• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Polish Vis 35 - the best pistol of WWII?
    https://www.youtube.com/watch?v=3ytQfVMFefA
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    SKIDOV: to zatim ani oni nerekli :) jen rekli ze se to cca 40k tyka :)
    SKIDOV
    SKIDOV --- ---
    NJAL: Fizli se chystaji zabavit 40 000 zbrani? No, to bude prdel...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    BRABI: z právního pohledu je útok vždycky jednání člověka, útočící zvíře se bere jako nebezpečí. Odvracení útoku zvířete se proto bere jako krajní nouze, vyjma případu, že je zvíře do útoku poštváno člověkem - pak se to bere jako nutná obrana, protože za útočníka se považuje člověk a zvíře se považuje za věc použitou jako zbraň.
    BRABI
    BRABI --- ---
    OMNISLASH: to mě nenapadlo, dík ;)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    BRABI: afaik se tady pes vnima jako vec / prostredek / zbran a utocnikem by byl jeho pan. proto KN a nikoliv NO
    BRABI
    BRABI --- ---
    NO vs KN :

    "Strážníci vyhodnotili mužův čin jako jednání v krajní nouzi, kterým odvracel bezprostřední ohrožení zdraví"
    Zaběhnutý německý ovčák napadl psa i jeho pána, ten ho bodl nožem - iDNES.cz
    http://brno.idnes.cz/...i-nuz-brno-straznici-fii-/brno-zpravy.aspx?c=A170612_103744_brno-zpravy_krut

    není to náhodou NO?
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    DRIZDIK: Tak ono pro občany směrnice závazná nijak není. Pro nás bude závazné, až se to implementuje do našeho zákona o zbraních a střelivu. Do té doby je možné spekulovat, ale jistě nevíme v podstatě nic.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    NJAL: Zrova to nečtu ani na tomhle odkazu, ani ve směrnici, kde říkají "povolení držet palnou zbraň zařazenou do kategorie B odňato, pokud" .. "má v držení zásobovací ústrojí, které lze nasadit na samonabíjecí" .. takže spíš to bude tak, že zásobníky musíš dát k babičce, která nemá zbroják, (pokud takovou máš) jinak tě naštvanej soused, co ví, že to máš doma, může připravit o notičky
    NJAL
    NJAL --- ---
    A hele.

    Reakce na nepravdivá tvrzení pořadu Reportéři ČT - Ministerstvo vnitra České republiky
    http://www.mvcr.cz/clanek/reakce-na-nepravdiva-tvrzeni-poradu-reporteri-ct.aspx

    Mimochodem, pise se tam, ze nakonec drzeni "nelegalnich" zasobniku nebude trestne, trestne bude pouze jejich kombinovani se zbrani kategorie B. Takze pozor na zasun :-))))
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NJAL
    NJAL --- ---
    Mimochodem, pokud mate pocit, ze jste se v nasich masmediich nic nedozvedeli o dalsim masovem strileni v USA ve ctvrtek, tak to melo krasny progresivni duvod:

    Pennsylvania Supermarket Shooter Self-Identified as Transgender Woman Who Hated All Men

    Propagandisticky tim padem nepouzitelne.

    Pennsylvania Supermarket Shooter Self-Identified as Transgender Woman Who Hated All Men | Heat Street
    https://heatst.com/...ntent=buffer11859&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    381007
    381007 --- ---
    SIRIUS: je to na plotteru vyřezaná reflexní folie určená na textil a nažehlená termolisem (jak se jmenuje nevím, nechávám si to dělat v reklamce :). Materiál panelu je padákový ripstop nylon :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    XMEDA: Zvláštní. Korán v angličtině. Keramické kuchyňáky, když tam chceš najet autem a fejkové pásy. To je na tom džihád blbě.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Útočníci z Londýna si chtěli půjčit větší auto. Nože měli z Lidlu, byly v akci – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...i-z-londyna-si-chteli-pujcit-vetsi-auto-noze-meli-z-lidlu-byly-v-akci.html

    Tak co zakazou ted? Dodavky? Autopujcovny? Mobily? Kuchynske noze? Tkanicky? Lidl? Vino ve flaskach?

    A kam se podely casto zminovane macety?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ERGOSUM: ale já psal, že záleží na situaci.

    Pokud cvok začně střílet v Mekáči, kde zrovna jím a půjde o vteřiny, asi telefonovat nebudu.
    Pokud jsem ale například ve škole a zjistím, že na druhé straně pavilonu zní střelba, tak zavolám policii, oznámím střelbu, popíšu sebe, oznámím, že mám zbraň a budu se snažit třeba hlídat studenty v tělocvičně, atd. Na to času bude dost.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BRUKEV: :-D Promiň představuji si situaci kdy kolem řádí cvok a já volám policii že mám zbraň a jdu ho řešit.
    Spíš to vidím tak, že
    1) reaguji na ohrožení.
    2) a- útočník odhodí zbraň, ale je schopný odporu- kontroluji ho zbraní, volám policii(nebo někoho pověřím) a nepustím k němu nikoho, koho by mohl vzít jako rukojmí. V takovém případě zdůrazním, že já jsem ten se zbraní a hlídám lumpa.
    b- útočník uteče- schovám zbraň přesunu se abych nebyl na ráně a volám policii.
    c- útočník je zneškodněn- schovám zbraň- volám policii,řeším další.
    3) čekám na policii- "Teď počkáme až přijede policie a zůstaneme v klidu ať se ve zmatku ještě někomu něco nestane"...
    4) po příjezdu policie se řídím pokyny policie.

    Ano. Je tu riziko, že má kámoše, ale než se projeví moc nenadělám.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    SHADDIE: základ je, aby co nejvíc "civilů" bylo za tebou a živých, než před tebou a mrtvých. Když někam přiletí zásahovka, koho sejme? Maníka se zbraní, za kterým leží, klečí, stojí spousta civilů, nebo maníka, který řvě něco o Alláhovi a u nohou mu leží rozstřílená babička?

    Pokud bych měl čas volat policii, popíšu se co nejlépe, řeknu, že mám zbraň, že se bráním napadení a kdo koho napadá. Neříkal bych, že se jdu aktivně postarat o útočníka.
    Pokud bych byl během přepadení/situace nucen střílet a dobře to dopadlo, všechny potencionální svědky bych upozornil, že nyní schovávám zbraň, nejsem s útočníkem nijak spojen a že až na mě naskáče policie, tak je prosím o případné vysvětlení mojí činnosti policistům.

    Ale fakt půjde o to, jestli se to stane v obchodáku, na ulici, bude tam pet lidí, nebo několik set.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    VYGIDOR: dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam