• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    CERNY_KOCOUR: OK, já kávoviny nepiju, tak se v tom nevyznám:-) Dík.
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    ADELHAIDA: Melta je kávovina. Z praženého čekankového kořene a žita. Z kafe a mlíka se dělá tak leda kafe s mlíkem :o)))))
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    KIWWWI: Já to mám teď víc do oranžova, což mi vyhovuje. Melta? To se prodává? já myslela, že se to dělá z kafe a mlíka?
    KIWWWI
    KIWWWI --- ---
    ADELHAIDA: taky jsem naposled nechala hennu uležet den a půl a výsledek super. Teda moje bahno bylo tentokrát henna, modrý portugal, dvě lžičky papriky a tak tři lžíce melty. Barvilo to víc než obvykle, vylezla z toho supr červeno-hnědá bez oranžových odlesků a vlasy mi voní po čokoládě :)
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    KOCKKA: jo sladkou, palivou radeji nee :)
    KOCKKA
    KOCKKA --- ---
    STARAKRYSA: jo takze tam davate klasiku sladkou papriku?
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    ADELHAIDA: jo v poho, urcite nekoho takovy "kvantum" muze drazdit na hlave, ale vzhledem k mejm dlouhejm vlasum davam ty henny fatk hodne tagze se tam to "kvantum" papriky ztrati :)))
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    STARAKRYSA: No jo, já jsem nějak nevěděla, tak jsem radši byla opatrná.
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    ADELHAIDA: ja tou paprikou teda nesetrim (myslim ze posledne sem tam vysypala asi 1,5 normal sacku:D) a vysledek super, i asi po 10 umytich porad hazi nejaky cerveny odlesky :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Tak jsem zvědavá na výsledek - přidala jsem dvě lžičky papriky a nechala hennnu uležet do druhého dne. Barvu to teda mělo jak průjem a jinak to vonělo. Kůži to barvilo už po minutě, tak uvidíme.
    KOCKKA
    KOCKKA --- ---
    RADUS: jj barvim dredy henou a pohoda nemam s tim zadnej problem:)
    THE_ID
    THE_ID --- ---
    ADELHAIDA: a tak to zas sem celkem zvykla.... na to mam spesl satky pres drdoly :-D
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    THE_ID: Henna mi taky zabere půl dne... no, pět hodin. S turbanem se po ulici moc chodit nedá, lidi se divně dívají:-)
    THE_ID
    THE_ID --- ---
    ADELHAIDA: vidis, to neni spatny napad.....
    ono je s tema dredama strasneho srani pri barveni, takze si na to musim vyclenit pulku dne :(
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    THE_ID: Hele, doporučuju koupit čistou hennu v nějakém arabském krámku (Chez Amis např.) a přidat do ní kafe. Henna není chemická barva, která se nedá odstranit. Časem se vymeje, nebo se dá překrýt. Na experimentování je lepší mít něco levnějšího a navíc - tahle čistá henna má nejlepší poměr výsledek-cena.
    THE_ID
    THE_ID --- ---
    ADELHAIDA: zatim nijak, nebyl cas.... :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    THE_ID: Tak jak to dopadlo?
    AETHER
    AETHER --- ---
    THE_ID: ne... ale na strankach maji seznam prodejen
    THE_ID
    THE_ID --- ---
    jo tak z tech colour se mi nejvic libi ta espesso..... sezene se v kazde drogerii?
    THE_ID
    THE_ID --- ---
    MANIFEE: jdu na to :) a vlasy mam takove vyblite hnede.... takova ta pochcana slama jak se rika :)

    AETHER: zkusim mrknout co nabizi na netu :) diky! :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    THE_ID: taky muzes udelat to, co se doporucuje a malokdo to dela - zkusit to na jednom pramenu/dredu. Co se tyce HenneColor, tak ty treba podle me chytaji pomerne hodne podobne tomu jejich vzorniku, coz vzhledem k tomu, ze Henna je vzdycky tak trochu alchymie, je fajn.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam