• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    CERNY_KOCOUR: díky :)
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    ECLECTICA: mám vyzkoušenou kombinaci s palette vital přelivem na 6-8 mytí. Bez problémů funguje.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Chtěla bych se zeptat, je možné hennu kombinovat s prelivem na vlasy?
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    jenom pro info- já si kupuju hennovou bezbarvou masku od Logony a v krabičceje jako příslušenství přidaná bezvadná igelitová čepice s gumičkou. já ji vždycky po použití umeju a dá se použít hodněkrát, je docela pevná
    předpokládám, že bude i v jiných hennách od Logony, tak kdyby někdo váhal nad značkou, může to být jedno plus pro logonu :-)
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    CERNY_KOCOUR: jo pisou to tam ale vzdycky micham kovovou vidlickou a tentokrate sem s ni dokonce i patlala rotoze sem nenasla nic vhodnejsiho a vidlička je uplne v poho a barva taky vsak uvidis ! myslim ze se na libusine my dve snadno najdeme podle barvy :o))
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    GRETKA: No špatnýho, že ničí ten kov:-) Nikdy by mě to nenapadlo...
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    ADELHAIDA: ja nekde pisu, ze je na nem neco spatnyho???!!! :O
    Proste jsou v nem oxidanty, co ti ten kov zoxiduji, tudiz znici, jinak nic no.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    GRETKA: Jílu? Co je na jílu špatnýho? Vždyť je to hlína ne?
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    ok.. já jen že jsem to četla na obalu v návodu... mám dřevěnou lžíci a plastovou misku, takže to nemusím řešit...
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    CERNY_KOCOUR: to se netyka henny, ale jilu! Ten nema prijit do styku s kovem pac jinak mas po lzicce/misce/...
    AETHER
    AETHER --- ---
    rozdelavam hennu v plechove misticce kovovou lzici a nikdy s tim problem nebyl, henna dobre chyta a i ty kovove veci prezily...
    JESTERKA_AIENE
    JESTERKA_AIENE --- ---
    CERNY_KOCOUR: a safra... jinou než kovovou lžíci doma asi nenajdu... vždycky jsem to zatím míchala tou a žádné reakce jsem s nevšimla...
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    CERNY_KOCOUR: Ona nemá přijít do styku s kovem podle mě proto, že ten kov nějak naleptává, takže to není ochrana henny, ale ochrana toho kovu. A kus alobalu, který pak vyhodíš, asi slitování nezaslouží:-) Já jsem teda párkrát hennu nerezovou lžící zamíchala a nic se nestalo.
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    a není to tak, že by henna neměla přijít do styku s kovem? Na všech návodech je,že se to nemám míchat kovovou lžící a v kovové nádobě.... ten alobal jí nevadí?
    MAKU
    MAKU --- ---
    ADELHAIDA: prima, díky za tipy, vyzkouším :) Mně teda asi spíš než vlasy nahoru vadí ta kombinace igelit+ručník - hádám, že se ta hlava lehce zapařuje, neodvětrává - zkrátka se mi začne přehřívat. Zkusím, jestli alobal nebude lepší...
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    MAKU: ja myslim ze hormonama to nebude, v tehu spis nechyta chemka a chyta henna, takze bych zkusila vydrzet dyl, co to pujde...
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MAKU: TALANKA: Ještě mi pomohlo udělat hennu řidší - mám hodně jemné, ale husté vlasy a doporučená konzistence se mi prostě správně nerozprostřela. Jinak k migréně - pokud ti, MAKU, vadí vlasy nahoru, zkus alobal. Ten je tvárný a můžeš si udělat ohon a obalit ho právě alobalem a okolo hlavxy udělat přilbu. Alobal zastane ručník i igelit v jednom. Nebo si koupit igelitovou čepici na koupání a vlasy jí jenom překrýt, bez nějakého vyvazování nahoru, to je daleko příjemnější a hena díky gumičce v okraji čepice navíc nestéká kam nemá.
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    ADELHAIDA: Asi tak jak u koho. Já to jednou vydržela asi pět hodin a výsledek stejnej (i když já jsem spokojená s tím, jak mi to chytá)
    MAKU
    MAKU --- ---
    AETHER: vím, že je to možné. Ale nejsem jediná, komu tady tmavá henna nechytá a u ostatních to hormony nebudou - nějak začínám mít dojem, že červené odstíny se zkrátka chytají snadněji než tmavě hnědá/černá... :-/

    ADELHAIDA: no nazdar, tak 5-6 hodin asi nezvládnu, leda za cenu migrény a do toho se mi moc nechce... ach jo. Asi si začnu pomalu zvykat na svou přírodní nevýraznou...
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---

    MAKU: Teda jestli si dáváš hennu na dvě tři hodiny, tak se nedivím, že výsledek není nic extra. To je spíš ozdravný zábal s trochou tónování, než barvení. Můžeš to zalévat klidně kafem, ve kterém stojí lžička, jak je husté, ale to, co dělá na henně nejlepší odstíny a nesytější barvu, je čas. Já se barvím hennou pět let a taky jsem začínala s dvěma hodinama. Teď dávám na pět - šest hodin, protože to to pořádně chytí. Mám nějaké ty šediny a na nich je dobře vidět, jak barvil poslední zábal. Po dvou hodinách na nich nic vidět nebylo.

    Někdy to vážně zkus nechat na hlavě dloooouho. Já jsem prostě zatla zuby a po umytí jsem jen zírala. místo vycmrndlého výsledku z minla ze mě byla nazrzlá krasavice.
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    našla jsem jednu fotku z nedělní kočičí výstavy, kde je vidět aspoň kus vlasů a mé nejnovější hennobarvy.
    Předesílám, že moje původní barva je myší světle hnědá, takže vidíte, že se výsledku dosáhnout dá. Chce to jen trpělivost :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam