• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    BELLANA: to nevím, já vždycky uvařím megasilnýo turka a toho pak cedím. Nevěřím, že v instantním kafi jsou stejně funkční látky jako v namletých zrnech.
    BELLANA
    BELLANA --- ---
    CERNY_KOCOUR: Kafe může být instantní?
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    Henne color obecně vnímám jako kvalitní záležitost. Jenom se mi neosvědčilo míchat si kašičku podle jejich návodu.
    Pro hodně tmavé vlasy bych to určitě rozdělávala v silném černém čaji nebo v kafi, bude to i líp vonět. A určitě bych dala citron anebo bílé víno.
    BELLANA
    BELLANA --- ---
    WITCHIE: Barvila jsem před týdnem ... dobrá, plácnu se přes kapsu, zkusím to ... díky za odpodvědi.
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    BELLANA: logona obecne je pomerne kvalitni. henne color (hotova barvici pasta) jsem mela jednou, a - kdyz odhlednu od faktu, ze jsem si vybrala spatny odstin - vysledek byl dobry - barveni vyrazne a drzelo jak blazen, v podstate se to nevymyvalo (cerna se ale vymyva rychleji, tohle byla oriskova). Ja bych to aspon jednou (chapu to dobre zes barvila ted nedavno?) jeste zkusila tou logonou - jen s jednou krabkou. Kdyz neuvidis zadny rozdil, tak bych tedy zkusila jinou znacku (jak jsem psala, vysledna barva u henny je dost individualni a odviji se od typu vlasu, tudiz je mozne ze Ti muze sednout trochu jine slozeni lepe) - ale asi ne jen tak nejakou z drogerky, tam nemas moc zarucenou prirodnost, pokud to neni bio
    BELLANA
    BELLANA --- ---
    CERNY_KOCOUR: Fakt? Tak to ještě nemám vzdávat? Díky za dodání naděje. Nechávám si dorůstat vlasy, nechci je moc zatěžovat chemií, ale potřebuju je ztmavit, jsem zvyklá být na černo :-)
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    obecně, henna se vrství. takže to co po první aplikaci není žádná sláva tak se bude postupně do těch vlasů ukládat a bude to čím dál výraznější...
    BELLANA
    BELLANA --- ---
    WITCHIE: Měla jsem černou od Logony ... takže myslíš, že to mám teď vzít černou několikrát za sebou?

    Jo a co Henne Color? je kvalitní? Přece jen, jít si koupit tři krabky Logony po dvěstě padesáti káčé se mi nechce ... Tak že bych to zkusila s jinou značkou?
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    BELLANA: logona ma primo cernou hennu (tedy, cernou barvu slozenou z henny plus indigo plus par dalsich prirodnich ingredienci) , barvila jsi tou? mne to barvilo hodne natmavo, ale nemohla jsem ciste cernou, protoze mam hodne sedivych vlasu a ty chytaly do zelena, tudiz jsem michala s hnedou; pokud nemas sedive vlasy, mela by Ti ta ciste cerna chytit hodne na tmavo, klidne skorocerno; v kazdem pripade u henny ale dost zalezi na vychozi barve vlasu no; jo, a opakovanym pocatecnim barvenim o kratkych intervalech (tj. prvni tri barveni od sebe po 10 dnech; udrzovaci pak staci 6-8 tydnu jak komu) lze vysledek zvyraznit/ztmavit
    BELLANA
    BELLANA --- ---
    Mohla bych vás požádat o radu?
    Mám silné, odolné, tmavě hnědé vlasy. Barvívala jsem si je chemií na modročerno. Teď jsem chtěla zkusit hennu. Vápu, že nemůžu očekávat stejný odstín jako od chemie. Ale dala jsem Logonu (přelitou černým čajem), měla jsem ji na vlasech osm hodin ... jako vlasy se mi hezky lesknou, trošinku ztmavly, ale žádná sláva to není.
    Dá se hennou vytvořit černá, nebo se zbytečně namáhám?
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    CAMELLA: v tom případě, pokud máte někdo práva na úpravu nástěnky, tak by se tam mělo přidat k octu a citronu ještě červené víno, které skvěle funguje, a taky by se tam mělo napsat, že je lepší si tu směs namíchat večer předem trochu hustší, nechat přes noc uležet a ráno před aplikací drobet naředit teplou vodou...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ECLECTICA: kuk na nástěnku.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    CERNY_KOCOUR: aaha, podle jakých návodů?
    Já se držím toho, co tam píšou...
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    MASOO: ale nerozdělávej jí podle jejich návodu, ale podle návodů, který byly tady, to kdyžtak pak ještě proberem.
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    MASOO: Henne color mají v drogeriích Teta anebo v drogerce na Olšanském náměstí.
    MASOO
    MASOO --- ---
    CERNY_KOCOUR: dekuju
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    MASOO: Henne color anebo ta egyptská z bylinkářství v Jilské....
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    _JITUSHE_: no ona tam naprosto minimalne zustane ale tak ze si moje vlasi jenou za tri mesice kdyz sou okry vzpomenou ze tam byla a sem ovce ale pokud se tam neda tuzidlo nebo jinej sajrajt narovnaj se... a sou jako bez trvaly... ( teda tak je to u me a mejch nladovejch vlasu :o)) )
    _JITUSHE_
    _JITUSHE_ --- ---
    KACHNY: to je naprd, že to nejde skloubit...trvalou bych ráda zachovala, ale chemickou barvu nechci...no nic, asi to jinak nepujde...
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    _JITUSHE_: barvila sem po 14 dnech a zelena sem nebyla ale jak je receno niž narovna ji teda lepe receno zmizi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam