• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    XMEDA: ve slově "útok" máš překlep ...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MUXX: takze kdyz ti tlupa morgosu bude chtit vzit kabelu, bude na konci zaber jak volas pravnikovi a kolem osm mrtvol zachycenych v ruznym stadiu pokusu o utek...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUXX: To nemáš tak jednoduché...

    stojí = mohou podezírat z pokusu o zabití a tedy vyšetřovat na svobodě
    leží = mohou vyšetřovat jako pokus o vraždu, ta má už dost dlouhou sazbu na vazbu a proč by si to měli komplikovat necháním tě na svobodě že

    a ve vazbě budeš hnít rok+ v horších podmínkách, než mají vězni - a i když tě nakrásně osvobodí a pustí ven, exekutory za tebe nepořešej
    MUXX
    MUXX --- ---
    BRUKEV: Me ucili - kdyz strilet, tak takovym zpusobem, aby na konci byla jenom jedna vypoved.
    Strilet dokud utocnik stoji. Do leziciho je pritezujici okolnost.
    Jako prvni volat pravnika. Pravnik zavola policii. Cekam na miste a mluvim jenom s pravnikem.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: aha, to je super informace; akorát škoda, že nikdo z Prahy.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: zatím máme dva - Miloslav Jančík (alias SW FOX) ze Zlína a Petr Wildt z Hradce Králové.
    SWIST
    SWIST --- ---
    SWIST: Tedy čístou hlavou je myšleno až opadne stres a adrenalin.. Nevztahoval jsem to k té hospodě.. Ale u toho to samozřejmně platí taky..
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BRUKEV: kdo je LEX právník?
    SWIST
    SWIST --- ---
    Jinak ještě k tomu podepisování.. Někde mi bylo řečeno (od Šafaříka), že výpoveď musíte podat do 24 hodin od události. Takže klidně jet na stanici podat výpověď, všechno sepsat, ale nic nepodepisovat a nechat si ještě čas a přijít to podepsat, popřípadě pozměnit třeba až druhý den s čistou hlavou.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BRUKEV: Pokud se strilelo volam Foxe + policajty kterejm ukazu kde jsou stopy k zajisteni pokud to jde sam zdokumentuju na mobil fotak a nebavim se s nikym do porady s Foxem.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    XMEDA: prostě hádka, "hospodska" rozuměj prostě pouliční konflikt
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    IRONIC: iirc byl ten dedula typek, ktery pravidelne na polnacce vyhlizel, kdo to bere pres jeho pole. zbytek sedi
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    IRONIC: mavani kverem v hospode
    a) proc ma nekdo v hospode kver a mava s nim pri hadce?
    b) nesmyslna eskalace
    c) plynovkar si tak akorat koleduje o zastreleni ostrou

    Normalni pricetny drzitel ZP rozhodne kverem nevyhrozuje. Vyhrozovat jde mozna tak baseballkou a to jeste za urcitych okolnosti. Ne ale palnou zbrani.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    Když už toto ale řešíme - já v teoretické rovině zas řeším situaci - dojde k verbálnímu konfliktu, typicky nějaká "hospodská hádka", která bez fyzickýho napadení skončí tím, že druhá strana tasí kvér a vyhrožuje (typicky bych to čekal od plynovkáře). Já nečekám, že by měl někdo důvod mě fyzicky likvidovat a i při takové hádce bych to chápal stále jen jako vyhrožování a zachoval bych chladnou hlavu pokračoval v situace bez tasení zbraně až do okamžiku, kdy by došlo k dalšímu napadení, ale dokážu si představit hromadu držitelů ZP, kteří by v této situaci již tasili zbraň. Dle mého názoru ale taková situace už vede rovnou i k použití znraně a to podle mýho není dobrý, tzn. můj názor je to neeskalovat dál a přečkat pohrůžku tasenou zbraní bez další akce z mé strany. Máte to taky tak?
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    i pokud dojde jenk tasení zbraně, doporučuju vždy volat fízly, případně svýmu právníkovi a po poradě s ním fízly, jim potom samozřejmě říct jen to nezbytně nutný, případně nic.
    Ten druhej to totiž pak fízlům nabonzuje jako vyhrožování a pokud to policie od dotyčnýho držitele nemá hlášený, má z toho větší problém. Z mýho pohledu je pohrůžka zbraní jako NO normálně akceptovatelná a pokud k tomu byl nějakej důvod, je lépe to hlásit. Někdy byla jakási příhoda, že pěší dědula na polní cestě se dostal do konfliktu s agresivním řidičem, došlo k pohrůžce zbraní ze strany děduly, prý jej ten řidič napadal, řidič to pak bonznul a ten s tou zbraní to pak dostal jako TČ myslím nebezpečný vyhrožování, snad dokonce jestli mu nechtěli dát pokus o zabití. Určitě se dá dohledat.
    NELLI
    NELLI --- ---
    BRUKEV: 7) pokud střílim do nohy nebo do těle, nejprve poskytnu první pomoc, pak volám fízla, se kterým se zásadně nebavím, dokud nedorazí právník.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    !!! Nestalo se nic, jen jsem dnes při sekání dřeva přemýšlel, co kdyby. !!! (jen pro šťouraly)

    Už to tu, myslím, kdysi bylo, ale:

    Pokud mě někdo někde napadne, já na obranu použiju zbraň a vystřelím buď do zeme, vzduchu, útočníkovy nohy, nebo nedej Bože, těla, tak:

    1) pokud nikdo neuvidí, prchám
    2) volám policii a čekám na její instrukce
    3) volám policii a svého právníka
    4) volám policii a LEX právníka
    5) podepíšu cokoliv a popíšu policii svými slovy situaci, než dojede právník
    6) nic nepodepíšu, slušně policii upozorním, že vypovídat budu, až dojede právník

    Co hrozí a nehrozí?

    Prostě v rámci připravenosti mě zajímá, co a jak.

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    ERGOSUM: treba to ma misto pepraku .)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    XMEDA: Nějak mi uniklo, jestli mají tolik zkrácené hlavně nějaký smysl. Dovedu pochopit, že někdo dá přednost 30cm dlouhé hlavni před delší, ale tohle už ne.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Ruger Precision Rifle In 6 5 Creedmoor
    https://www.youtube.com/watch?v=iV19nIPxJYU
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam