• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    technická, neřešily jste tu některá, jak šetrně hennu odbarvit? chtěla bych se po letech vrátit ke svojí přírodní barvě a už hennovat jen bezbarvou, ale nerada bych si na hlavě vyrobila chemlon nebo nějaký exotický odstín
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    WOODY_: mam lehce tmavsi barvu, ale jen o trosku, a poprve me caca brun od lush skoro vubec nechytla. ted jsem ucinila pokus c.2 asi po pul roce a o odstin mi to ztmavlo, do hezke vyraznejsi hnede. tak tomu dej jeste sanci :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    TURMAWEN: imho se ji nic nestane...
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    TURMAWEN: taky se mi už jednou stalo, přežila bez problémů a barvila beze změn, možná dokonce ještě o chlup líp :-)
    TURMAWEN
    TURMAWEN --- ---
    Myslíte že nevadí nechat odstát henu cca 35h? Udlěla jsem si ji včera večer a dneska asi nestíhám dát na hlavu:/
    AETHER
    AETHER --- ---
    GRETKA: dávám lžíci medu a úplně v pohodě - a teda na rozdíl od IDENTITY mam i leskle vlasy:)
    (viz [ AETHER @ H:E:N:N:A ] )
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    GRETKA: No já nevím - mně dá docela práce vymýt hennu, myslím, že v té době už tam žádný med nebude:-)
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    IKA: Můžu potvrdit. Jenom mám, nevím proč, pocit, že pak po vymytí nejsou vlasy tak pěkně lesklý.

    GRETKA: Žádnej problém.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    IKA: a jak je to s vymejvanim medu?? ;) ale napad super.
    IKA
    IKA --- ---
    ..a na dosiahnutie tmavšej farby by mali pomôcť niektoré éterické oleje:

    The Henna Page - Terp your henna for fast, safe, dark stains!
    http://www.hennapage.com/henna/how/terp.html
    IKA
    IKA --- ---
    Ak pridáte nejaký cukor (napríklad med), henna bude vláčnejšia a bude sa s ňou lepšie pracovať.

    The Henna Page - The Encyclopedia of Henna ~ Sugar and Henna
    http://www.hennapage.com/henna/encyclopedia/sugars/
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    JESTERKA_AIENE: jj, kokosovy, pry je lepsi jak olivovy
    JESTERKA_AIENE
    JESTERKA_AIENE --- ---
    WOODY_: takže možná spíš s mícháním než s nanášením, když nevyhovující je konzistence. Ony by to mohly vyřešit napříště ty vlhké vlasy místo suchých, plus nějaký olej jsi přidala?
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    JESTERKA_AIENE: kdyz mne prijde, ze ta pani to ma furt takovy celkem poddajny blaticko, ktery jde do tech vlasu zapracovat .. mne to zacalo vlasy cuchat a rychle ve vlasech zasychat, tak nevim:/

    ale tak .. nevzdavam to:) jsem trpeliva a verim, ze az to budu delat podruhy, pujde mi to zase lip, i kdyz nerikam, kdybych mela nekoho, kdo se obrni trpelivosti a napatla mi to sam, budu radsi, ale moje mama to treba neni urcite:)))
    JESTERKA_AIENE
    JESTERKA_AIENE --- ---
    WOODY_: já to dělám stejně jako slečna/paní na těch fotkách z dlouhevlasy, napatlám pokud možno všude ke kořínkům a pak to (s přidáváním další henny) promnu směrem ke konečkům, obvykle si ještě trochu navlhčím ruce a prohnětu to dohromady jakoby v drdolu na temeni (taky tak ty vlasy nechávám a zabalím). Chce to jen trochu cviku, já už ani tolik toho bordelu na umyvadle nenadělám (ale zas si házím kolem ramen hadr, protože tam mi to teda při nanášení ukápne docela často).
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    tak dekuju:) jak budu mit chvilku, zajdu se tam poradit
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    WOODY_: za mě do ní jdi, spousta lidí henny i míchá (čili henne color nevyhazuj) alespoň ti obě déle vydrží :-)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    ach jo, jasi bych potrebovala nekoho, kdo mi to napatla:))
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    TEEAK: no mne prave jeste zbyva asi pulka te cerne henne color a nechci to vyhodit
    ta lush je i drazsi, ale zas pokud by mela lip chytnout .. tak bych ji asi po dalsim marnym pokusu zkusila .. :)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    WOODY_: základ máš dobrej :-) já mám vyzkoušenou od Lushe (odstín brun) ta by to mohla ztmavit ... navíc pokud bydlíš v Praze, tak skoč do Palladia a tam ti slečny v obchůdku poradí (většina z nich barví hennou taky a mají zkušenosti)
    LUSH ČERSTVÁ KOSMETIKA - Caca Brun
    http://www.lushcz.cz/e-shop/produkt/20391-caca-brun.html?katID=31
    jinak holky tam doporučují míchat, ale to už dost leze do peněz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam