• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KKL2401Emacs: escape meta alt control shift aneb prece nejsem sam, kdo nepouziva VIM
    KKL2401
    KKL2401 --- ---
    ANT_39: Kdyz ja se obavam, ze vetsina techhle pokusu je odsouzena k neuspechu. Nejakou dobu jsem se snazil pouzivat Eclipse prepnutej do rezimu, kde ma zkratky prevzaty z Emacsu. Dokonce jsem si jich par dalsich jeste dodelal/predelal. Jenze ukazalo se, ze to proste rozumne nejde, jelikoz Eclipse ma tolik funkcnosti, ktery Emacs nema vubec (a tedy pro ne nema rozumny a provereny klavesovy zkratky), a ma je namapovany na takovy zkratky, ktery jsou ovsem "myslenkove neslucitelny" s tema emacsovejma, na ktery si ovsem clovek za leta pouzivani Eclipse taky zvyk, ze to nejde dohromady ... Obavam se, ze s tim Firefoxem by to bylo podobny.
    Plus teda ja pouzivam Operu. :-)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    já si v Emacs nově občas prohlížím i PDF. Je to sice dost neohrabané protože jsem zatím nepřišel na to jak označovat text ale ke čtení mi to stačí :-)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    KKL2401: ne nadarmo se dělají vtipy o Emacs jako operačním systému. Vše se dá dělat v Emacs :-D
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    KKL2401: Tohle dodava celkem slusny emacsi keybindingy do firefoxu (dokonce i C-space na oznacovani fungue, woohoo!). https://addons.mozilla.org/ru/firefox/addon/4141/
    KKL2401
    KKL2401 --- ---
    SCHEEZE: Ano, v bashi toho tez hojne vyuzivam. Jenze tim to pak uz pomalu konci.
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    KKL2401: naštěstí dost z toho funguje v bash a pak je tu ještě emacs shell :-)
    HAKUBJOZAK
    HAKUBJOZAK --- ---
    KKL2401: ja si nemuzu vynachvalit prepnuti Caps Locku na druhy ctrl (to pak dela dost problemy na jinejch strojich) a taky prepnuti C-h z priblbly help klavesy, na backspace, jak to mel buh puvodne v oumyslu. Vyborna vec, kdyz clovek pise vsema deseti ... skoda ze to nema i Chrome.
    KKL2401
    KKL2401 --- ---
    Jenom poznamenam, ze se rovnez radim k tem, co pouzivaji veci jako C-p, C-n, C-a, C-e, C-f, C-b, M-f, M-b, C-v, M-v, M-<, M-> a podobne. Pochopitelne mi to pak vsude jinde dost chybi ...
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Tak nakonec jsem to vygooglal, proc se mi to nepodarilo pred tim nevim, asi utlum:
    ; Compilation 
    (setq compilation-finish-functions 'compile-autoclose)
    (defun compile-autoclose (buffer string)
      (cond ((string-match "finished" string)
    		 (message "Build maybe successful: closing window.")
    		 (run-with-timer 3 nil                      
    						 'delete-window              
    						 (get-buffer-window buffer t)))
    		(t
    		 (message "Compilation exited abnormally: %s" string))))
    (setq compilation-skip-threshold 2)
    

    Zroj: http://www.emacswiki.org/emacs/ModeCompile
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    ad next-error: nasledujici magie to resi: (setq compilation-skip-threshold 2)
    ad wrapper: no neco podobneho jsem zkousel, ale moc to nefungovalo. Ale nejsem moc dobry v elispu (resp neznam moc emacs api, lisp neni problem :-)
    MRUCH
    MRUCH --- ---
    JANFROG: pidil bych se po fci compile a vlastne celej compile.el - to asi dost napovi, pripadne si muzes udelat nejakej vlastni wrapper, kterej zavola compile a pak treba jeste nejak pocaruje s vystupem (hloupe by to slo asi i nejakejma regexpama), co se tyce next-error, je na to fce, viz jeji zdroj, na me uz ale vypada dost komplikovane :) wrapper nejak takhle treba http://pastebin.dqd.cz/6h6m/ no, jestli jsi tohle uz podnikal, tak jako bych nic nerek :)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    JANFROG: já se C teprve učím ale rozhodně se dá zmačknout M-p a dá to tam předešlou volbu a pak se možná dají nastavit proměnné které používá ten C-mod. M-x customize-group c [enter]. Nevidím to tam a teď jsem v práci kde mám jiné nastavení, protože tu C nedělám ;-)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Tak pouzivam emacs na C (velka ide nemaji rada moje C :-) a potreboval bych:
    1) kdyz dam compile tak se me to pta na prikaz kterym kompilovat. Da se nejak zaridit,
    aby se to zeptalo jen poprve a pak uz se to neptalo?

    2) kdyz prekladam, udela mi to dve okna (split), rad bych, aby se mi v pripade, ze kompilace je uspesna to okno s vysledkem prekladu zavrelo

    3) da se nejak zaridit, aby "next error" ignoroval warningy?

    Budu vdecny za jakekoli pointery nebo fragmenty kodu z vaseho .emacs,
    googlenim jsem stravil par chvil a nic moc.

    Dalsi krok bude asi prechod z cgdb na gdb pod emacsem, ale to az v druhem kole :-)
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    GRIGORIJ: neco mozna jo, podivej se na customize-group toho rezimu, a podivej se, jestli jsou tam nejake faces, ktere by se daly pomenit. Ale myslim, ze vetsina bude treba na barveni keywordu pouzivat font-lock-keyword-face a hotovo.

    Nasel jsem varible-pitch-mode, ale to ti umi zmenit jen nejaky korenovy font, ne barvy.
    GRIGORIJ
    GRIGORIJ --- ---
    mel bych dotaz: da se emacs donutit, aby bylo color-theme mode-specificke? Tedy kdyz mam splitnuty frame, v jednom okne text-mode a v druhem treba ess-mode, tak by melo kazde okno jine color-theme. Predem dik za odpoved!
    SPM
    SPM --- ---
    SCHEEZE: Já ho mám jako mail editor... na maily jinak mám mutt.
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    jednu dobu jsem s tim experimentoval, ale nejak me to nezaujalo. Navic mam pocit, ze byly problemy s imapem. Musel jsem to obchazet pres offlineimap, a pak zas mel emacs problemy s velkym mnozstvim zprav (offlineimap uklada co zprava, to soubor). Uz si to moc nevzpominam, ale moc dobre se mi to nepouzivalo. Myslim ze mluvim o wanderlustu, ale vlastne uz nevim s kterym nastavenim byla ktera podmnozina problemu :)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    že jsem tak smělý. Používá tu někdo Emacs na mailování? Návody jsou různé, ale rád bych potkal někoho kdo to používá. ;-)
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    SCHEEZE: Premapovat na capslock, nebo koupit happy hacking keyboard :)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    ANT_39: od doby kdy došlo k přesunu Ctrl klávesy tam jak ji známe, je to trošku prstolam ale taky jsem si zvykl. Je pravda, že já používám emacs naprosto na všechno a když mám dělat něco nového, vždy se nejdřív podívám jak se to dělá v Emacs. Ve většině případů je to lepší než "normálně" :-) Včetně zápisu not :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam