• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    RADUS: já mám, pokud budeš barvit na stejnou nebo tmavší barvu, jediný problém je, že to napoprvé nemusí chytnout, pokud chceš světlejší, tak počítej s mrkví
    IKA
    IKA --- ---
    RADUS: no, mala by si pre istotu spravit dve veci:

    1) dodrzat dostatocny casovy odstup
    2) test na pramienku.

    ale osobnu skusenost samozrejme nemam, nemienim si na hlavu davat ziadne chemicke svinstva (ani s reklamnymi hlaskami o vyzivnosti a setrnosti vdaka pridanym vitaminom.)
    RADUS
    RADUS --- ---
    ahoja hele mate zkušenost z přechodu heny na chemickou barvu?
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    JESTERKA_AIENE: vidis to, uplne jsem na to zapomnela! :) pisnu ti do posty
    JESTERKA_AIENE
    JESTERKA_AIENE --- ---
    MANIFEE: nooo... já se hlásila, takže mohu-li? :)
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    holky zbyla mi jeste jedna ta 500g cista katarska henna, nechtela byste nektera?
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    YENNEFER: cibulove slupky mne teda nijak zvlast vlasy neobarvuji, zato dodaji hoooodne lesku.
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    Jo, já jsem včera obarvila tou hennou, co jsem sem minule házela odkaz, nechala ji nahlavě přes noc a už to asi nikdy neudělám, protože jsem si pak v práci musela znovu umýt vlasy - byly těžké a jakoby mastné. Br... Ale jinak spokojenost, jako vždy...
    ZUZANA
    ZUZANA --- ---
    YENNEFER: Taky mě napadly cibulové slupky, ale tady někdo psal, že by to mohlo chytnout spíš do zrzava.
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    mě napadlo s tou hnědou barvou, zkoušel někdo odvar z cibulových slupek nebo z dubové kůry? to taky fest barví
    ZUZANA
    ZUZANA --- ---
    JESTERKA_AIENE:
    AETHER: Díky díky moc za rady, na které jsem vlastně čekala než si tu Lushku hodím na hlavu. Nerada bych něco pokakala.
    Jo jo, voní, hodně :-), jsem chvíli hledala místo kam jí uložím, abychom vedle sebe vydržely :-)
    VIGE
    VIGE --- ---
    Teď mě tak napadlo: kde se dá vlastně u nás sehnat indigo? Zkoušela jsem googlit, ale nic..
    AETHER
    AETHER --- ---
    ZUZANA: hnedou hennou z Lushe jsem zacinala, tri az pet hodin byla idealni doba, kafe je imho uz v te barve, je z toho i citit (henna Lush krasne voni); imho nemusis pouzit celou tabulku, mohla by stacit tak polovina.
    JESTERKA_AIENE
    JESTERKA_AIENE --- ---
    ZUZANA: imho to nebude světlost, spíš sytost... pokud vím, tak se prostě říká, že teplejší víc chytá.
    ZUZANA
    ZUZANA --- ---
    Tak jsem si tu Lushku - hnědou koupila v Palladiu.

    TALANKA:
    AETHER:
    To je super jestli dobře drží, barvím si vlasy zrzavou Henné Color už asi 15 let a mimo odrosty drží zrz jak přikovaný. Zkusím, co s tím Lushka udělá.
    Ještě přemýšlím, že bych tu tabulku rozpustila v silném vývaru z kafe, i když tam nějaké kakao nebo co je.

    Na Lushku půjdu poprvé, tak nevím, a v návodu není, poraďte jestli máte zkušenost:
    Kolik toho asi budu potřebovat na polodlouhé vlasy k ramenům? Celou tabulku?
    Kolik vody je potřeba na zalití? Kolem 2 deci nebo jinak?

    A ještě píšou, že kaše má být horká (ohřívat na lázni), čím víc horká, tím bude mít jasnější barva, může to znamenat, že když nechci jasnější barvu, jako světlejší, ale naopak tmavší, tak nemá být tak horká? Jak vůbec myslí slovo "jasnější barva"?
    Taky píšou, že se to má nechat na hlavě jenom min. 1 hodinu, přemýšlím, že bych to dala na 3-4 hoďky. Není to málo? Jsem zvyklá na celý den, jako 8-12 hodin, ale nebylo by to u týhle henny zbytečný? Nebo to maj stejně jako Henné Color kde píšou něco podobného jako 1-2 hodiny a je to dobrý na celý den?
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    ZUZANA: IMHO drží dlouho... Ale taky záleží, jak dlouho se barvíš. Já už se hennou barvím pár let a mám ty vlasy prakticky obarvený už asi nastálo. Ale časem se vymyje a už to nevypadá tak hezky...
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    YENNEFER: super, asi to zkusim :) dik
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    LU_EXE: světlý kaštan chytá do zrz, ořechově plavá je taková tmavá blond
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    LU_EXE: bohužel
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    ZUZANA: me prijde ze je lepsi silna cerna kava. Zalezi ale jakej mas caj. Ja kdyz si udelam silnej cernej caj, tak ma stejne takovou hnedooranzovou barvu. Zato kava ma takovu sytou cokoladovou.
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    YENNEFER: nemas nahodou fotku pls ?
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    LU_EXE: mě chytla pěkně a vůbec ne do zrz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam