• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    SAMANOVA006: jablečným octem to nebude, ten jsem začala používat taky a výsledky jsou srovnatelné třeba s vínem nebo pomerančovou šťávou (citron nepoužívám, zesvětluje a já se snažím barvit na tmavší odstín)
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    SAMANOVA006: nepouzila jsi jinej sampon nebo nejakou vlasovou kosmetiku?
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    SAMANOVA006: Ne. Někdy se prostě nezadaří. A ten ocet je jediná změna?
    SAMANOVA006
    SAMANOVA006 --- ---
    holky, stalo se vám někdy,že by se vlasy po henně vůbec neobarvily? barvím už hodně dlouho a nikdy se mi to nestalo..dříve jsem používala hennecolor a teď nově khadí.měla jsem amla a jantropha - ta barvila v pohodě. a teď naposledy jsem si koupila khadí rot.zatím jsem barvila teda jen jednou, ale nic- žádný výsledek.
    místo citronu jsem dala jablečný ocet - mohlo by to být tím?
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    SKLIBA: takže - nakonec dle stavu za mokra na kůži by asi byla přeci jen hrubá, každopádně na vlasy super, barví perfektně
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    DANCE_GIRL: já prosim, Henna neutral list mletý - 200g :)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    tam jsme rovna nakoupili :-) musím říct, že alespoň zatím velká spokojenost, barvit teda budu až za chvíli, ale ta henna vypadá dobře, je dost jemná i na to, aby se dala použít na kůži
    a ještě jsme dostali pytlík citronové trávy jako dárek
    DANCE_GIRL
    DANCE_GIRL --- ---
    Budu objednávat hennu z http://www.prodejbylin.cz/ nechcete se některá přidat? :) Předání v Praze.
    ADENYX
    ADENYX --- ---
    FAR_IDA: to je v pohodě, já barvila chemií asi po necelých 2měsících po henně a dobrý..nejprve sem nabarvila ale jen pramínek abych si ttím byla jistá:) pak až celou hlavu..
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Čtvrt roku už je v pohodě. A pokud máš podobnou barvu henny přirozené barvě vlasů, moc bych to neřešila. Ale pro dobrý pocit zkus třeba zábaly z jogurtu/medu/oleje, ty stahujou barvu.
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    ahoj, chci se zeptat.. pise se doba odstupu mezi hennou a chemickou barvou i kratsi, ale precijen.. tri a pul mesice po barveni hennou (dve vrstvy), je ok na to dat chemii? nebude to delat binec? pripadne jak to do ty doby, nez budu barvit z vlasu stahnout? tim, ze barva henny byla podobna ty moji, moc ted nepoznam, kolik ji tam jeste muze bejt...
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Dle mych zkusenosti staci proste horka voda, takze vecer po sprse neni co resit.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    PIKKMA: jj (biodermu už nedám z ruky - mám jí dva dny a nemůžu si ji vynachválit) počkala jsem až mi pleť uschne, znovu přejela a je to dobrý (někde jsem dokonce našla radu, že pomáhá šťáva z citrónu - to už ale zkoušet nebudu)
    dřív jsem taky pleť před barvením mazala, ale nikdy se mi neobarvila (ani když jsem ji mazat přestala) dnes mám premiéru, tak mě to překvapilo - ale díky :-)
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    :)) taky se obcas povedlo ale za par dnu zmizelo, drhla sem to taky nejaky odlicovacem..
    je fajn pred barvenim namazat celo a usi nejakym mastnym kremem, pak se to neobarvi
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    máte někdo tip, jak dostat hennu z kůže? nikdy se mi to nestalo, ale dneska (asi skvrny na slunci) mi po už po dvou hodinách obarvila čelo - přímo uprostřed a kolem linie :-D dost se mi podařilo vydrbat biodermou, ale i tak je pořád dost viditelná.
    naprosto to nechápu. jindy barvím třeba šest hodin a nikdy mi henna kůži neobarvila (Lush - mix kaštan a červená)
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    děkuji všem za typy! :)
    TURMAWEN
    TURMAWEN --- ---
    DIABOLUS: a co se podívat na jejich stránky? ;) http://www.khadi-cz.cz/cz/page/2460/prodejni-mista.html
    JESTERKA_AIENE
    JESTERKA_AIENE --- ---
    DIABOLUS: já kupovala v bio obchodě u Anděla - http://www.rozmaryna.cz/ (drogerii mají ve zvláštním vchodě ve dvoře), za 167Kč, myslím.
    ADENYX
    ADENYX --- ---
    DIABOLUS: ja khadi kupovala dole v Kotvě na nam.Republiky,tak zkus;)
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    DIABOLUS: já ji kupovala tady http://medunka.cz/info/kontakt
    anebo tady http://www.udzoudyho.cz/
    na tom I.P. Pavlova ji myslím měli zbytečně drahou a s internetovým obchodem dělali nějakej vopruz /jakože nesmyslná vyzvedávací doba/
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    děvčata prosím o radu kde bych v Praze sehnala Khadí hennu, konkrétně čistou a tmavě hnědou
    HOLYJOLI
    HOLYJOLI --- ---
    KENKA: Od prvního barvení si neslibuj zázraky, vlasy sice dostanou stejný nádech, ale určitě nebudou barevně absolutně sjednocené. Na druhou stranu tomu můžeš dopomoci prodloužením doby barvení vlasů nebo například přidáním citrónové nebo pomerančové šťávy (přírodní kyselina, která pomůže henně lépe prostoupit do vlasů, nedoporučuju u citlivé pokožky hlavy). Opakovanám barvením se na sebe vrstvy henny budou nabalovat, takže výsledný odstín a stupeň sjednocení bude silnější a silnější :) Nejvíce zkušeností mám s tou levnou hennou z DM, kde jsem vyzkoušela skoro všechny odstíny, a s hennecolor, která je tedy viditelně kvalitnější. Chválu jsem četla i na hennu z Lush, na hennu z indických obchůdků se názory různí (také tam většinou seženeš jen omezený počet odstínů, někdy jen tu "pravou" hennovou zrz). A ještě jedno upozornění, pokud toužíš po chemickém chladném odstínu červené - ať jsem se o to pokoušela všemožným mícháním a kombinací přísad, vždycky ti na hlavě vzejde barva s teplými zrzavo zlatavými odlesky (pokud má někdo tip, jak se jich zbavit, tak jsem jedno velké ucho).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam