• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    RENDALF: už jde, běhaj s tím lidi
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    MUXX: a kdy to pujde poridit u nas?
    NJAL
    NJAL --- ---
    Pisou tam o nejake svedkyni na balkone, tak snad u soudu bude i jine svedectvi nez jen to od pribuznych valcovace.

    Střelba v Chomutově obnažila potíže v soužití. Bratr oběti mluví o popravě - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/utok-chomutov-sidliste-0vx-/domaci.aspx?c=A170529_171753_domaci_jj
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    GILHAD: no mysleno tak, ze kdyz registrujes na noseni a sport slevu mi nedaji a kdyz jen sport tak to mam za 100
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LUCKYBSD: Tak v predpisu to je jen jako moznost, takze zalezi na uvaze toho ktereho soudruha zda ano a za jakych podminek... Ja to mel u pulky zbrani tak a u druhe naopak - v podstate nahodne.

    (Ale predpis nestanovi sport jako exclusivni podminku, presne dle litery by slevu mohl dostat "clen sportovniho klubu", co by to chtel na vsechno mozne, jen ne na sport - ci na cokoli, ale ne sport, nebot by porad slo o jeho zbran a on by porad byl "clen sportovniho klubu" - ale zda by to dostal, ci ne, to je na uvaze a libovuli organu)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    GILHAD: me rekli, ze to musi byt jen na sport, pak mi to daji za 100vku s kartickou (kterou mam), jinak 300 standardne
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    SHADDIE: Ja to mam zrovna tak - UK na sport,sběratelství,ochranu a nošení . A o tu hlaven uz jsem zazadal (taky ze stejnych duvodu) a pry to ma byt nejdyl do 14 dnu, ale muzu se zeptat i driv. Mam v umyslu se ptat kazdy uredni den (Po, St) neb jde jen o jedno narokove razitko a nekde to zvladaji na pockani, tak co bych se nezeptal. A az to povoleni budu mit, tak mam v planu koupit jeste ten den a jeste stihnout zazadat o technicak. Takze me zase pumpnou vo nejaky ty prachy, voni kseftmane jeden.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MUXX: a to je tak zhruba v kostce shrnuti proc si proste od cz pistoli nekoupim ac bych strasne rad mel ceskej kver, tak tenhle pristup je fakt spatne
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GILHAD: hade, to jsem nevěděl, já platil dneska 600 u uzi a galila...ale oba na sport,sběratelství,ochranu a nošení :-) máme radost, Vincente :-D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Nejaky slovensky srot .)

    Grand Power P1 Mk12 9mm by Eagle Imports
    https://www.youtube.com/watch?v=6VRLP-diwj8
    NELLI
    NELLI --- ---
    BAAL: u EVO není problém s pravou pojistkou, ale s debilním (resp. chybějícím) bobřákem ručky. Ono EVO se totiž nesmí držet jako pistole, že áno...
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MUXX: vsichni na to v YT upozornovali, ze z toho dali par ran a bylo to cejtit a ze by to zaslouzilo zjemnit, holt opet obvykle DODO a proto od nich nemam nic, i kdyz to nejsou spatne zbrane, ale jinde je maj lepsi no
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OTAKAR: http://www.mvcr.cz/...ravni-poplatky-za-ukony-podle-zakona-o-zbranich-platne-od-1-cervence-2014.aspx

    Žádost o vydání průkazu zbraně 300 Kč
    Možnost snížení správním orgánem nebo osvobození od správního poplatku:
    Až na 50 Kč, vydává-li průkaz v důsledku změny jména nebo příjmení fyzické osoby
    Až na 200 Kč, vydává-li průkazy nebo licenci v důsledku změny údajů podnikatele
    Na 100 Kč, jde-li o zbraně členů sportovních klubů nebo členů mysliveckých sdružení

    Moznost znamena, ze kdyz se urednik dobre vyspi, tak to muze dat za levno a kdyz mu stara nepodrzi, tak to muze dat za draho a nenadelas nic.

    Zvlast prima to je, kdy jdes registrovat vic zbrani, kolky musis koupit a tuzdiz zaplatit predem a nevis, kolik jich bude potreba.
    ----
    Jinak ja prohlasil (po papirovani) "A ted asi budete chtit nejake kolky, ze? Ja jsem clenem lexu"
    On na to: "A mate nejakou prukazku?"
    Ja: "Jiste" a predlozil ji
    on tak na ni koukala a pak se ptal "a da se nejak poznat, jestli jeste plati?"
    Ja na to "Jasne, je to na webu, tady je k tomu cislo" a ukazal na cislo na prukazce (a nespecifikoval, kde na webu to je, to by byl az dalsi krok)
    On" Hmmm aha, tak to teda jo, takze to bude 100 za kazdy prukaz a 200 za nakupko"
    Ja - odpocital kolky.
    ---
    (A nez nekdo doda, ze jsem ho mozna manipuloval, nebo ze si zakon vykladam dost volne (lex porada LOS - pro me je to dostacujici, pro ne zrejme taky) - zadne me vyjadreni nebylo nepravdive ci v rozporu se zakonem - na rozdil od spousty veci, co mi trvrdili na teze sluzebne ze nesmim a ze zakon nedovoluje a ze musim ze zadosti vyskrtnout a jinych nesmyslu - oni jsou profesionalove, ja jim dal kolku, o kolik si rekli a necitil jsem duvod hledat v zakonu jak presne je to kde definovano. Pokud bych byl s jejich postojem nespokojen, tak si ten zakon otevru a dostuduju prislusne partie, ale necitil jsem potrebu kontrolovat kazdy jejich ukon. Vuci lidem, co si formulaci "polici povoleni vyda" vykladaji jako "vydat znamena, ze se bud da, nebo neda, podle toho jak sama usoudi - je to konec koncu zadost a nikde neni dano, ze musime vyhovet" - a tohle mi i oficialne tvrdi, tak vuci takovymto lidem fakt necitim potrebu kontrolovat, zda po me nemohou chtit vic penez za vydani male jednoduche karticky s vyrobnimi naklady v radu jednotek korun. Samozrejme pokud jsi clenem organizace, ktera nazev jako "Strelecky Sportovni Klub Horni Dolni pod Lesy", tak nemas vubec co resit. Pokud jsi clenem organizace "Tanecni Sportovni Klub pro matky s predskolnimi detmi pri jeslich v Gumidkove", tak dikci predpisu mvcr take splnujes.)
    MUXX
    MUXX --- ---
    BAAL: Tomu ja nerozumim :) kazdopadne dneska s kym jsem ve fabrice mluvil, tak vsichni na tu zbran byli hrdi a obhajovali to. Tretina produkce jde dneska do USA, takze asi zalezi hlavne na tom, jak budou spokojeni amici.
    BAAL
    BAAL --- ---
    MUXX: tak určitě:-))) O co že Gen2 to takto mít nebude, omlouvat šlendrián úmyslem je paráda, předpokládám že pojistka u EVO tak byla taky důmyslně plánovaná
    SPM
    SPM --- ---
    To je zase takové DoDo - dodělej doma :-)
    MUXX
    MUXX --- ---
    Hlavni produktak vzkazuje, ze jestli nekomu prijde p10 rukojet moc ostra, tak si ma vzit jemnej smirgl papir a vyhladit si hrany. Je to takto vymyslene uz od zacatku napriklad pro testy s rukou od oleje. Zjemnit se to tak da kdykoli, ale pokud by to bylo od vyroby jemny, tak se to zdrsnuje spatne.
    MUXX
    MUXX --- ---
    MUXX: Shadow2, prvni ze specialni edice osmdesati 'custom made'
    MUXX
    MUXX --- ---
    Byl jsem dneska ve fabrice na prohlidce.

    MUXX
    MUXX --- ---
    MCFLY: Je to prvni seriove vyrobena cz75
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    GILHAD: A to stačí ukázat členskou kartičku a prohlásit, že jsi členem sportovního klubu? Nebo je to i nějaké další papírování?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam