• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    CERNY_KOCOUR: Haha :oD
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CERNY_KOCOUR: ale on se opravdu dělá odvar, žádná pasta. Takže problem fakt může být v tomto:).
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    ADELHAIDA: tak slupkama jsem to zkoušela loni. Kamarádka mi poradila, že se musí čerstvé slupky rozdrtit v hmoždíři nebo v mixéru, udělat pastu a napatalat na vlasy. Dopadlo to špatně. Na vlasech to nedrželo, zafálkala jsem a obarvila celou koupelnu, steklo mi to na obličej a nešlo 14dní umýt, takže jsem vypadala jak oběť domácího násilí nebo chronická šmudla. A efekt na vlasech - nic moc.
    Takže ořechy never more.... :o))
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    ADELHAIDA: :) rekla bych ze vyluh. O orechovej slupkach uz jsem taky slysela, ale v Qataru je bohuzel nesezenu. Tady neroste vubec nic... :/ jenom henna :D
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MANIFEE: Jak teď pozoruju svoje ruce, doporučila bych ti ořechové slupky. Tak pěknou hnědou jsem už neviděla nejmíň rok:-)
    Jak se vlastně barví ořechovýma slupkama? Taky se usuší a rozemelou na prášek? nebo se dělá nějaký výluh?
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    CERNY_KOCOUR: tžřeba je to právě tím prachem :oD
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    premyslim, ze si zkusim namichat hnedou hennu s cernou. Jde to? Mate s tim nekdo zkusenosti? Chtela bych docilit tmave hnedy...
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    YENNA: prosímtě, já používám ten nejlevnější pytlíkový čaj od LIDLA, takový ten, co mu Číňaní obchodně říkají "smetený prach pro bílé opice" :o)) udělám z něj nálev cca 6 sáčků na čtvrtlitrový hrnek a barví to jak blázen...
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    IKA: zajimave.

    Z me zkusenosti, jedine hneda Henna od Lushe nedela zrzave odlesky.
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    IKA: dik, vyzkousim :)
    IKA
    IKA --- ---
    MANIFEE: asi tak tri-styri lyzicky.
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    ECLECTICA: Ja ruzny hnedy henny co tu (v Qataru) sezenu...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MANIFEE: a co používáš? Já Henne Color.
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    ECLECTICA: To me ne. Nechavam si to na hlave 6 hodin a stejne to mam do oranzova. A to si to nechavam jeste na vzduchu - nekdo tu psal, ze kdyz se to nebali, tak by ty rezavy odstiny mely taky zmizet - a rozmichavam v hodne silnym cernym caji.

    IKA: A kolik sis tam tech hrebicku priblizne davala?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Mně na vymizení červených/rezavých odstínů pomáhá, když si tu hennu nechám na hlavě třeba 5-6 hodin.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    YENNA: Tak jestli jsi použila sáček ranního picwicku, určitě to nemělo takový výsledek, jako když přidáš pořádný kvalitní černý čaj, třeba ceylonský od ahmed tea nebo tak. Do pytlíkových čajů se dávají spíš ty horší sorty, i když výjimky samozřejmě jsou.
    YENNA
    YENNA --- ---
    CERNY_KOCOUR: myslíš černý čaj sypaný? já právě dávala černý ale sáčkový, a moc to nepomáhalo...
    jo díky já to četla, ale mně šlo spíš rovnou o značku, abych měla fakt jistotu, zkusím tu hennucolor - bordó, posichruju to tím hřebíčkem a černým čajem a pak poreferuju, jak to dopadlo, já potřebuju spíš studený odstín, neboť jsem zjistila, že jsem prý "letní typ" u kterého není oranžová barva zrovna ok :)
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    YENNA: Na nástěnce tohoto klubu jsou nějaké tipy co kdo vyzkoušel. Mě to hodně do červena hází hena rozmíchaná v červeném vínu s přidáním mleté papriky. A pokud přidáš silný černý čaj anebo kafe, tak to tu oranžovou spolehlivě potlačuje.
    YENNA
    YENNA --- ---
    IKA: díky za tip, ten hřebíček je zajímavý nápad :)
    IKA
    IKA --- ---
    YENNA: ked sa ti chce trochu experimentovat, skus do normalnej henny pridat pomlete klinceky (hrebicek), to trochu stahuje ten teply odtien do studena (kedysi som to robila a fungovalo to);
    alebo si skus zohnat na nete amlu, ta by mala vyrazne pomoct k sudenemu farebnemu odtienu; alebo indigo, to stmavuje a tiez pomaha k studenemu odtienu.

    (osobne s tymito prisadami nemam skusenost, mne ten zrz vysledok vyhovuje - ale uz by ma zaujimali nejake osobne skusenosti slecien/pani z tohto klubu, nechcem si o tom len citat na webe http://www.hennaforhair.com/ :)
    YENNA
    YENNA --- ---
    TALANKA: myslíš tuto henne color?
    http://www.hennecolor.cz/index.php?template=p_barvy.html
    tu neznám, díky moc, vyzkouším :)
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    YENNA: Vygůgli si značku henne color, mají i hennu bordó a ta mi chytla moc pěkně.


    CERNY_KOCOUR: Tý jo, tímhle se chlub, to je fakt nádhera :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam