• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    YENNEFER: super, asi to zkusim :) dik
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    LU_EXE: světlý kaštan chytá do zrz, ořechově plavá je taková tmavá blond
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    LU_EXE: bohužel
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    ZUZANA: me prijde ze je lepsi silna cerna kava. Zalezi ale jakej mas caj. Ja kdyz si udelam silnej cernej caj, tak ma stejne takovou hnedooranzovou barvu. Zato kava ma takovu sytou cokoladovou.
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    YENNEFER: nemas nahodou fotku pls ?
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    LU_EXE: mě chytla pěkně a vůbec ne do zrz
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    ahoj, nezkouseli jste pls nekdo hennu orechove plavou, tuhle ?

    mam podezreni, ze bude barvit do zrzava totiz :) ale na tom obrazku se mi libi
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    AETHER: já z té katarské mám taky lehce barevnou vodu, ale na barvě to poznat není (aspoň mi to tak připadá) - jak říkáš, dřív přijdou odrosty než tohle
    AETHER
    AETHER --- ---
    ZUZANA: LUSH imho drzi jeste lepe nez Henne Color (ta se mi vymyva, je videt, ze je barevna voda), ale po par tydnech budes mit odrosty a ta barva malinko zmeni odstin
    ZUZANA
    ZUZANA --- ---
    TALANKA: Díky, to vypadá moc zajímavě.
    Jen mě zarazila jedna věc v návodu - že prej barva vydrží na vlasech několik týdnů... to mě Henné Color držela snad navěky... Není to nějakej trik, že by byla vyrobená tak, aby se smývala a aby lidi používali tuto barvu často a tím pádem jí víc kupovali?
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    Já jsem si teď objednala tuhle http://www.lushcz.cz/e-shop/produkt/20392-caca-marron.html?katID=31, tak jsme zvědavá, jaká bude
    ZUZANA
    ZUZANA --- ---
    GRETKA: Jo, používala jsem Henné Color, teď nemám nic a chystám se na Lushe, asi po 14 letech barvení na zrzavo mám vlasy jako liška, vespodu zažraný rez, až mám podezření, že to bude muset odrůst, tak nevím jestli jenom hnědý Lush bude stačit, myslela jsem že čím víc přídavných podpůrných ingrediencí tím líp... Těším se moc na slupku z ořechů, ale to až na podzim, teď bych do toho přidala pořádně provařené kafe, ale nevím jestli černý čaj přece jenom není silnější.

    Jo a kde se dá koupit Lush?
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    ZUZANA: koupit si hnedou od lushe ;)))
    teda ani nevim jakou znacku mas, ale typuji henne color a ty ja nepouzivam, pac tam maji ten pictamate....
    ZUZANA
    ZUZANA --- ---
    Co myslíte, aby byla barva hnědší, je lepší přidat kafe nebo černý čaj?
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    GRETKA: to je dobry napad s tim kokosakem :) to vyzkousim, pripadne i jine bylinky, svetlejsi odstin by mi nevadil, naopak ted mam opravdu vyrazne medenou a mivala jsem spis svetlejsi .)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    HITOMI: misto olivoveho oleje kokosovy. A take urcite pomuze pridat nejakou jinou bylinu, bud si koupit "bezbarvou hennu" = cassia, nebo si zajit do nejake indickeho obchudku a koupit jinou bylinu jako tulsi nebo neem, ale zase odstin bude nejspis svetlejsi...
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    VIGE: Jé, kakao, to je dobrej nápad. To by nakonec mohlo i trochu pomoct proti tomu vysušování.
    VIGE
    VIGE --- ---
    IDENTITY: no u černý si myslim, že kafe nebo čaj, je celkem fuk, ale u hnědý a jiných už asi může být rozdíl.. každopádně to povaření si myslim, není úplně blbý, hrozně rychle se to totiž zbarví do černa, asi to tim teplem nějak pustí víc barvivo... ale je potřeba fakt starý kastrůlek, páč se tam nachytá pak taková žabincová zelená a vypadá to fakt nevábně a nejde to umýt :))

    jinak ještě občas dávám třeba dvě lžíce klasickýho holandskýho kakaa. Pak je ta směs hodně příjemná na patlání a nedrolí se to
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    VIGE: Hmm, tak to zkusím s hnědou. Fígl bude zřejmě jednak v tom čaji (naposledy jsem ji rozdělávala čajem a rudá naštěstí trošku ustoupila) a v povaření. Zajímavý, že vždycky jsem měla pocit, že vařící vodou zalívat, ale jinak už to pak tepelně neupravovat, nenechávat uležet, nic podobnýho.
    To je asi ještě z dob, kdy jsem měla vzácnou hennu z Ruska (SSSR) značky "Iranskaja chna" :-D Ta držela jak helvítská víra.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    tak jsem si nechala pres noc na hlave medenou hennecolor a jsem fakt nadsena :) takovej zarivej odstin mi nikdy ani nej chemka neudelala :) akorat se s tim igelitem a kulichem na hlave dost blbe spi
    a vsimla jsem si, ze o dost vic vysusuje, i kdyz jsem pridavala olivak. Nejaky tip, jak to jeste zmirnit?

    MYS_USATA: vcera jsem to zalila take cernym cajem (opravdu kvalitni sortou cejlonu :)), pridala ten citron i skorici a ta zrzava z toho je dokonala
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam