• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GORGworld conspiracy // 911 // free world order! ... part 5 ::
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    GORG:

    no v tom mas asi pravdu, hodil sem te do pytle vsech antivaxeru, tak z nej pojd vylezt a odpovez mi na otazku, zda bys svou babicku nechal opichat nebo ne... o nesmyslnosti nekterych opatreni ti pak na oplatku muzu povykladat ja z pohledu vaxera
    GORG
    GORG --- ---
    KAJJAK:
    a bych spis veril panu profesorovi biochemie nez radoby odbornikum nekde na netu https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/podcast-vinohradska-12-covid-koronavirus-konvalinka_2207180600_cen
    Pro lidi 65+ to porad smysl ma, minimalne pro ochranu pred vaznymi nasledky, dostanes to i s vakcinou, ale aspon na to neumres. Zaposlouchej se do toho podcastu a pak mi s klidnym svedomim rekni, ze ockovani nedoporucis tvoji babicce nebo dedeckovi kvuli svemu presvedceni ze nam vsem kurvi zivoty...


    1) O jakych odbornici to mluvis? Ja tady psal o tom, co se prokazatelne stalo (zavrene skoly, dopady na vzdelavani, socializaci, psychicke stavy) a jak myslim, ze bude tohle cyklicky zrejme pokracovat dal dalsimi formami lockdownu.

    Konvalinku jsem uz slysel hodnekrat, ze uz na dalsiho asi nemam chut, protoze necekam nic noveho, a hlavne nijak to nesouvisi s mym postem o dopadech lockdownu/opatreni na populaci

    Tema, ktere jste se rozhodli ignorovat mudrovanim o skolstvi :-))

    2) Naopak jsem vubec neresil vakciny, takze ehm? :) Kde tam resim vakciny, ze je to podle tebe vhodny prostor, abys mi v reakci opichal babicku? :)

    Prijde mi, ze uz mas tak zaslepene ocnice do ruznych stereotypnich videni, ze vlastne uz nevidis, co kdo pise, takze vidis "Genericky post anti-vaxxera", na ktery reagujes nejakou pro-vakcinacni protinamitkou

    Ja ted resil ty dopady na spolecnost obecne... cestovani , skolstvi , socializace... tema prave na vysost ignorovane... dokonce i kdyz o tom explicitne mluvim :)
    RIVA
    RIVA --- ---
    Why the BBC’s new “anti-vaxxer documentary” is a complete farce – OffGuardian
    https://off-guardian.org/2022/07/18/why-the-bbcs-new-anti-vaxxer-documentary-is-a-complete-farce/

    he BBC is either the worst media organisation on Earth or the best, depending upon your perspective. On the one hand it is a truly world-class propaganda machine. On the other it is completely incapable of challenging government narratives or power because it is effectively a branch of the UK government and is itself beholden to power.
    RIVA
    RIVA --- ---
    KAJJAK: To je ale prave to o cem GORG mluvi, panum profesorum jste zrali kazdou kravinu se kterou za posledni dva a pul roku prisli, protoze FOLLOW THE SYENCE! a zivot nas vsech sel mezitim do kytek. Tvi i mi prarodice umrou tak jako tak. Protoze smrt neni novinka, i kdyz se to tak od 2020 prezentuje.
    GORG
    GORG --- ---
    Fact check: Kary Mullis quote on PCR tests is outdated, lacks context
    https://eu.usatoday.com/story/news/factcheck/2022/01/14/fact-check-kary-mullis-quote-pcr-tests-outdated-lacks-context/9198197002/
    Mullis on PCR testing
    The quote in question stems from a July 1997 meeting in Santa Monica, California, where Mullis spoke about the high sensitivity levels of PCR tests and how results can be misinterpreted.

    In response to a question from an audience member about how PCR tests can be misused, Mullis says the test itself can’t be misused, but rather the interpretations of it can, because the test creates “a whole lot of something from something.”

    “If they could find this virus in you at all, and with the PCR, if you do it well, you can find almost anything in anybody,” Mullis said. “It starts to get you to believe in some kind of Buddhist notion, where everything is contained there and everything in between.”

    Mullis added that someone with HIV is generally going to have “almost anything that you can test for” and “there’s a good chance you’ve also got a lot of other ones.”

    His comments were related to his argument that PCR tests shouldn't be used to diagnose AIDS. For years, Mullis denied that HIV was the cause of AIDS.

    The post cites Mullis's quote – in the midst of a pandemic where PCR tests are frequently used to diagnose COVID-19 – without clarifying his comments were tied to HIV, not the coronavirus. Health experts say the tests are the most accurate and reliable tests available for diagnosing . PCR technology has also advanced since Mullis made the comments in the 1990s.

    ....

    Our rating: Missing context
    Based on our research, we rate MISSING CONTEXT the claim that Mullis said PCR tests can detect "anything in anybody" and can't tell you if you're sick, because it can be misleading without additional information. The quote included in the post is from 1997, and Mullis was speaking about how he opposed using PCR tests to detect the HIV virus. The comment is not related to COVID-19, and health experts say PCR tests are accurate and reliable in detecting COVID-19.


    // zajimave... TL,DR debunku je, ze on tehdy mluvil o viru HIV. coz je pritom irelevantni.

    clanek se snazi vytvorit mylny dojem, ze tohle nikdo nevi, ze mluvil o HIV.

    jinde debunky se zas toci kolem toho, ze Mullis zemrel v rijnu 2019, coz je pry "dlouho" pred epidemii korony. No nevim jestli ty tri mesice je zrovna "dlouha doba", ale vtip je opet v tom, ze se snazi manipulativne vytvaret dojem, ze snad nekdo tvrdi, ze se Mullis vyjadroval k testum na COVID.

    opet se klasicky debunkuji strawmany.. tedy neco, co nikdo netvrdi, nebo nekde vyskrabali na facebooku od nekoho, aby potopili debatu o vyhradach Mullise k diagnostice viru

    __ k tomu se naopak nevyjadrujou __... a jen se odkazujou na nazory odborniku, ze PCR testy na COVID jsou uznavanym zlatym standartem.

    podobne tu

    The inventor of PCR never said it wasn’t designed to detect infectious diseases - Full Fact
    https://fullfact.org/online/pcr-test-mullis/

    tam jakob vyvraci tvrzeni, ze PCR test neni schopny detekovat virus.

    opet tohle nikdo prece netvrdi. PCR test umi detekovat geneticky material viru. to nikdo nerozporuje.

    Mullis mluvil o tom, ze PCR technologie neni vhodna na diagnostiku, kdy nevime, co tam hledame.

    Je vhodna na vyzkum ale na diagnostiku jakehokoliv viru. Muze byt vhodna jako doplnkovy test u pacienta, u ktereho vime, ze je nemocny virem X, a tak muzeme sledovat jeho pritomnost a i pomoci mnozstvi pouzitych cT cyklu i treba urcit mnozstvi genetickeho materialu.... tedy rekneme ustup nebo progres nemoci.... ale ne na detekci lidi bez uvazeni amamnezy pacienta.

    proste neco, co uz proste je 3 roky tezke tabu. a kdyz uz to odkazovani na Mulise nekdo debunkuje, tak ze zasady ignoruje ten jeho podstatny point a odkazuji se na duveru v autority ("Dnesni PCR testy jsou modernejsi a uznavane zdravotni autority je povazuji za velice dobry nastroj na detekci viru Sars-Cov2")

    Debunk clanky tuhle hlavni problematiku PCR , o ktere mluvil vynalezce Mulis, pretaci na malovani tech, co ho cituji, jako blbce co si ani neumi zjistit, ze zemrel jeste pred vypuknutim Covidu, resp. ze mluvil o HIV, coz pry neni koronavirus.. .proste delaji z lidi uplny idioty, a zaroven ignoruji tu hlavni namitku , jak je nevhodne a zneuzitelne pri nevhodnem pouziti takhle mnozit geneticky material nejakych fragmentu pro ucely diagnostiky.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    GORG:

    ja bych spis veril panu profesorovi biochemie nez radoby odbornikum nekde na netu https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/podcast-vinohradska-12-covid-koronavirus-konvalinka_2207180600_cen
    Pro lidi 65+ to porad smysl ma, minimalne pro ochranu pred vaznymi nasledky, dostanes to i s vakcinou, ale aspon na to neumres. Zaposlouchej se do toho podcastu a pak mi s klidnym svedomim rekni, ze ockovani nedoporucis tvoji babicce nebo dedeckovi kvuli svemu presvedceni ze nam vsem kurvi zivoty...
    RIVA
    RIVA --- ---
    "We found our leaders will use fear to control our behaviour; when did we consent to these tactics?"
    https://www.youtube.com/watch?v=ult12718iY4
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CAIDEL: Ucil jsem na VS 5 let a celkove tam travil 15...
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    XMEDA: To je právě omyl. Současný model není "bereme cokoli a protlačíme k promoci." Současný model je spíš: Bereme cokoli, dokud je výuka levná (prvák-druhák, obecné předměty) inkasujeme co to dá a když je čas na odborné předměty (kde odborná škola ani omylem nemá kapacity a vyučující na to, aby odučila 2000 lidí) tak se to rychle profiltruje a povyhází.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CAIDEL: To spolu souvisi. Cim vic je skola odkazana na dotace na hlavu, tim vic se snazi studijni programy a jejich naroky ohnout, aby jich nalakali a udrzeli co nejvic. Chybi dotacni stropy, chybi navaznost na uplatneni absolventu, chybi orezana kvotace prihlasek. (A kompletne chybi efektivni nastroje na sledovani/financovani vedecke prace)

    Kdyz skole nastavis pravidla, ze muze mit jen 2000 studentu na fakultu a dostane za ne zaplaceno az po dokonceni studia a vykazanem oborovem uplatneni aspon 70% absolventu, tak se bude snazit nabrat jen ty, kteri jsou toho schopni.

    Aktualni model je rozpoctove provizorium stare dvacet let a na nej navazane: bereme cokoliv a protlacime k promoci, protoze profit. Krome obcasnych pokusu o udrzeni zbytku prestize nema skola zadnou motivaci vic selektovat material.

    Orezani naroku na studenty behem prihlasek i studia je bohuzel smutna realita. Ba jde se az tak daleko, ze se spousti "atraktivni studijni programy" seskladane tak, aby se tam resil jen gulas popularnich temat bez hloubky a provazanosti jen proto, ze na to jde nalakat hodne kusu. I muj matersky ustav propadl z vyberove selekce do stavu, ze vybrani pracovnici objizdeli stredni skoly po ČR i SR a lakali studenty na kopec zvyhodneni jakoze staci prumer do 2 a berem, staci na maturite dvojka z matiky nebo fyziky a berem, u prijimacek se temer staci jen podepsat a zaskrtat nahodne ctverecky, protoze i tak je pravdepodobne dosazeni dostatecnych bodu apod. A pak do vyuky lezou naprosto primitivni lidi, kteri sotva prolezli prumyslovkou a nasledne zdrzuji a otravuji zbytek pouzitelnych studentu.

    U pedagogickych fakult se pak takovy kruh uzavira, kdyz dnesni typ absolventu vyrazi ucit dalsi generaci.

    Cimz nerikam ze kazdy je pitomec, ale spis to, ze pomery schopnych a pitomcu se brutalne posunuly hlavne za poslednich 10-15 let.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    KAJJAK: To samé ovšem říkala i předchozí generace o tobě/nás. Ostatně tvrdili to už ve starověkém Římě.

    A poměr 5000 u přijímaček a 50 na konci vůbec nesouvisí s obtížností studia, ale s tím, jak stát proplácí školám prachy za studenty.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    nas bylo na prijmackach 5000 a inzenyra po 5 letech dali snad 50 lidem, tehdy se jelo rovnou a zadne bc v pulce, takze kolikrat nekoho vyrazili i na konci ctvrtaku a nemel ani bakalare...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    GORG:

    to postupne zhorsovani vzdelanosti deti tu bylo uz i pred kovidem, latka se porad snizuje, na vysoke kde sem studoval bylo radne syto, dodelal ji malokdo... Spoluzak tam pak zacal ucit a rikal mi ze lidi co ted projdou celou skolou by pred 15 lety nedali ani prijmacky...
    GORG
    GORG --- ---
    KAJJAK: a co na podzim? uz ted se rozjizdi "pritvrzovani" v ruznych zemich kvuli mutaci Kentaur
    jak mam planovat dovolenou na podzim, kdyz se situace meni kolikrat tak rychle, ze se pravidla muzou zmenit behem pobytu?
    jedna vec jsou ty aktualne platna opatreni, druha vec je, ze kdyz neexistuje zadna budoucnost... nelze planovat dlouhodobe. ubehlo 14 dni, nakonec i skoro 3 roky a stále jsme jakoby na začátku, roušky, testy, covid passy, cyklické přitvrzování a rozvolňování.
    že to teď jde do řady zemí bez skoro žádných omezení, může někoho dojímat...

    a není to ani dobrý pocit se vydat na dovolenou, když pak na člověka dopadne štvavá kampaň zodpovědných lidí, co ti budou dávat za vinu smrt babičky. já jsem v tomhle rád, že už jsem starší, část života jsem si odžil.. ale děti, teens... těm jste sebrali budoucnost.

    že ti overlordi dovolí pár měsíců v roce cestovat. to je přitom jen kvůli tomu, že potřebujou dát lidem trochu voraz... je to ale i nejtypičtější technika vymývání mozku.. dávat úlevy za dobré chování.

    prostě tady nejde o to, co je zrovna aktuálně dovoleno, ale jak to subtilně změnilo uvažování řady lidí.... někteří nemají problém se podvolit čemukoliv a nějak v tom všem chodit.. ale další mraky lidí jsou jinak stavění. někomu jste rozhodili velké životní plány. výběru školy, stáže, někomu zrušili svatbu. Mnoho dětí přišlo o vzdělání a tak životní uplatnění co do zaměstnání..

    Covid-19 tvrdě otřásl se vzděláním dětí. Neumí číst ani počítat, varuje UNICEF | TN.cz
    https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/453367-covid-19-tvrde-otrasl-se-vzdelanim-deti-neumi-cist-ani-pocitat-varuje-unicef

    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/deti-covid-psycholozka/r~aee16512ee6211eb9106ac1f6b220ee8/
    Děti byly kvůli vládním opatřením většinu školního roku doma a učily se on-line, odříznuty od kamarádů a spolužáků. Podle psycholožky a dětské terapeutky Barbory Blažkové jim nyní chybí řád a smysluplné aktivity. "Děti samotné často hovoří o takové zvláštní rozplizlosti. Nevědí, co se sebou, co se životem, nemají režim, postrádají předvídatelnost a důvěru ve svět coby bezpečné místo," upozorňuje.

    a co muzes delat, ti reknou media

    PŘEHLEDNĚ: Na dovolenou s covid pasem. Podívejte se, co jednotlivé země žádají - Pražský deník
    https://prazsky.denik.cz/cestujeme-do-sveta/dovolena-covid-rousky-ockovani-20220629.html

    Na cesty raději s covid pasem. Nevybavený turista může v zahraničí uvíznout nebo si značně připlatí | Domov | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/domov/covid-pas-covidovy-koronavirus-cestovani-evropa-pobyt-zahranici-omikron.A220627_155456_ln_domov_lros

    a na vladnim webu mas i vycet veci, ktery muzes delat.

    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    GORG:

    co to je zakazali vycestovat, uz par mesicu se dostanes skoro vsude po evrope ne? Letosni dovolena podle mne pro kohokoliv v pohode
    GORG
    GORG --- ---
    OMNIHASH:
    vždyť si mi tu ty sám diskuzi xkrát zakazoval

    No opakovane jsem tu xkrat zkousel napsat, ze tenhle klub k diskuzi neni. Nikdy nebyl a nebude.
    Ironie je, ze to je jedine misto, kde tu diskuze chcete umoznit :) Tam, kde to nejde ;)

    No ty a ti tvoji bois jste mi zakazali vycestovat.. za to se nestyd..ted bych teoreticky vycestovat mohl , ale kdo ma jeste takove plany? Ted mi nedavno vysvetlovali , ze prej prece muzes vycestovat na Slovensko.. a asi i jinam... kdyz se citis odvazne... ona jedna vec jsou ty konkretni opatreni, co zrovna (ne)plati, a druha jak si clovek odvykne vubec o nejake ceste uvazovat.

    Nebo tobe by nevadilo, kdybych cestoval bez testu? Kdyz jses z tech, co tyhle postupy obhajuji, tak to beru za hajlovani a jednu partu. Kdy lidi jsou si sami vzajemne vlkem, aby neuvazovali za hranice ohradky.. A nesmysl tady podsouvat, ze tohle nikoho nezajima. Vzdyt se furt rozjizdi ten kolotoc, aby se slo po dezinformatorech, tak je dost pokrytecky tohle marginalizovat heh.

    Tak at tu nejsou jen kecy..

    Norwegian feminist faces jail time in Norway for 'stating the obvious'
    https://www.youtube.com/watch?v=mopMFfMlwvE


    No, zajimave ze? Mozna tu fakt jde o neco vic nez pride festy.

    Norwegian Feminist Facing Up To Three Years In Prison Over Tweets - Reduxx
    https://reduxx.info/norwegian-feminist-facing-up-to-three-year-prison-sentence-over-tweets/
    Ellingsen was recently accused by Amnesty International Norway of harassing Jentoft after telling him on national television that he was male.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    GORG: ale Gorgu, vždyť si mi tu ty sám diskuzi xkrát zakazoval, tak co se divíš, že to jinde funguje stejně... načež mě tady obviňuješ z toho, že ti zakazuju vycestovat, jsem nácek, nutím tě žít v koncetráku a explicitně píšu něco o nějakým odkazu, terej vidím prvně v životě. Prosímtě uklidni se, vydejchej, přečti si ještě jednou co sem psal, a pak se můžeme vrátit k civilizovanýmu tónu, a ne k těmhle nesmyslnejm obviněním a výkřikům do tmy.
    GORG
    GORG --- ---
    jinak ja neposilal zadnou VIRU ... #hashtag #verim #ve #vedu

    ja linkoval oficialni___ .. instrukce k pouzivani masek...
    ze neni aktualni je vec jina.

    a tady se najdou lidi jako OMNIHASH, kteri dokonce explicitne tady pisou, ze ty oficialni instrukce jsou jakasi starsi uz teorie.
    GORG
    GORG --- ---
    OMNIHASH: Tolik pismenek pro nic

    Obcas se me nekdo zepta, kam jedu na dovolenou. Prijde mi, ze ty lidi jakoby spadli z visne... Kam jedu na dovolenou? Ja moho opustit republiku?
    Ty a tvoji bois jste mi zakazali opustit zemi... Co tady mluvis o nejakych o nejakych internetovych diskuzich, ktery jsem ze jako nevyhral?? Ja nemuzu opustit republiku... pac ty a ti tvoji nackove jste mi to zakazali... o cem chces diskutovat?? Jakoze 2 roky ziju v koncentraku??

    Ze o tom explicitne_jak si ted napsal_ odmitas diskutovat , me ani neprekvapuje
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    GORG: ne Gorgu, to jsem nepsal. Nikdo se tam nechce bavit s tebou a spammstem, pac ste znamy nyxovy konspiratori a debata s vama nema valnej smysl, pac verite v jiny moralni, pravni i fyzikalni zakony, nez vetsinova populace, ergo diskutovat s vama o cemkoliv je vicemene nemozny, kdyz se neshodnete ani na zakladnich axiomech.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam