• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    RILVEN: Když mají přežití, tak žijí dlouho docela dost. :o)) Navíc u myší se všechno projevuje mnohem rychleji.

    Nevím, to je asi jedno
    RILVEN
    RILVEN --- ---
    TALANKA: ok, omyl, kyselina pikrová je výbušná a toxická ;-). http://msds.chem.ox.ac.uk/PI/picric_acid.html
    Chudákům potkanům cpou kde co, nežijí tak dlouho, aby se projevily vedlejší účinky. Navíc účinek záleží na dávce a četnosti užívání, karcinogenní je i přepálený olej a to s ním krmí lidi ;-).

    Líbila by se mi přírodní ohnivě červená henna bez pikramátu. Variace s vínem mi přijdou dost tmavé :-/.
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    RILVEN: a tuhle jsi zkoušela?
    http://web.telecom.cz/lamda/barveni.html
    píšou že je čistě přírodní, chtělo by to si ty nápisy na obale přečíst pořádně. Já léta kupovala tu od Arabů ze Spálený a netušila nic o nějakým pikramátu...
    RILVEN
    RILVEN --- ---
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    RILVEN: tak si nedávej červené, ale bílé víno. Je tam dle mého stejně hlavně kvůli kyselince - a těm kdo chtějí sytější červenou přidá trochu toho rubínového nádechu...
    PETRONELA
    PETRONELA --- ---
    IKA: diky, nerikam, ze sem na hennu zanevrela,. diky tomu jak mi "prifoukla" objem vlasu napoprve se mi fakt libila holka jedna:-)ale u ni zustanu prozatim jen na malovani na telo..
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ELLINOR: já s tím nestraším, jen se snažím co nejvíc omezit všechny možné chemicke latky, zvlast co se kosmetiky atd. týče (když už je musím žrát a dýchat, tak si je nemusím snad patlat na tělo). Navíc mi vadí, když firma tvrdí jak je super truper přírodní, a pak v ní stejně ta chemka je.
    IKA
    IKA --- ---
    PETRONELA: 3 hodiny su malo, skus to nabuduce nechat posobit cez noc (ak teda este niekedy das henne sancu. :)
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    RILVEN: Proč se kyselinou pikrovou barví potkani v pokusu, když je karcinogenní. To by to ten pokus muselo ovlivnit. IMHO nesmysl
    PETRONELA
    PETRONELA --- ---
    GRETKA: ja nerikam, ze je henna hloupa, spatna nebo tak..jen rikam, co se mi stalo, neb sem ted to samy resila a taky sem za to dala dost penez, tak chci jen poskytnout info nekomu, komu by se mohlo hodit..

    jinak vlasy mam mysi hneda, neco mezi stredne a tmavsi a nechalavala sem to tam 3 hodiny, pridavala sem silny kafe a jelikoz ta henna z lushe toho na pridani moc nepotrebuje tak nic vic..

    taky necekam, ze me tady nekdo podpori v pouzivani chemickych barev a ani netvrdim, ze sou nejak uzasny nebo tak..jen si proste myslim, ze pokud nekdo nosi x let cernou , tak si na barveni asi uz zvykl a podle me je lepsi u toho zustat..
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    PETRONELA: zapomnelas dodat dva zakladni udaje:
    1) tvoje prirozena barva vlasu - protoze barvit hennou svetly blond nebo tmave hnede vlasy na cerno neni to same, ty svetle proste potrebuji vic vrstev
    2) jak dlouho jsi nechavala na hlave, jak jsi si to pripravila.

    Sama mam svetle hnedou prirozenou barvu a moje prvni henna (uplne cista) mi taky "vubec nechytla" - jen takove mini odlesky proti slunicku, pak jsem pouzila tu z drogerky a take nic a posleze jsem to vrstvila, vrstvila a vrstvila... a pak jsem toho nechala, pac nebyl cas :) takze ted jednou za x mesicu a barva je. Ne cerna, protoze to bych fakt nechtela, ale hennovita hneda zrz jo.

    Podle mne je hlavni vyhoda henny zdravi vlasu & ze se clovek ne intoxikuje jako u chem. barev.
    PETRONELA
    PETRONELA --- ---
    jen k ty cerny barve - henne, resila sem to samy..zkousela sem henne color cernou, lush cernou a nic..chytlo to minimalne..uz sem to tam mela 3x a nic..tak me to presatalo bavit a vcera sem na to hodila zase lorealku..

    jinak sem pridala kafe a nic..samozrejeme nevim jak pusobi vsechny znacky henny, ale tyhle dve nanic..taky sem to chtela nevzdat, ale bohuzel ty odrosty mi vadily...
    RILVEN
    RILVEN --- ---
    Mě teda alergoložka hennu s pikramátem po testech silně nedoporučovala, zatímco čistá je v pohodě, naopak hojí nerudnou kůži ;-). Ale přecitlivělost je individuální, že.

    Mimochodem kyselina pikrová je karcinogenní, ale její sůl by být nemusela, nevím :-.
    ELLINOR
    ELLINOR --- ---
    CAMELLA: uz to tady psala TAMARIX: nic jedovatyho to neni, nechapu, ze s tim furt strasite
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    IKA: díky :o))
    IKA
    IKA --- ---
    CERNY_KOCOUR: mozes to tam pridat:)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    CAMELLA: to je jen v té jasně červené, nebo ne?

    Jinak já mám vlasy úplně blond a byrvím se hennou na tmavě hnědo. Chytá to docela dobře, ale příště stejně vyzkouším ten čaj :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CERNY_KOCOUR: a co se týče toho vína atd, to tam všechno je - stačí kliknout na "Zkušenosti WHY2BE"
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CERNY_KOCOUR: mě vadí, že v Henne color jsou ty chem.látky (sodium picramate např). I když je jich tam možná málo, tak mi to prostě vadí, protože na obale maj tradiční kecy o tom, jak barevny odstiny jsou docileny jen bylinkama blablabla.
    AETHER
    AETHER --- ---
    CERNY_KOCOUR: barvila jsem i s nescafe a v pohode;)
    BELLANA
    BELLANA --- ---
    CERNY_KOCOUR: Tak to raději toho turka ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam