• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    nechces dat jeste na nastenku info, co se da primichavat k henne pro dosazeni intenzivnejsi barvy?

    Ja jsem zatim nasla tohle (postupne by se mohlo aktualizovat)

    blond:
    heřmánkový výluh
    jablečná šťáva
    citronová šťáva
    šťáva z limetek
    pomerančová šťáva
    výluh z pomerančové kúry
    med

    červená:
    výluh z černého čaje
    červené víno
    tea tree oil v kombinaci se sladkou paprikou (koření)
    sladká paprika (koření)
    výluh z ovocného čaje, např. jahodového
    šťáva z červené řepy

    hnědá:
    hřebíček
    muškátový oříšek
    jablečná šťáva
    citronová šťáva
    výluh z kávy
    výluh ze silného černého čaje
    výluh z ořechových slupek

    Černá:
    výluh ze silného černého čaje
    výluh z kávy
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    dám ty vygůglený moudra o přírodním barvení vlasů na nástěnku...
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    CERNY_KOCOUR: Haha :oD
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    Na ztmavení tmavé i světlé barvy paradoxně existuje bylin mnohem víc, než k zesvětlení. Do všech směsí pro vlasy tmavší než blond doporučuji přidávat lopuchový, nebo kostivalový kořen, které fungují jako ošetřující složka. Na barvení tmavých vlasů se často používají listy ořešáku, listy maliníku ve směsi 1:1 s listy šalvěje, nebo šalvěj samotná. Běžně se požívá kopřiva. Do směsi se může pro posílení vlasového vlákna přidat přeslička, nebo ovesná sláma, tyto bylinky obsahují velké množství křemičitanů, které podporují hojení poškozené pokožky a obecně posilují vlas.
    Samotná směs pro barvení se připravuje následovně – směs sušených bylin rozdrťte na co nejjemnější prášek, množství prášku je zapotřebí odhadnout podle délky vlasů. Na vlasy do pasu je zapotřebí asi ¾ hrnku středního rozměru. Prášek musí být skutečně co nejjemnější aby vlasy dobře obalil. Pozor, kostivalový kořen se používá v množství zhruba jedné čajové lžičky mletého kořene na půl hrnku základní práškové směsi, jinak to ztuhne a špatně se to z vlasů vymývá. Do prášku přidejte jednu polévkovou lžíci olivového oleje a vše zalijte horkou vodou tak, aby vznikla směs o konzistenci zhruba pasty na zuby. Nechte vychladnout na přijatelnou teplotu a doplňte vypařenou vodu zpět na správnou konzistenci. Vetřete do vlasů a zabalte do igelitové čepice, do ručníku a nechte minimálně dvě hodiny působit. Dvě hodiny jsou minimum, můžete zábal ponechat přes noc. Po uplynutí doby působení vymyjte z vlasů a vlasy nechte přirozeně uschnout, nefénujte.
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    CERNY_KOCOUR: a to s tím octem jsem právě zkoušela. Smrdělo to jak bolavá noha, podráždilo mi to pleť a vůbec to byla povedená akce...
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    CAMELLA: vygůglila jsem kdysi nějaké recepty:
    Ořechová barva - Barva na vlasy ze slupek (správně oplodí) ořechu vlašského: 20 g rozdrcených slupek smícháme s 50 ml vody, 25 g kamence a 75 g stolního oleje. Zahříváme na mírném ohni tak dlouho, dokud směs nemá odstín, který si přejeme. Vlasy natíráme okamžitě, protože šťáva rychle ztrácí barvící schopnost.
    Ořechová barva 2 - Nemáme-li po ruce kamenec, zkusíme jiný recept. Tolik slupek vlašského ořechu, co se vejde do půllitrového hrnku rozemeleme a přidáme několik kapek olivového oleje, ovocného octa a rozmícháme s trochou horké vody na kaši. Necháme působit 15-30 minut.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CERNY_KOCOUR: ale on se opravdu dělá odvar, žádná pasta. Takže problem fakt může být v tomto:).
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    ADELHAIDA: tak slupkama jsem to zkoušela loni. Kamarádka mi poradila, že se musí čerstvé slupky rozdrtit v hmoždíři nebo v mixéru, udělat pastu a napatalat na vlasy. Dopadlo to špatně. Na vlasech to nedrželo, zafálkala jsem a obarvila celou koupelnu, steklo mi to na obličej a nešlo 14dní umýt, takže jsem vypadala jak oběť domácího násilí nebo chronická šmudla. A efekt na vlasech - nic moc.
    Takže ořechy never more.... :o))
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    ADELHAIDA: :) rekla bych ze vyluh. O orechovej slupkach uz jsem taky slysela, ale v Qataru je bohuzel nesezenu. Tady neroste vubec nic... :/ jenom henna :D
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MANIFEE: Jak teď pozoruju svoje ruce, doporučila bych ti ořechové slupky. Tak pěknou hnědou jsem už neviděla nejmíň rok:-)
    Jak se vlastně barví ořechovýma slupkama? Taky se usuší a rozemelou na prášek? nebo se dělá nějaký výluh?
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    CERNY_KOCOUR: tžřeba je to právě tím prachem :oD
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    premyslim, ze si zkusim namichat hnedou hennu s cernou. Jde to? Mate s tim nekdo zkusenosti? Chtela bych docilit tmave hnedy...
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    YENNA: prosímtě, já používám ten nejlevnější pytlíkový čaj od LIDLA, takový ten, co mu Číňaní obchodně říkají "smetený prach pro bílé opice" :o)) udělám z něj nálev cca 6 sáčků na čtvrtlitrový hrnek a barví to jak blázen...
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    IKA: zajimave.

    Z me zkusenosti, jedine hneda Henna od Lushe nedela zrzave odlesky.
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    IKA: dik, vyzkousim :)
    IKA
    IKA --- ---
    MANIFEE: asi tak tri-styri lyzicky.
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    ECLECTICA: Ja ruzny hnedy henny co tu (v Qataru) sezenu...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MANIFEE: a co používáš? Já Henne Color.
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    ECLECTICA: To me ne. Nechavam si to na hlave 6 hodin a stejne to mam do oranzova. A to si to nechavam jeste na vzduchu - nekdo tu psal, ze kdyz se to nebali, tak by ty rezavy odstiny mely taky zmizet - a rozmichavam v hodne silnym cernym caji.

    IKA: A kolik sis tam tech hrebicku priblizne davala?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Mně na vymizení červených/rezavých odstínů pomáhá, když si tu hennu nechám na hlavě třeba 5-6 hodin.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam