• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    Nedám dopustit na hennu od Lush (konkrétně Caca Rouge)!
    Dobře se rozdělává, když někdo nechce, nemusí k ní už nic přidávat, krásně voní (po rozmarýnu) a vlasy se po ní necuchají tolik jako po samotné henně.
    Dnes jsem hennila po dlouhé době a naprostá spokojenost :) Doporučuji :)
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    prosim vas, u vitaminove henny (henne color) - kdyz ji necham pres noc... opravdu nezacne barvit? :) trochu me zarazilo, ze ve slozeni je i Lawsonia inermis, coz je ta barviva henna, ne?
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    já se Vám omlouvám za delší odmlku, řešila jsem nějaké potíže.

    defakto se do henny nepřidává nic kyselého, rozmíchává se pouze s teplým hooodně silným odvarem assamu nebo indického čaje... já jsem do ni přidala ještě pár kapek levantulového eterického oleje..

    za pár dní to šlo trochu do červeno heněda, ale opravdu jen trochu. Žádný klasický křiklavý odstíny...
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    DIABOLUS: a nepálský recept je jaký? Prosím prosím ... :o)
    IKA
    IKA --- ---
    DIABOLUS: do henny sa to miesa, ked chces dosiahnut tmavsiu hnedu.

    ked chces ciernu, musis to najprv nafarbit hennou a potom cistym indigom.
    AETHER
    AETHER --- ---
    DIABOLUS: tak ale to me zajima?: )
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    Tak dle nepálského receptu vyšla spíš do zlata než do červena...
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    KRISTY: to se prave mylis, je to naprosto bombasticka prdel ;-) proste prekvapeni za prekvapenim :O)
    KRISTY
    KRISTY --- ---
    IKA:
    PERTAKOIN:
    IDENTITY:
    díky!!! jdu se teda pídit po indigu a studovat pdf.

    každopádně koukám, že s tou hennou to neni žádná prdel ;o)
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    PERTAKOIN: jasný tak se když tak ozvi do pošty až o budeš chtít ;)..
    právě na ty vlasy je možnost pořídit henu s většim obsahem indiga - to jsem četla, tak to funguje taky ale nevím na kolik.. zase to indigo je opravdu silný barvivo, predstava že rozmícháš čistě jen indigo a naplácáš si ho na hlavu je řekla bych nereálná a hlavně velmi nákladná. I v tý knížce to míchaj podle mýho do heny (neměla jsem čas to podrobněji číst, jen jsem probhla obrázky)...
    PERTAKOIN
    PERTAKOIN --- ---
    DIABOLUS: Děkuju, teď nic nepotřebuju, ale budu si pamatovat že je možnost. Teda je to ale slušně drahý, to ty černý vlasy musej vyjít na majlant...
    Viděla jsem právě bio trička od Amwa Organic barvený jenom indigem a ten odstín modrý mi přijde úplně dokonalej. Tak bych to případně v budoucnu spíš na látku než na vlasy :)
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    PERTAKOIN: indigo umím sehnat,ale nejni to úplně levný. příští týden tam jedu pro něco jinýho, ale kdybys chtěla..
    mají 120g za 680,- nebo 1kg za 5700,- každopádně indigo je modré barvivo což je ale z knížky zřejmý :)...
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    KRISTY: Bojím se, že "za žádnou cenu červený nebo oranžový odlesky" je něco, co se s hennou prostě neslučuje. Anebo za cenu, jak píše PERTAKOIN
    IKA
    IKA --- ---
    PERTAKOIN: v eshopoch urcite.

    KRISTY: tu je nejaky postup, vysledok vyzera celkom presvedcivo:
    Přírodní kosmetika a minerální make-up: Černé vlasy s hennou
    http://prirodni-kosmetika.blogspot.com/2010/03/cerne-vlasy-s-hennou.html

    + tu je vela vela roznych postupov, odscrolluj si to dole az pod to video:
    Henna for Hair: Dye hair with henna, indigo, cassia .... safely, beautifully!
    http://www.hennaforhair.com/mixes/

    na stiahnutie cervenych odtienov je prave indigo dobre.
    PERTAKOIN
    PERTAKOIN --- ---
    DIABOLUS: Černá henna je věčné megatéma. Co se týká barvení vlasů, jsou dvě možnosti.
    A) Bude strašná chemka s nějakou tou trochou henny.
    B) Postup kombinace čisté henny s indigem. Ne smícháním, ale tak, že se nabarvíš nejdřív hennou, potom indigem.

    KRISTY: Imho to bez červených nebo oranžových odlesků bude podobné jako s tou černou. Buď něco se značným podílem chemie, nebo míchání či vrstvení indigem. A stejně to asi nebude zaručený, chtělo by to otestovat na pramínku.

    A vůbec, jsem moc hodná, koukejte si stáhnout to pdfko s tou geniální anglickou knihou co je na ní odkaz na nástěnce, kdo neumí anglicky tak aspoň kuk na obrázky a těch pár klíčových slovíček snad taky dáte :)

    Btw. dá se to indigo u nás vůbec nějak sehnat?
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    KRISTY: třeba děvčata ví, ale já jsem se s fungující černou hennou nesetkala... také by mě zajímalo, jestli něco takového je, docela ráda bych to taky zkusila :)
    KRISTY
    KRISTY --- ---
    ahoj holky, chci se zacit barvit hennou a potrebuju poradit:

    1/ asi 10 let si na vlasy davam cerny/cernohnedy barevny prelivy (Schwarzkopf color shampoo) - ted jsem se dlouho nebarvila (asi pul roku), tzn. mam to docela odrostly (moje barva je neutralne hneda) - muzu na to dat Hennu?

    2/ potrebovala bych mit vyslednej osdtin hnedo-cernou, ale rozhodne nechci za zadnou cenu cerveny nebo oranzovy odlesky. doporucite mi nejakou znacku/odstin prosim?

    moc diky za rady:o)
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    Dobrý den :)

    Tak mám na hlavě henu a jsem zvědavá jak to dopadne. Vyzkoušela jsem nepálský postup barvení, tak pak dám vědět...
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    KACHITA: chytlo to celkem do oranzova, vypadalo to celkem hezky ale hend se to vymylo:( fotku nemam bohuzel, snad priste
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    BOSSORKA: jak ti prosimte chytala sahara? Nemas treba fotku + popis puvodni barvy vlasu? Ja po ni hone pokukovala jeden cas, ale obavy z oranzove mne vzdycky odradily :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam