• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    MASCHA_DUDU
    MASCHA_DUDU --- ---
    AETHER: Hennecolor. Barvila jsem si dva prameny - jeden měděnou a jeden 1:1 měděná s blond.

    Dělala jsem si i zkoušku na kůži kvůli snášenlivosti. Dala jsem hennu na náplast, nalepila na vnitřní stranu nadloktí a nechala přes noc. A tu kůži mi obarvila fakt malinko.

    A jak dlouho čekáš? Rozřeďuješ před použitím znovu horkou?
    AETHER
    AETHER --- ---
    PIKKMA: ja pauzu driv nedelala, ted delam a je to lepsi, chyta to sice imho stejne, ale ta konzistence je mnohem hladsi.

    MASCHA_DUDU: a jakou jsi mela barvu?
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    No, holky to tady dávaly na topení, aby se uvolnilo barvivo, takže v pauze, IMHO, chyba není...
    HASSSLI
    HASSSLI --- ---
    já pauzu nikdy nedělala a ani jsem o tom nikde nečetla a že jsem přečetla miliony diskuzí;)) jinak pokud ti to nechytlo, tak zkus třeba přípravky bez silikonů..mně teda chytla i henna z dm na vlasy mytý obyčejným šamponem, ale kamarádce se stejnou barvou vůbec..
    zejtra zkusim ten zázvor a med do caca rouge, tak snad to bude dobrý;)
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    to bude mozna tim henne color se ma davat na mokry, tusim ze mozna dokonce i na umyty.. lip to pak chyta.

    a kdy pauze - zkousela jste to jeste nektera? je to k necemu? i kdyz me pride uz jen casove narocny to ze to musim mit nekolik hodin na hlave a jeste tak 6hodin pripravy? procedura od rana az do vecera :D
    MASCHA_DUDU
    MASCHA_DUDU --- ---
    PIKKMA: Někde jsem četla nechat uležet v pokojové teplotě. Na suchý vlasy jsem to dávala.
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    no nevim o tom ze by se tam mela delat ta petihodinova pauza.. ja to namichala a hned za horka nanasela.... chytala mi dobre.. davala si to na suchy bo na mokry?
    MASCHA_DUDU
    MASCHA_DUDU --- ---
    Dělala jsem testovací barvení Hennecolor. Do prášku jsem přidala citron a zalila jsem horkou vodou, nechala 5 hodin v pokojové teplotě. Pak přidala znovu horkou vodu (jen trochu, aby to byla furt pasta), dala na hlavu, igelit, čepici a nechala přes noc. Vůbec mi to nechytlo (a to mám vlasy zesvětlené před 3 měsíci). Nedělám někde chybu?
    AETHER
    AETHER --- ---
    Ja jsem o vikendu dala na vlasy smes: henna od Mannifee + citr. stava + lzice skorice + lzice medu + lzice oleje + jedno vejce. Vonelo to jako pernicky, akorat kdyz jsem to pak splachovala, tak uz mi to vejce neskutecne pachlo. A vlasy po tom byly tedy luxusni:)
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    Hm, tak jsem si po dlouhý době na svoje tmavě (hodně tmavě) hnědý vlasy napatlala Cacarouge a ... krom prudkého světla není vidět ani odlesk červené :oD :OD :oD Takže tak :oD :oD :oD
    VEVER
    VEVER --- ---
    DA_NIELA: DM henna je rozhodně dost na pytel, vymývá se.
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    DA_NIELA: ja osobne bych pod henne color nesla - tedy cca 150-180kc podle stesti. Podle délky vlasů na 1-3 dávky... na středně dlouhé 2-3 dle potřeby...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Ahoj, jakou značku hnědé henny byste doporučily, s ohledem na poměr cena/výkon a absenci přidaných kovových sloučenin?
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    taky do caca rouge kokosák nedávám, i když do hennecolor jsem ho dávala. Caca je sama o sobě docela mastná, kokosák už v tom myslím je.
    AETHER
    AETHER --- ---
    MYJKA: ja davam olivovy:)
    HASSSLI
    HASSSLI --- ---
    henna chytá prostě každýmu jinak to se musí ozkoušet.)
    LARAINEMARGOT
    LARAINEMARGOT --- ---
    MYJKA: tmavší, do henne color jsem ho dávala při míchání, teď do caca rouge nedávám
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    LARAINEMARGOT: A tmavsi ci oranzovejsi? Ja som si lush este nekupila prave preto ze nemam rada cervene vlasy.
    Holky a davate do henny kokosovy olej? Alebo az po zmyti nanasate na vlasy?
    LARAINEMARGOT
    LARAINEMARGOT --- ---
    MASCHA_DUDU: odstín je hodně podobný jako má Myjka
    LARAINEMARGOT
    LARAINEMARGOT --- ---
    MASCHA_DUDU: je spíše do červena, ale není to vyloženě červená, taky záleží na tom jestli to zabalíš do folie nebo necháš jen tak, podle toho je výslednej efekt (já balím do folie) a barva se mi líbí
    MASCHA_DUDU
    MASCHA_DUDU --- ---
    LARAINEMARGOT: A ta Lush Caca rouge chytá červeně nebo je to oranžáda? Podle popisku mi to přišlo red red red. Jinak bych do toho šla hned, Lush bude asi fakt dobrej podle recenzí...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam