• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    IKA
    IKA --- ---
    HONZIK_HAPPY: pri priprave pridat nieco kysle (tu sa dozvies ako kysle prostredie rozbija celulozu a uvolnuje pigmenty, a ake vysledne ph je najvhodnejsie),

    pridat niektory z vhodnych eterickych olejov, aby farbila silnejsie a rychlejsie (toto si precitaj a nejaky si vyber),

    a nechat odstat, aby sa pigment stihol uvolnit (detaily tu).
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    SKLIBA: si ty vlasy videla .. vypada to jak kdybych je nebarvila drahno douho pritom jsou cca 14dní po barvení...

    jeste me napada, ze bych mohla jednou za cas, kdyz nic jinneho nezabere, proste ty vlasy prejet chemkou :(
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    ADELHAIDA: no vetsinou pouzivam elseve na barveny ted mam sampon s hennou a chci zkusit co jsem dostala od henne color barvici ... dost je stridam :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    HONZIK_HAPPY: A co máš za šampon? Některý vymejvaj víc a některý míň. Já nemám oblíbenou značku, tak jsem si toho všimla. Zatím nejmíň vymýval šampon s bílým čajem z body basicu. I hned po barvení mi barva tekla minimálně.
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    SKLIBA: to vis jsou po majitelce :) vlasy jedny no odstatou mam barvu 24 a více hodin a na hlavě to mam vždycky tak cca 4 hodiny a jako drží to ale z těch mejch se to prostě brzy neli hnedka vymeje :(
    ZUZANA
    ZUZANA --- ---
    BABSI: Ještě jednou radím - skořici ne! Rozhodně ne víc než lžičku nebo lžíci, měla jsem na hlavě celý pytlíček a teda jako že to bylo takové množství jsem opravdu cejtila :-) Pálí to na hlavě, víc než chemka.


    HONZIK_HAPPY: Jak dlouho jsi jí měla na hlavě? Když tak zkus fakt celý den, 10 - 12 i víc hodin, řekla bych, že čím dýl jsem jí měla na hlavě, tím byla barva výraznější. A taky je dobrý mít hlavu s hennou v teplíčku.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    BABSI: skořice ne! to už se tu probíralo, pokud tak jen v malém množství, dráždí... hřebíček
    a ne, po henně míchané krabicovým červeným nebude smrdět, používám to také a no problem.

    Honzí, zkoušela jsi nechat hennu delší dobu odstát? (mezi umícháním a nanášením cca 24 hodin) - mě bez toho taky moc nechce chytat... případně nanášet na mokré vlasy místo na suché, líp se to rozmatlá... a jinak nevím :-) máš velmi svéhlavou kštici
    BABSI
    BABSI --- ---
    HONZIK_HAPPY: taky je mozny dat ten citron na vlasi pred barvenim
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    BABSI: hennou to neni :) me na tech vlasech obecne drzej jen chemicky drijáky ... no zkusim víc citronu a papriky :P možná to víno uvidíme .... nerada bych se vracela k chemce :(
    BABSI
    BABSI --- ---
    HONZIK_HAPPY: muze to byt spatnou hennou- treba me vubec nechyta ta z drogerky, za skousku taky stoji pridat koreni paprika (nepaliva:)), skorice do praskove henny

    misto vodou se da zalejt pomerancovim drusem- nedoporucuju, octem- hrozne to smrdi, ale henna je hodne vyrazna, pak by se mel pridat vymackany citron, ale ne vic nez 2 (auuuu :))
    pokud barva chytne malo viditelna da se dat po umyti vlasu maska- vymackany citron, prelouhovany hermankovy caj a mix koreni ktere jsem uz psala. na mohre vlasy, nech pusobit asi tak pul hodinu v teple (igelitaku) a pak smej.
    je tu jeste jeden spusob pokud ti nevadi alkohol a ze asi 1, den budes vsem alkoholikum lamat nervy- kup si nejlevnejsi krabicove cervene vino (cim vic chemicke, tim lip)a smichej ho s hennou :)

    jak dlouho nechavas pusobit hennu? ja mam henna colour, mam ji na hlave cca. 3 hodiny a vyjde docela dobre
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    BABSI: červená .. vlasy mam světle hnědý :o)
    BABSI
    BABSI --- ---
    HONZIK_HAPPY: a jaka je to barva? (odstin :))
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    nejakej typ, aby mi henna vic drzela, mi drzi jen na jiz chemicky barvenejch vlasech, na mych jiz prirodnich odrostech mrska jedna drzet nechce :(
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    VIGE: VIGE: nekdy si staci polozit jen tu spravnou otazku a odvedet je obsazena v ni... :)
    VIGE
    VIGE --- ---
    TAMARIX: no prave... tak jak tak koukam, na preliv si necham zajit chut:)
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    VIGE: Dobrá snůška sajrajtů teda.. Jediný přírodní tam bude asi jenom ta henna, sů a voda. Po pravdě vůbec netuším, proč tam ta henna je, protože v takový záplavě ostatních barviv je tam úplně zbytečná. Asi je tam proto, aby si mohli legálně na obal napsat henna a neznalý lidi po tom automaticky chňapali s tím, že henna = příroda..
    VIGE
    VIGE --- ---
    GRETKA: nasla jsem to na netu, ale teda koukam, ze to asi spis bude blize ty chemii...
    auqa, cetearyl alcohol, ceteareth - 33, propylene glycol, benzyl alcohol, lawsonia inermis (henna) extrakt, quaternium - 82, cocamidopropyl betain, quaternium - 52, PEG - 15 cocopolyaminecetearyl, cetrimonium chloride, parfum, sodium chloride, linaool, methylchloroisothialinone - methylisothialinone, basis blue 99 (CI 56059), basis brown 16 (CI 12250), basis brown 17 (CI 12245), basis yelow 57 (CI 12719), basis red 76 (CI 12245, acid violet 43 (CI 60730)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    VIGE: nahod slozeni INCI a povim ti co je petrochemie a co je prirodni.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    popř. kdybyste mi poradili, jaká barva by mi šla... fotky aktuální barvy mám nějaký v infu ;) díky moc :)
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    Kdybych chtěla mít takovou barvu vlasů, jak ta slečna na titulce http://www.hennecolor.cz/
    který odstín bych měla použít?... já bych právě radši měla tu hennu světlejší... takovou měděnou do blond.... než červeno černou... poradíte? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam