• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    jak se tu mluvilo o té klinice MAYO v Brně:

    http://lidovky.zpravy.cz/ln_brno.asp?r=ln_brno&c=A060128_005559_ln_brno_lvv

    Zájem o vznik centra jasně deklarovala také Praha. Z jakého důvodu by mělo být v Brně?*)
    V Brně projekt vznikl, a to především kvůli tomu, že klinika Mayo má s Fakultní nemocnice u svaté Anny úzké vztahy. ICRC je teoreticky možné přenést do Prahy, ale v Brně vznikne propojením kampusu Masarykovy univerzity a dalších institucí unikátní vědecká infrastruktura. Brno má navíc ideální polohu z teritoriálního pohledu. V dosahu 150 kilometrů je asi dvacet tisíc pracovníků, kteří se věnují biomedicínskému výzkumu.


    Anketa
    Pokud v Brně vznikne ve spolupráci s americkou klinickou MAYO Mezinárodní centrum klinického výzkumu, co to bude znamenat?
    Nabídne špičkovou lékařskou péči a pomůže zachraňovat lidské životy (320)
    Budou to jen vyhozené peníze (97)
    Obávám se pokusů na lidech, nechci, aby centrum vzniklo (39)
    Správným místem pro jeho vybudování by měla být Praha (42)
    Je mi jedno, kde a zda vznikne (38)



    když k tomu přidám protesty kardiochirurgů (je to pro ně konkurence = střet zájmů) který ale redaktorka prezentuje jako lidi s vážným argumentem, šílené podezření na pokusy na lidech a transplantace zvířecích orgánů - tak mě napadá otázka "Není to zaplacený?".

    *)může mi někdo vysvětlit proč byl dotaz veden takto - pardon, ale mě to zní jako "To patří automaticky do Prahy, proč by to mělo bejt v Brně?" když v Brně to lékaři prosadili, vymysleli, našli a dohodli s klinikou MAYA, našli místo, zaplatili projekt (město Brno se podílí 200 miliony, Praha nabízí 20)....

    ..až zas bude někdo vymejšlet, proč mimopražští mají něco proti Praze a že prý je to závist - vzpoměňte si na toto, tohle není první projekt co takhle dopadl nebo co se musel potýkat s přetahováním do hlavního města..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Stane se Google dalším zlým Microsoftem?
    http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1015

    Jako, ze ne uplne zasadni informace, ale ten opensource projet je zajimavej napad
    SATAI
    SATAI --- ---
    Ty, co cetli The Diamond Age to asi neprekvapi:
    E-Paper On Cereal Boxes - http://www.wired.com/news/technology/0,1282,69839,00.html
    Jidelni hulky jsou, predpokladam, dalsi na rade.
    SATAI
    SATAI --- ---
    GINO: mas snad pocit, ze OS X neni BSD? ;)
    GINO
    GINO --- ---
    SATAI: spis nejaky *bsd... ale to uz je moc OT ;-)

    spis kdyz jsme u tech OS - vsimli jste si, jak casto maji ve filmech v zaberech na pocitace divne rozhrani, ktere se nepodoba zadnym OS ktere se v soucasne dobe pouzivaji?
    SATAI
    SATAI --- ---
    GINO: Pokud myslis linuch, tak ten si nema s Mac OS X co vycitat. Snad ma jenom hnusnejsi UI ;)
    GINO
    GINO --- ---
    SATAI: a pc s kloudnym os taky ;-))
    SATAI
    SATAI --- ---
    GINO: no dobre, trusted solaris a AS/400 jsou lepsi ;)
    GINO
    GINO --- ---
    INFERNO_ON_LINE: jako politicky thriller mi to teda moc neprislo ;-)) nicmene kazdopadne to stoji za precteni...

    SATAI: Myslim ze ten manik Maca videl, navic s nim docela souhlasim ;-)))
    INFERNO_ON_LINE
    INFERNO_ON_LINE --- ---
    :]
    VANEK
    VANEK --- ---
    INFERNO_ON_LINE: Jo, říká se Předseda Bruce!
    INFERNO_ON_LINE
    INFERNO_ON_LINE --- ---
    ten "manik"?
    SATAI
    SATAI --- ---
    GINO: Ten maník asi nikdy neviděl maca, ne? ;)
    INFERNO_ON_LINE
    INFERNO_ON_LINE --- ---
    Ja bych rekl, ze to neni ani tak CP, jako politicky thriller mirne strizeny SF. A navic thriller napsany po 9/11.
    GINO
    GINO --- ---
    btw: ted jsem zakoupil Zenith Angle od Sterlinga a je to teda lehci cp - odehrava se to v soucasnosti, ale v jsem zatim v pulce a pekne se to rozjizdi... jinak mistama mi to prijde stephensonovsky sarkasticke :-) zatim nejlepsi je hlaska "Macintoshes are cute toys for artists rather than serious computers" :-))
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    někdo tu zmiňoval(dávno, dávno...), že by se měl někdo zajišťovat přísun novinek.. na www.kyberpunk.org se v poslední době aktuality docela rozhejbaly
    ADYZ
    ADYZ --- ---
    SIGG: Pochybuju, že bych se tam ze Zlína někdy v (blízké) budoucnosti podíval osobně. Nešly by udělat a linknout nějaké fotečky, nebo tak něco? Ty, co jsem našel, nejsou příliš popisné :-)
    IMZMETECH
    IMZMETECH --- ---
    SIGG: jo, sou slavný.

    znáte okrsek 13? francouzká šílenost rok 2010
    docela úsměvně tam fr. vláda řeší problém nepohodlných čtvrtí.

    i když to není cp, společenská struktura sedí, téma je trochu jinde..
    SIGG
    SIGG --- ---
    KIE: Nevim, ja na televizi moc necumim.. Ale kazdopadne uz se o nich psalo i v novinach Prahy8.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam