• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    MASOO: hnědá je výhoda, mě dalo docela práce se k tomu propracovat... až třetí nebo čtvrté barvení mělo ten správný sytý tmavý odstín, po kterém jsem toužila... heh a mimochodem, já se zase smířila s tím, že nikdy nebudu mít lví hřívu, protože mám rovné jemné vlasy, klasika :-D pořád chceme něco jiného než máme
    MASOO
    MASOO --- ---
    SKLIBA: hm, jenze ja sem hneda... no nic, stejne jako sem se smirila, ze nebudu mit nikdy mikado a ofinku bo se mi to vlni, tak holt nebudu mit cerveny vlasy....
    pristi vikend jdu do toho
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MAKU: podminkou urcite ne, spis je to ustalovac...
    Ten sampon Alv-briza&salvej je ok, jsou i jemnejsi, ale zas je to hloubeji do kapsy.

    Kolikrat uz jsi "prebarvovala"? A ted uz se drzis hennecolor nebo mas zalusk i na jine znacky?
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    MASOO: moje vlasy takhle pod umělým osvětlením vypadají a barvím hennou z blond...
    MAKU
    MAKU --- ---
    GRETKA: černou s hnědou míchám - i když ne tuto značku. Při každém barvení ubírám množství hnědé a dávám více černé - momentálně jsem se dostala k poměru 5:1, takže hnědé už tam moc není. Šampóny používám Alverde - bříza / Lavera - mango na barvené, v tom problém nebude. Jestli podmínkou pro to, aby henna na hlavě vydržela, je mytí vlasů octem, tak na to kašlu, to by muž nerozdejchal :-)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MAKU: zkus od Lushe http://www.lushcz.cz/e-shop/produkt/20391-caca-brun.html?katID=55 a jestli chces fakt tmavou tak nejlepe michat tmave hnedou s cernou hennou.

    Jesli chces aby barva vydrzela, tak vymen sampon za nejaky prirodni co nezacina na sodium laryl/laureth sulfate (SLS) nebo ammonium LS. Dalsi veci je kyselost, je dobry si napr. umyt vlasy po umyti octem a uz dale neumivat. Sama mam jablecny, celkem se to da, casem ten octovy nadech vyprcha.
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    MAKU: Mně na ztmavení pomohla Hené color bordó. Měla jsem fakt tmavé vlasy. Ale má přírodní je hodně tmavě hnědá
    MAKU
    MAKU --- ---
    mně teda i po 2-3 hodinách s igelitem a ručníkem na hlavě začne bolet hlava, déle bych to na hlavě nesnesla :-/

    Btw taky barvím ze středně hnědých na tmavo - ráda bych docílila tmavě hnědého až skoro černého odstínu - a i po čtvrtém pokusu nic moc výsledky (pokus nejdřív s DMkovou, poté s práškovou Henne color, zalévám silným čajem + citrón + trocha olivového oleje, nechávám kašičku přes noc... výsledky stále stejné: náznak ztmavení tak na týden a lehká změna odstínu odlesků na slunci - toť vše, okolí žádnou změnu nepozoruje a tak po týdnu už také ne). Dnes další pokus, zkusím přidat výrazně více citrónu, ale moc tomu už nevěřím ...
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    TALANKA: sem si taky myslela a pak sem na ten igelit misto frote rucniku dala detskou tera plenu ( jako plina ale silnejsi a vetsi ) a spala sem jak nemluvne a nikde nic netlacilo :o)) s normal rucnikem sem spat nemohla a porad mi to padalo ...
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    Já stejně nechápu, jak s tim můžete spát :o) Celou noc bych se budila :o))
    IKA
    IKA --- ---
    jasne, lepsie sa spi normalne.:) ale takto mi to farbenie rychlejsie ubehne.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    CERNY_KOCOUR: ta červená paprika je k čemu? :)

    Jinak já si hennu dávám na vlasy 1x za 7-10 dní, barvení z blond na tmavo jde hůř. Ale asi přistoupím k celodenní aplikaci místo těch 2 hodin, na které jsem zvyklá, ať za to neutratím majlant :)
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    já ti nevím, jestli bych se vyspala, mě už takhle po těch pár hodinách pobolívá hlava, jak mám ty vlasy vytažený nahoru jinak než jsou zvyklý ležet..
    IKA
    IKA --- ---
    CERNY_KOCOUR: to by u nas malo podobne dosledky.:)) ale poriadne zabalena hlava a stary uterak na vankusi ako ochrana stacia.
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    IKA: to bych měla zabahněnou postel a mýmu drahýmu by šiblo :o))
    IKA
    IKA --- ---
    CERNY_KOCOUR: presne preto to radsej vzdy prespim.:))
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    tak už mám od rána na hlavě zábal z henny, červeného vína, mleté papriky a olivového oleje... už mi to pomalu začíná stejkat, tak za chvilku to jdu shodit. A jsem zvědavá na výsledek :o)
    8 hodin mi tentokrát musí stačit, s turbanem se mi špatně uklízí...
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    MASOO: ve správným světle určitě :o)
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    MASOO: Pochybuju. Bohužel... :o(
    MASOO
    MASOO --- ---
    da se docilit neceho takovyho s hennou?
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    RILVEN: Červený myši :oD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam