v cene: https://www.audible.com/pd/Embers-Audiobook/1982611537

  Je to takove klidne obcas prekvapive zajimave povidani o tom, jak se menilo jeho chapani jak prochazel zivotem. Casti jsou formou smyslenych rozhovoru treba se starou zenou, ktera mu odpovida na otazky a tim ho obcas posouva. Zaujalo me treba hned na zacatku, jak popisoval svuj kazdodenni ritual ranniho cteni z pro nej dulezitych knih a pouzivani symbolickych predmetu jako pripominku, aby po cely den mel odvahu/moudrost/... jednat dobre.


  Embers
  One Ojibway's Meditations
  By: Richard Wagamese

  Narrated by: Christian Baskous
  Length: 1 hr and 50 mins
  Unabridged Audiobook
  Release date: 02-12-19
  Language: English
  Publisher: Blackstone Publishing
  4.7 out of 5 stars (165 ratings)

  Publisher's Summary

  "Life sometimes is hard. There are challenges. There are difficulties. There is pain. As a younger man I sought to avoid them and only ever caused myself more of the same. These days I choose to face life head on - and I have become a comet. I arc across the sky of my life and the harder times are the friction that lets the worn and tired bits drop away. It's a good way to travel; eventually I will wear away all resistance until all there is left of me is light. I can live towards that end." (Richard Wagamese, Embers)

  In this carefully curated selection of everyday reflections, Richard Wagamese finds lessons in both the mundane and sublime as he muses on the universe, drawing inspiration from working in the bush-sawing and cutting and stacking wood for winter as well as the smudge ceremony to bring him closer to the Creator. Embers is perhaps Richard Wagamese's most personal volume to date. Honest, evocative, and articulate, he explores the various manifestations of grief, joy, recovery, beauty, gratitude, physicality, and spirituality-concepts many find hard to express. But for Wagamese, spirituality is multifaceted. From this audiobook, listeners will find hard-won and concrete wisdom on how to feel the joy in the everyday things. Wagamese does not seek to be a teacher or guru, but these observations made along his own journey to become, as he says, "a spiritual bad-ass," make inspiring listening.
  FAEKAL
  FAEKAL --- ---
  MILUCH2: To je pravda, ale právě tahle kniha je od něj asi to nejsrozumitelnější dílo pro širokou veřejnost.
  MILUCH2
  MILUCH2 --- ---
  Eliade je složitý
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Šamanismus a archaické techniky extáze - Mircea Eliade | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
  https://m.kosmas.cz/knihy/227069/samanismus-a-archaicke-techniky-extaze/
  Mircea Eliade – Wikipedie
  https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Mircea_Eliade
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Svět šamanů a vnitřní vesmír - Holger Kalweit | Databáze knih
  https://www.databazeknih.cz/knihy/svet-samanu-a-vnitrni-vesmir-67188
  VIHATIZKA
  VIHATIZKA --- ---
  KALIPH: děkuju
  KALIPH
  KALIPH --- ---
  VIHATIZKA: Tohle mi kdysi hodně dalo...

  Tajemství mluvícího jaguára - Martín Prechtel | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
  https://www.kosmas.cz/knihy/101884/tajemstvi-mluviciho-jaguara/
  JASONEKK
  JASONEKK --- ---
  Schanim mapacho. Diky za kontakt. Kvalita/cena.
  RUNYAR
  RUNYAR --- ---
  Ahoj, velice se omlouvám za spam, ale tak trošku to tu snad patří :) Mám jednoho známého co se živý kresbou obrazů Ayahuascových vizí. Asi víte jaká je situace ve světě, trhy jsou zavřené tak nemá možnost jak si vydělat na jídlo a poprosil mě, jestli bych mu nepomohl s prodejem nějakých obrazů. Kdyby někdo měl zájem mohu poslat aktuálně co má a pomoct tak příteli.... Děkuji.
  JASONEKK
  JASONEKK --- ---
  FEEDER: Dekuji. Mnoho z toho je mi blizke;)
  FEEDER
  FEEDER --- ---
  JASONEKK: :)
  Mám dan-moi z vietnamu. Používám jí na osobních ceremoniích i s "klienty" (Trochu se mi ten název "klient" příčí, ale lepší nemám. Pořád lepší než "pacient" :D ). Principielně jí používám stejně jako jakýkoli jiný nástroj: Než jsem jí začal používat na ostro, tak jsem si s ní nějakou dobu jen hrál, udělal s ní osobní ceremonii na propojení a pak teprve s ní začal pracovat. Ve chvíli kdy jí mám v ruce, tak vnímám energii prostoru, kolektivu a sebe a tu intuitivně vyjadřuji zvukem, snažím se do toho rozumem nevkládat vlastní agendu a představy (ale samozřejmě se tomu nedá úplně vyhnout).
  Učil jsem se (a ještě učím) na ní hrát sám, intuitivně. Poslední dobou mi spíš leží na oltáři, protože mě víc baví samotný hlas - zpěv, alikvoty, hučení a mručení :)
  Ještě ti k tomu něco hodím do sz.
  JASONEKK
  JASONEKK --- ---
  FEEDER: Zajima mne vse;) Jakou brumli pouzivas. Pri jakem/jakych ritualech pouzivas? Jaky duvod a ucel pouziti mas? Jak se samotnou brumli pracujes. Byl nekdo tvuj ucitel a kdo? Pouzivas ji verejne nebo jen pro sebe? Diky za odpovedi;)
  FEEDER
  FEEDER --- ---
  JASONEKK: já občas ano. Co by tě zajímalo?
  JASONEKK
  JASONEKK --- ---
  Ahoj ve spolek. Je tu nekdo, kdo pouziva brumli behem obradu a ritualu a je ochoten to nasdilet?
  Diky
  HONZAL
  HONZAL --- ---
  Jo, dobrá kniha. :-) Předloni jsem měl možnost vidět dodnes živou tradici, kde maj "axis mundi", tj. Mircea nekecal :-)

  Vecnice Babila, oblast Hamana, před slavností Konden.