• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    CERNY_KOCOUR
    CERNY_KOCOUR --- ---
    MYJKA: z mé vlastní zkušenosti - gumička ničí vlasy mnohem víc než copy. Gumička vlasy láme, protože je silně utáhne v jednom místě. V copu se to utažení rozloží a je to tak nějak přirozenější.
    Mám hodně silné a těžké vlasy a mám jich moc. Kdybych si je na noc nezapletla, tak se v létě vedrem nevyspím. Nepozorovala jsem, že by se mi zaplétáním do copů jakkoliv ničily, zatímco u gumičky se mi lámaly příšerně.
    TURMAWEN
    TURMAWEN --- ---
    MYJKA: Jestli zapletením myslíš cop tak zaplítám když chci mít lehce vlnité vlasy;)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    TURMAWEN: Holky asi nebude velky rozdiel medzi zapletenim a zagumickovanim ze?
    IKA
    IKA --- ---
    BOBULE: kazdy ma ine vlasy, takze kazdemu inak.

    urob si test na pramienku. alebo zbieraj vlasy z hrebena a urob si test na nich.
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    zkoušel někdo z červenovlásek někdy přidávat k barvě vývar z šípku? já si teď dělám marmeládu a napadlo mě, že by to mohlo fakt pěkně fungovat... i vonět :)
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    ELSPETH: Noooo :D tak to určitě
    ELSPETH
    ELSPETH --- ---
    no.. po pás :D, myslim, že budu muset dávat půlku :D
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    ELSPETH: Ja s ní mám zkušenost dobrou :-) teď jsem tedy zkoušela hennu od Lush, což je tedy také kvalita, možná se mi více líbí výsledný odstín, ale Henné color je fajn. Jinak záleží, čemu říkáš dlouhé a jak hustou jsi si zvyklá dělat kašičku, ale spíš bych řekla, že na dlouhé vlasy je třetina málo, ale zdá se, že ti to vyšlo... :-)
    ELSPETH
    ELSPETH --- ---
    Máte nějaké zkušenosti z Henné color?. Hlavně mě zajímá dávkování na dlouhé vlasy? Koupila jsem odstín Bordó (100g) použila jsem cca 1/3. Jinak jsem se dopustila chyby :D vždy jsem kupovala Hennu z DM, takže jsem čelo nemazala, ale :D takhle francouzská henna barví perfektně.. :D
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    PIKKMA: Já ještě tak předloni taky míchala pouze stylem henna + vařící voda :)
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    jak vas tady ctu tak se stydim za to jak to flakam.. bez medu bez citronu bez kakaa bez niceho! priste to potunim :))
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    AETHER: Mně bohužel i zesvětluje, fakt. Což nechci. Citrónem ustaluju po opláchnutí henny, tj. jako poslední oplachování naleju na hlavu vodu s citrónovou šťávou.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    PIKKMA: já teda po henně barvila barvou, vícekrát, a bez problému. Na druhou stranu, nikdy jsem nebarvila hennou leta, spíše tak nárazově.
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    IDENTITY: me to nekdo vysvetloval ze chemicky veci jako trvala se sice na hlavu dat muzou, ale drzet to nebude.. protoze ty chemicky potrebujou jit do vnitrku vlasu, zatimco henna na vlasu vytvori spis takovej ochranej obal, takze pak dovnitr nic moc nepusti a ta trvala vydrzi jen chvilku a sleze
    AETHER
    AETHER --- ---
    IDENTITY: ja mela strach, ze to bude lepit, ale nelepilo, byla jsem z toho fakt prijemne prekvapena:) Jinak ten citron neni na zesvetleni, ale pomaha, aby henna chytla. Muzes ho nahradit octem;)
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    SARICEK: Kadeřnice obecně mají tendenci henně přisuzovat víc špatných vlastností, než má (má-li jaký). Takže záleží na tom, jaká kadeřnice to říká ;) A řekla bych, že tak dva tři měsíce po poslední henně by se trvalá zkusit dala.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    AETHER: Tak mám na hlavě hennu s medem :) Mj. je ta kašička více vazká, takže se mi s ní líp pracuje. Fakt díky.
    Jinak jsem co do přísad dost krotká. Snažím se tlumit červenou a mít co nejvíc hnědou, takže kakao. Káva i zalití silným černým čajem mě zklamaly. Citrón nedávám, protože nechci zesvětlovat, zato dávám pár kapek aromaoleje, obvykle levandule.
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    LARAINEMARGOT: I další pokusy skončily ranním mytím hlavy... dneska jsem uvažovala, že si budu mýt vlasy denně, ale když jsem vyčesala lupy, zjstila jsem, že jinak jsou lesklé a pěkné...

    A gumičkování na noc pomolo, díky za tip!
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    kakao, kávu (mletou i louhovanou:D), silný výluh černého čaje kvůli hnědé barvě, drcený hřebíček

    olivový olej, kokosový olej, zkoušela jsem i jogurt

    kamarádka, co barví na červeno, dává červené víno, grilovací koření, papriku...
    SARICEK
    SARICEK --- ---
    IDENTITY: Tak kadeřnice mi tvrdí, že trvalá přes hennu nechytne :-( Natočený mi to vydrží sotva půl dne. Asi se budu muset smířit s tim, že nebudu princezna, sakryš :-D
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    AETHER: jednou mi ujela ruka ve "špajzce" a už jsem si snad hennu nikdy neuvařila jinak :-) trochu experimentů v rozumné rovině nezaškodí ...

    co vůbec do henny všechno dáváte? ať naberem trochu inspirace ;-)
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    AETHER: Med! Díky za tip, nutně musím hňácat v nejbližších dnech...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam