• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    ARZA
    ARZA --- ---
    IKA: jenze kde sezenu jen indigo...?
    IKA
    IKA --- ---
    ARZA: myslim ze sa to da, len je to trochu zlozitejsie - musis najprv pouzit hennu a potom indigo.
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    Chcete se pobavit? chodím každý den v práci plavat a kolgyně mi vnutila vyzkoušet níže zmiňovaný super šampon. Řekla jsem si proč ne. Nechtělo to uschnout a druhej den vlasy splihlé, jakoby mastné, no prostě hnus :oD

    A stejně to neuzná - prý mám moc jemný vlasy. No haluz :oD
    AETHER
    AETHER --- ---
    ARZA: ja mam zafixovano, ze ta cerna z lushe funguje, ale netusim, kdo mi to rikal, respektive jak jsem tu informaci nabyla - treba by Ti nekdo kus (pro)dal, abys to vyzkousela?
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    ARZA: upřímně řečeno, myslím že modročerné se hennou docílit nedá. To indigo je tam proto, že henna sama o sobě barví vždycky do červena a v kombinaci s modrou indigovou to může dát hnědou nebo skoro černou. Ale pokud chceš dosáhnout havraní černě, tak ti zbývá jedině ta chemka anebo takové ty úžasné kořenářské receptury jako mletý pražený kořen pelyňku a jiné podobné těžko sehnatelné ingredience....
    ARZA
    ARZA --- ---
    poradite prosim? filtrovala jsem a prolezala cele auditko, ale nejsem z toho moudra.
    barvim se chemkou na modrocernou.
    chtela bych to same, nebo aspon cernou, docilit hennou.
    zkousela jsem hennecolor? z drogerie, ale cerna to nebyla ani nahodou, vlasy se potom super leskly, ale u korinku kde to bylo odrostle jsem mela stejne nacervenaly odstin (na svych tmavych vlasech) a navic jsem z tech kudrlin po prdel zaboha nemohla dostat ty hennovy drobecky.
    docela jsem se tu dva nebo tri nazory:
    -hennou se cerna docilit neda
    -cerna henna neexistuje
    -modrocerne chyta do henny pridavane barvivo, indigo
    da se sehnat tedy aspon samotna tahle slozka? kde?
    nabizeli mi nejakou hennu v lush, ale byl to takovej kus a straslive drahej:\
    tak nevim... :(
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    ADELHAIDA: to zní jako dobrý obchod :-D
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ADELHAIDA: jo, ja v tom taky peru, porad mam doma šamponu atd. dost, protože jsme to kupovali ve velkym v makru:). Ale to jsou šampony typu elseve. Zatimco k vanocum dostavam většinou trošku dražší kosmetiku, tak tu většinou rozdam či smenim. A já bižu ráda:)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    CAMELLA: Bezva, budu se těšit. Já k sobě naopak tuhle nechtěnou kosmetiku stahuju a vyzařuju obvykle nějakou nepadnoucí bižuterii:-) No fakt, v těch nejhorších koupacích pěnách a šamponech se dá nádherně vyprat jemné prádlo:-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ADELHAIDA: počkečj po vánocích:). Většina širší rodiny mi dává kosmetiku, kterou pak rozdávám :)
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    ADELHAIDA: :o))))))))
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Jestli se chce někdo takové kosmetiky zbavit výměnou za nějakou čokoládu, tak se hlásím:-) K chemii mám vztah kladný a mým vlasům je vcelku jedno, co se na ně patlá, jsou pořád stejně pěkné.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TALANKA: já myslím, že tolik nepění proto, že tam je ještě ten coco-glucoside, který právě tolik nepění - rsp. je tam toho laureth o to mene, protože je doplnený tim coco. Ale nevim, nejsem chemik, to je jen laicka uvaha...ten šampon nemusi byt špatný, imho to bude kvalitnější konvenční kosmetika. Ale přírodní prostě není.
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    CAMELLA: Zvláštní je, že to moc nepění (což jsem si vždycky spojovala s kvalitou)...

    Mno, hele, ona hned někam volala, a ty jí hned dali číslo na nějakou laboratoř Justu, kam se nedovolala.

    Byla z toho spárvně rozhozená, že někdo její božské výrobky, kterýma se cpe, který na sebe patlá, který každýmu nutí, pomluvil :oD
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TALANKA: jinak látky se v INCI řadí dle zastoupení, takže pokud je to na prvních místech, tak je tam toho pomerně dost (a neni to nic divnyho, ten s.laureth.s. je tenzid (pěnidlo a odmaštovadlo), takže vždycky byva ve velkym množství). A bez tenzidu by asi šampon udělat nešel, ale vždy jde o to, jaký druh tenzidu se použije, že:). A o tom to je, to kdyby ses chtěla s kolegyni dal přít:).
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TALANKA: nj. Asi to bude holt kvalitní chemická kosmetika, tot vše:). O přírodnosti ISO ani ten druhy nic neříká. Nejlepší je hledat BDIH.
    IKA
    IKA --- ---
    TALANKA: no tak ma pravdu aj kolegyna, aj ty:))
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    IKA: Tak na stránkách píšou, že jsou to certifikáty ISO a Certifikáty jakosti produktů
    IKA
    IKA --- ---
    TALANKA: hm, tak kludne moze mat nejaky certifikat geografickeho povodu, napriklad. :)

    tak skus pripadne zistit, aky presne je to certifikat.
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    IKA: Mno, ta kolegyně tvrdí, že jsou certifikovaní...

    Ale ona je vadná. Bo si stejně mlela svou, že to tam je určitě v minimálním množství, a že to tam musí být, jinak by to tam nebylo, atd, atd... Až jsem litovala, že jsem jí něco řekla, protože to do mne hustila pořád dokola :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam