• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    JUASINHA
    JUASINHA --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenosti s mícháním černé henne color s jiným odstínem? celý život si míchám bordo a mahagon, ale teď bych to ráda ztmavila a zkusila smíchat černou s jedním z těchto odstínů, ale bojim se, aby z toho nevznikla nějaká šílenost. Díky
    AETHER
    AETHER --- ---
    GOLDBERRY: on Lush do té henny dává bambucké máslo, aby se vlasy tak nevysoušely, ale někomu to nemusí vyhovovat... já i do normální henny dávám kokosový nebo olivový olej, takže rozdíl nepozoruji:)
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    GOLDBERRY: Jo, a lush ja pouzivam jen v priznive financni situaci (do prahy jedu malokdy a postovne neco stoji), ale henne color mi sedi tade, ale rychleji se mi vymyva
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    GOLDBERRY: why change the winning formula? jak píše NIMUI: každému prostě sedí něco jiného :-) jinak přijde mi, že odležené lushí henny barví mnohem víc (teda, moje červená to dělá) ale když ti nesedí, není důvod ji dál zkoušet
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    NIMUI: Já to taky vyzkoušela poprvý a už to nikdy neudělám. Ještě dám Lushi jednu šanci při dopatlání zbytku a normálně to zakryju, ale skoro mi přijde, že se mi po barvení i po umytí víc mastí vlasy, což opravdu nepotřebuju, takže se asi vrátím ke své ozkoušené henně od Arabů :-).
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    GOLDBERRY: No, já tedy kdybych nechala hennu odkrytou, tak by mi nechytla vubec, a vlastne me dost prekvapilo, ze to nekdo dela. 3 hodiny by mely stacit, ale na me je to taky malo. Jinak s Lushem mam nejlepsi zkusenost. Mastne vlasy mam vzdycky a vzdycky po barveni je musim umit. Davam docela dost oleje do smesi. V Lush henne uz je, tak tam ho nedavam. Ale umyvam vzdy. Asi fakt zkouset a zkouset. Kazde sedne jina henna - kazda ma jinou strukturu vlasu...
    Jinak jeste kdyz je henna na vlasech tekuta, tak je jakoby promasiruju, aby se ta pasta dostala uplne ke kuzi, kdyz to neudelam, obcas mi nechytnou prave ty odrosty.
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    Tak vám mě ten Lush nějak zklamal..rozdělala jsem půlku balení, ani se mi to na vlasy celé nevešlo. Nechala jsem to 3 hodiny odkryté působit. Hlavu jsem pak měla tak mastnou, že jsem si ji musela okamžitě umýt šamponem (byť to po henně normálně nedělám) a barva mi přijde, oproti tomu, na co jsem zvyklá z obyč henny od Arabů, taková málo výrazná, a připadá mi, že mi to vlastně ani pořádně nepřekrylo odrosty..buď jsem něco udělala špatně, anebo nevím :-).
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    GOLDBERRY: téct by neměla žádná, ani když se ti pod ručníkem zahřeje (neděláš směs moc tekutou?) mě se to občas stane, když mi ujede ruka s olejem
    VEVER
    VEVER --- ---
    GOLDBERRY: Podle mě to zpod igelitu vytéká především protože je to zapařené...čekala bych že bez něj to bude lepší.
    AETHER
    AETHER --- ---
    GOLDBERRY: no když to necháš na vzduchu, tak to trochu jako oschne, to je pravda, ale aby to neteklo, musíš udělat hustší směs. Já když jela na hnědou, tak jsem to nabarvila po pramenech, ty pak stočila do drdolu a cvakla skřipcem - do tří hodin naprosto v pohodě, pak už byl problém, že se z toho po uschnutí odlamují a odpadávají kousky...
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    AETHER: Taky bych to tak viděla..ale zase jsem dostala jako dárek balení docela fajn obličejové masky, tak jí to nebudu mít za zlé :-).

    Díky moc všem, zachovám tedy tradiční postup :-).

    Taky mi tvrdila, že po nanesení hennové bahno ztvrdne a lze ho mít na hlavě bez zábalu - nemáte s tím někdo zkušenost? Vím, že nezakrytá by měla jít víc do hněda, čehož bych ráda docílila, ale nedovedu si to moc představit, všechny ostatní henny mi do hodiny po nanesení tekly i zpod igelitu a ručníku..
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    GOLDBERRY: já dávám jednu kostku (záleží jak moc máš směs hustou) a většinou vlasy umeju, pak jdu provádět alchymii vaření henny (to většinou tak příjemně proschnou akorát) a nechávám aspoň 6 hodin nebo na noc
    AETHER
    AETHER --- ---
    GOLDBERRY: celou tabulku možná pro úplně první barvení hennou, ale i tam bych to viděla spíš na víc vrstev, to toho paní prodavačka chtěla co nejvíc prodat, ne? Navíc tedy ty ženské z Lushe toho o henně moc neví, alespoň to tedy platilo tak tři roky zpátky, kdy jsem tu jejich používala. Takže jestli jsi zvyklá na mokré, dej na mokré:)
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    GOLDBERRY: Hennu Caca Rouge jsem používala docela dlouho, na vlasy do půl zad mi stačily dvě kostičky. Nanášela jsem na vlhké vlasy, nechávala působit 6-8 hodin a vždycky to vypadalo pěkně, takže se nenech rozhodit návodem :)
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    Ahoj, prosím o radu. Pořídila jsem si hennu z Lushe a v návodu se píše, že se má nanášet na suché vlasy a nechat působit 2h. Děláte to tak? Nezdá se mi to, leta si barvím vlasy hennou od arabů, nanáším na mokré vlasy a nechávám působit 3-4h..
    A ještě, v obchodě mi prodavačka tvrdila, že při prvním barvení je potřeba použít celou tabulku, aby se vlasy dobře obalily (podotýkám, že mám mikádo pod bradu). Není to zbytečně moc? Nabyla jsem z tohohle auditka dojem, že většina z vás používáte mnohem menší množství..
    Moc děkuju a omlouvám se, pokud opakuju něco, co se tu už řešilo, nepodařilo se mi nic moc kloudného vyfiltrovat.
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    KYNCLACZ: Oki, tak tam problém fakt nebude :-))))
    KYNCLACZ
    KYNCLACZ --- ---
    NIMUI: Hele nanáším na vlhké vlasy. Zapařit nechávám:) Potravinová folie a dvě čepice:))
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    KYNCLACZ: Jo - ještě mne teď tak napadlo - nanášíš na suché nebo na vlhké vlasy? A zapařit necháváš? :-) Jen pro jistotu...
    ELSPETH
    ELSPETH --- ---
    takový oříškový, jinak přimíchávám drcený rozmarýn a vejce
    KYNCLACZ
    KYNCLACZ --- ---
    Díky moc:) Mrknu na to složení a snad se to podá! Citron jsem tam dávala, tak uvidíme.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam