• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    IDENTITY: Barvím teprve druhým rokem, ale mám opačný problém - barva chytne (na jak dlouho, to si ještě budu muset zjistit), ale zázračné regenerační účinky, jaké měla na začátku, už se nějak nedostavují. Včera jsem si dala hennu na 8 hodin, smyla ji, nechala uschnout vlasy, teprve dneska jsem je umyla a dost blbě se rozčesávají.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    STARAKRYSA: Fakt. Po dvaceti letech s hennou je to čím dál větší fuška, aby chytla. A to jsem celý ty roky neznala zdejší vychytávky, jako je paprika, hřebíček, nechat to odstát x hodin atd. Prostě jsem zalila vroucí vodou prášek, někdy jsem tam podle nálady dala pár kapek citrónu a rovnou patlala, jakmile to mělo snesitelnou teplotu. Držela jak helvítská víra a vymývala se pomalu. Spíš převažovaly odrosty než viditelný vymývání. Poslední rok dva je to bohužel čím dál nevypočitatelnější.
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    IDENTITY: fakt? to me tesi ze nejsem sama komu to nechyta...
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    STARAKRYSA: Mám to bohužel podobně...


    ADELHAIDA: K poslední větě bych dodala: "U této testované osoby."
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    super:)
    no jako me uz ta henna proste nechyta tak nak skoro vubec. je fakt, ze vlasy nemam buhvi jak svetly (spis tmave hneda) ale dycky mi nak chytly. uz nepouzivam kondicionery (obcas maska z kokosaku) a silikony uz vubec..ale stejne to nechyta...a to sem zkusila ruzny firmy. anebo kdyz uz to chytne tak to do tejdne zmizi. a to nechavam docela dlouho pres noc i s predpripravou "bahna". uz tu hennu spis pouzivam jako masku.....aachjo
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Tak učiněn zajímavý pokus s hennou v souvislosti s menstruací:

    Pokusné osoby byly tři: Jedna menstruující, jedna nemenstruující a jedna čerstvě po darování krve.

    Veškerá henna byla čistá od Manifee, pouze s domácími příměsemi, doba trvání barvení 5 hodin, henna 16 hodin odpočívala na topení.

    - Osoba s MS měla přídavek kakaa, kávy, citronu a olivového oleje - odstín velice pěkně čistě hnědý, barvicí efekt silný

    - Osoba bez MS měla hennu rozpuštěnou výhradně v červeném víně - odstín zrzavý, hodně dočervena, barvicí efekt silný

    - Osoba po darování krve měla hennu s trochou kakaa a spoustou červené papriky - odstín kaštanový, červené odlesky, barvicí efekt silný

    Závěr je takový, že mestruace skutečně žádný efekt na barvení hennou nemá.
    IKA
    IKA --- ---
    IDENTITY: skusenost nemam, ale nebrala by som to (prestala som konvencnu kozmetiku pouzivat a podla zlozenia je to chemka.)
    radsej pouzi normalnu hennu, a ked chces, aby to aj vonalo podobne, tak si tam tiez pridaj ylang-ylang.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    Máte někdo zkušenosti s tímto?
    KAŠTANOVÁ - regenerační a tónovací maska z henny
    http://www.cestaprirody.cz/www/index.php?productID=5934
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    ok, tak to asi vypada na henne...
    MISHA73
    MISHA73 --- ---
    STARAKRYSA: já jsem zkoušela i Logonu i henne color, a llogona chytá do rezava, henne color je červená....ale dost mi po tom ztmavly vlasy, což mě štve, asi jsem henovala moc........jinak logona je opravdu jemější, henne color chytá víc....
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    STARAKRYSA: jo, ono take zalezi jak vlasy "pripravis", chyta stejne jako jine henny, je bio = bez pesticidu; ale chyta mene nez zde casto oblibena hennecolor, pac v sobe nema picramate.

    Ja jsem tento vikend zkusila michat "cernou hennu" (indigo + henna) s cistou hennou :) a rikala jsem si, ze jsem zvedava jak to dopadne, a nakonec to vyslo na tmavou rez ;)) tudiz nic moc zmena, takova hneda, co na slunicku jde do rezata.
    SARICEK
    SARICEK --- ---
    STARAKRYSA: já mam hennu od logony na hlavě už asi počtvrtý, chytá mi krásně. Nejkratší dobu jsem ji měla na hlavě 4 hodiny, jinak to nechávám přes noc. Bohužel nemůžu srovnávat s jinou značkou, zatim jsem jiné nezkoušela.
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    zkousel nekdo henny od logony? udajne sou hodne najemno namlety a prej chytaj uz po 2hod...
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    MISHA73: dik, ta egyptska henna nic moc.

    rikas mahagon? asi zkusim :)
    MISHA73
    MISHA73 --- ---
    STARAKRYSA:
    Mahagon - Henné Color
    http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=5036

    Prodej egyptské přírodní kosmetiky
    http://web.telecom.cz/lamda/
    MISHA73
    MISHA73 --- ---
    STARAKRYSA: tak mě jen napadlo, když to chceš do červena, tak hodně záleží jakou hennu používáš...mě všechny chytaly do rezava i s ibiškem i s vímen, až teď jsem si koupila henne color - mahagon a je nádherná a skvěle chytá, už nikdy jinou nechci...teda rozhodně ne z bylin nebo z DM...

    a potom jsem taky četla skvělý recenze na egyptskou henu...tak tu chci ještě taky zkusit.....
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    uf:) konecne mi to chytlo trochu docervena, sem zvedava jak to bude vypadat az to na ty lebce trochu zoxiduje:D
    ELSEVIER
    ELSEVIER --- ---
    TICHTICZKA22: hele ja nevim ale zakladni vlastnosti henny je ze jde do cervena... to je jako kdybys chtela aby zeli nebylo kysely nebo obloha modra nebo...uz me nenapada dalsi prirovnani. s tim proste nic neudelas. muzes to trochu stahnout ale nikdy ti vylozene studeny odstin nevyleze.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    TICHTICZKA22: zkus primichat trochu kakaa :) to zarucene funguje :)

    i kdyz ja asi zas na chvilku pujdu do chemicky barvy, chci zarive zrzavou a to s tou hennou nepujde :))
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    ty jo, repu sme mela nedavno, taky me to mohlo napadnout:) no uvidime, uz mam na hlave henu zalitou ibiskem, sem an to zvedava esi se to chytne.
    ELODY_MELODY
    ELODY_MELODY --- ---
    jednou jsem zkusil hennu zalít místo vodou, tak šťávou z červené řepy, no bylo to krásně červený :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam