• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    CERNY_KOCOUR: hehe děsně ráda... táta mě a sousedovic holku nenáviděl, když jsme kvůli matlání v bahně rozbahnily část z hromady písku, která zbyla po stavbě :-D
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    SKLIBA: ty ses jako dítě nečvachtala ráda v blátíčku? :o)))
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    CERNY_KOCOUR: to je strašný slovo :-D
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    SKLIBA: já patlám oběma, abych to líp pročvachtala :o))
    MAKU
    MAKU --- ---
    GRETKA: dík :)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    CERNY_KOCOUR: no já si dávám rukavici na "patlací" ruku, ale tou druhou se líp s vlasy pracuje, když je bez, tak co no... ono se to umyje :-D
    taktéž spokojenost a blonďaté odrosty jsou zase fuč :-)
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    SKLIBA: já se taky vykašlala na rukavice, nanášela to rukama a mám doteď mírně oranžové dlaně, ale žádný drama :o)
    Stav zakydání koupelny minimální a ručník se ušpinil jen když mi to ze zábalu na hlavě prosakovalo na krku.
    a výsledek bezvadný, bohužel nemám foťák, ale jsem opět maximálně spokojená :o)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MAKU: tak to ti preji at se s miminkem dari!
    :)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    tak. s konečnou platností můžu prohlásit, že jsem vymakala techniku hennování tak, že se mi daří nezakydat ani ručník na ramenou ani zrcadlo ani podlahu kolem - zato se mi tentokrát podařilo obarvit si prsty :-D
    MAKU
    MAKU --- ---
    GRETKA: já vlastně ani nevim, nějak se mi nechce věřit, že jen další změna výrobce by znamenala zásadní změnu. Ještě to zkusím tak jednou-dvakrát přebarvit a uvidim. Na to, kolik je s tím sr***, mi výsledek připadá dost zanedbatelnej a vzhledem k tomu, že brzo budu mít mimino, tak čas na vrstvení henny - aby to vůbec bylo vidět - stejnak nebude.
    A to mi to včera nakonec chytlo trochu víc, než obvykle. Asi je ta kyselinka při barvení zásadní (dala jsem tentokrát skoro jen citrón, čaj jen na doředění). Barvila jsem včera myslím po páté (první dvě barvení hennou z DM drogerie), s přibližně měsíčními odstupy (někdy to bylo méně).
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    MASOO: hnědá je výhoda, mě dalo docela práce se k tomu propracovat... až třetí nebo čtvrté barvení mělo ten správný sytý tmavý odstín, po kterém jsem toužila... heh a mimochodem, já se zase smířila s tím, že nikdy nebudu mít lví hřívu, protože mám rovné jemné vlasy, klasika :-D pořád chceme něco jiného než máme
    MASOO
    MASOO --- ---
    SKLIBA: hm, jenze ja sem hneda... no nic, stejne jako sem se smirila, ze nebudu mit nikdy mikado a ofinku bo se mi to vlni, tak holt nebudu mit cerveny vlasy....
    pristi vikend jdu do toho
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MAKU: podminkou urcite ne, spis je to ustalovac...
    Ten sampon Alv-briza&salvej je ok, jsou i jemnejsi, ale zas je to hloubeji do kapsy.

    Kolikrat uz jsi "prebarvovala"? A ted uz se drzis hennecolor nebo mas zalusk i na jine znacky?
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    MASOO: moje vlasy takhle pod umělým osvětlením vypadají a barvím hennou z blond...
    MAKU
    MAKU --- ---
    GRETKA: černou s hnědou míchám - i když ne tuto značku. Při každém barvení ubírám množství hnědé a dávám více černé - momentálně jsem se dostala k poměru 5:1, takže hnědé už tam moc není. Šampóny používám Alverde - bříza / Lavera - mango na barvené, v tom problém nebude. Jestli podmínkou pro to, aby henna na hlavě vydržela, je mytí vlasů octem, tak na to kašlu, to by muž nerozdejchal :-)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MAKU: zkus od Lushe http://www.lushcz.cz/e-shop/produkt/20391-caca-brun.html?katID=55 a jestli chces fakt tmavou tak nejlepe michat tmave hnedou s cernou hennou.

    Jesli chces aby barva vydrzela, tak vymen sampon za nejaky prirodni co nezacina na sodium laryl/laureth sulfate (SLS) nebo ammonium LS. Dalsi veci je kyselost, je dobry si napr. umyt vlasy po umyti octem a uz dale neumivat. Sama mam jablecny, celkem se to da, casem ten octovy nadech vyprcha.
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    MAKU: Mně na ztmavení pomohla Hené color bordó. Měla jsem fakt tmavé vlasy. Ale má přírodní je hodně tmavě hnědá
    MAKU
    MAKU --- ---
    mně teda i po 2-3 hodinách s igelitem a ručníkem na hlavě začne bolet hlava, déle bych to na hlavě nesnesla :-/

    Btw taky barvím ze středně hnědých na tmavo - ráda bych docílila tmavě hnědého až skoro černého odstínu - a i po čtvrtém pokusu nic moc výsledky (pokus nejdřív s DMkovou, poté s práškovou Henne color, zalévám silným čajem + citrón + trocha olivového oleje, nechávám kašičku přes noc... výsledky stále stejné: náznak ztmavení tak na týden a lehká změna odstínu odlesků na slunci - toť vše, okolí žádnou změnu nepozoruje a tak po týdnu už také ne). Dnes další pokus, zkusím přidat výrazně více citrónu, ale moc tomu už nevěřím ...
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    TALANKA: sem si taky myslela a pak sem na ten igelit misto frote rucniku dala detskou tera plenu ( jako plina ale silnejsi a vetsi ) a spala sem jak nemluvne a nikde nic netlacilo :o)) s normal rucnikem sem spat nemohla a porad mi to padalo ...
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    Já stejně nechápu, jak s tim můžete spát :o) Celou noc bych se budila :o))
    IKA
    IKA --- ---
    jasne, lepsie sa spi normalne.:) ale takto mi to farbenie rychlejsie ubehne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam