• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    VIGE
    VIGE --- ---
    CERNY_KOCOUR: zalezi na tom, jaky mas vlasy, ja mam takovy neco mezi orechovu a kastanovou hnedou a jako vylozene cerna mi snad nikdy nechytla. Je z toho hodne tmave hneda... ale mozna je to i tim, ze jsem pouzivala blby sampon se silikony, ted mam jiny - prirodni bez sajrajtu, tak uvidim, jestli bude rozdil.. kazdopadne bych se ji nebala vyzkouset, prebarvit druhou davkou henny pripadne nejakou jinou znackou to muzes vzdycky :) jo a vzdycky jsem pridavala silny kafe
    PETRONELA
    PETRONELA --- ---
    CERNY_KOCOUR: mam zkusenosti s obema - lush i henne color oboji v cerne a nechytlo mi ani jedno..je fakt ze jsem chtela dobarvit odrosty a konce jsme mela barveny cernou chemkou, ale neprislo mi, ze to vubec nejak chytlo..
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    máte někdo zkušenost s černou Henne color? Barví opravdu načerno? Nebo mám jít rovnou do Lushe?
    ZUZANA
    ZUZANA --- ---
    MANIFEE: Já :-) Nějakou opravdu hnědou hennu na vlasy. Tak 200g.
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    IM_MORTAL: ja mam u sebe jeste nejakou tmave hnedou co jsem privezla z Qataru. Jedna tubicka vyjde na 150. Kdybys mela zajem, tak se mi ozvi do posty.

    Jinak v breznu poletim zase do Prahy, tak kdybyste chtela nektera zase neco privest, tak dejte vedet! :)
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    jsem úplně neschopná asi, poradí někdo nějaký obchod v praze s hennou na malování na tělo?
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ZUZANA: je to ta obyc henna z DMka, odstin medene cervena.
    Na hlave jsem to mela cca 11 hodin.
    ZUZANA
    ZUZANA --- ---
    HITOMI: Podobnou barvu bych chtěla...:-) Jakou hennou sis to barvila (odstín, značka)?
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    KOCKKA: nastesti mi to pekne chytlo, protoze jsem mela uz asi 4 cm odrosty, ale barvu mam ted celistvou. A klidne to zkus nejdriv zesvetlil chemkou a pak ty cca 2 mesice pockat a zas zkusit hennu.
    KOCKKA
    KOCKKA --- ---
    Ty jo ja se snad taky obarvim chemkou aby mi ta henna takhe hezky chytla :)
    Sem nikdy chemku nemela a ohnivě čer. hennou se barvim uz tak 5let a tak trochu do cervena to mam jen pri fakt slunicku a to si ji davam tak po dvou mesicich.


    HITOMI: A ze ti nikde nevylezl ten prechod, myslim mezi tou chemkou a tvoji barvou u korinku?
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    KOCKKA: nene, normalne mam takovou hnusnou mysi hnedou :) ale jinak sem to mela obarveny chemkou taky na takovou svetlejsi zrzavou.
    KOCKKA
    KOCKKA --- ---
    HITOMI: jee moc pekny!Mas prirozene svele vlasy vid?

    Ja mam tm.h. tze ty barvy na me nikdy tolik nevyniknou:/
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    tak prvni hennovani dopadlo imo dobre, uz u toho zustanu :)
    http://img519.imageshack.us/img519/2616/henna.jpg
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Tak uz zacinam pripravovat hennu :) co sem tu to tak predtim procitala, pridam tam vodu z hrebicku, trochu skorice, stavu z citronu a olivovej olej. Jsem pak zvedava na vysledek. Do rana to necham na topeni a pak si to napatlam na palici.
    Snad me to nesezere :)
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    no nevim jak moc to je videt ale ta moje barva :
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    JESTERKA_AIENE: ok, tak to jsem rada :) chci byt prave vic do zrzava, nez do cervena :) diky za odpoved
    JESTERKA_AIENE
    JESTERKA_AIENE --- ---
    HITOMI: u henny z DMka se podle mě rozhodně nějakého zářivě červeného (nebo oranžového) efektu bát nemusíš, naopak možná budeš ráda, bude-li to vůbec vidět ;)
    Moje přírodní barva je tak střední blond a tahle henna mi tehdy chytla do takové celkem přirozené zrz, myslím... a ty máš, pokud se nepletu, svoje vlasy tmavší než já, takže výrazněji by ti to chytit nemělo.
    Jinak já taky barvívala jen jedním pytlíčkem a co do množství mi stačil (vlasy mám dlouhé pořád zhruba stejně).
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    tak sem si koupila tu obyc hennu v DMku (medene cervenou) a zajimalo by me, jestli opravdu staci jen jeden pytlicek. Vlasy mam tak cca 15 centaku od ramena :)
    Pripadne bych byla vdecna za rady, co ten vyslednej odstin pripadne trochu zjemni a zesvetluje :) abych nebyla uplne cervena :)
    IKA
    IKA --- ---
    HONZIK_HAPPY: este ma napadlo, ze nevhodne sampony mozu sposobovat nielen rychlejsie vymyvanie, ale aj to slabe chytanie farby - konkretne sampony so silikonom tak mozu fungovat. (silikon tie vlasy obali a pigmenty z henny sa nedostanu dnu.)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    HONZIK_HAPPY: jojo, spatny sampon. Zkus treba od Alverde z DM ty co maji BDIH nebo Urtekram.
    IKA
    IKA --- ---
    jo a pouzivaj sampony bez SLS, nech sa ti tolko nevymyva.
    IKA
    IKA --- ---
    HONZIK_HAPPY: pri priprave pridat nieco kysle (tu sa dozvies ako kysle prostredie rozbija celulozu a uvolnuje pigmenty, a ake vysledne ph je najvhodnejsie),

    pridat niektory z vhodnych eterickych olejov, aby farbila silnejsie a rychlejsie (toto si precitaj a nejaky si vyber),

    a nechat odstat, aby sa pigment stihol uvolnit (detaily tu).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam