• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    SKIDOV
    SKIDOV --- ---
    DESTROYER: Pro myslivce budiz, ale jinak nam normalnim smrtelnikum to je zapovezene strelivo, nebo se pletu?
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    DESTROYER: nejenom na zajice. Myslivci obecne pouzivaji strely se zvysenou ranivosti bez ohledu na razi kvuli tomu aby to zvire padlo co nejrychleji po zasahu. za a) pro to aby netrpelo (i kdyz ot je asi diskutabilni trochu) a za b) proto aby neuteklo daleko a nemuselo se hledat.
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    SKIDOV: Parkrat jsem slysel, ze to myslivci pouzivaji na zajice...
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    SKIDOV: WMR je označení ráže, to nemá nic společného s podobou střely (Winchester Magnum Rimfire)
    SKIDOV
    SKIDOV --- ---
    DESTROYER: Dovolim si na to tema jiny dotaz. Bezne ke koupi jsou takove trochu diskutabilni naboje do malorazky. Je tam ve strele takova nemoralni dutinka. Oznacovane jsou ruzne, treba WMR / HV / HV HP. Podle me to je za hranou byt to je malorazka. Presto se zeptam na nazor publika. Co vy na to?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    DESTROYER: Dík, tohle sem fakt nevěděl .... (pro nechápavý, myslím to ironicky ;)

    Já si myslím že je to A. Jen mě zarazilo, když sem viděl v TV, že měl tohle normálně napáskovaný. Jestli to není něco "povolenýho" s čím sem se ještě nepotkal. Toť celej problém. ;)
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10214135017-zazraky-prirody/216522161700004/ v 59:23

    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    PISTA1: OK. Takze vycuc ze zakona pro pripomenuti :

    § 4
    Zbraněmi kategorie A jsou :
    ...
    b) střelivo
    ...
    2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,..
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    DESTROYER: No mě to jako A příjde, ale právě proto, že se o zbraně zajímám jen chvíli. Se ptám zkušenějších jestli mě něco neuniklo a není to třeba něco povolenýho jako třeba BlackMamba
    SPM
    SPM --- ---
    OMNISLASH: a HP se do dlouhé snad i nabít smí, ne? Nebo nějaká taková výjimka na něco z toho byla...
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    PISTA1: Vsak jsi zkousky delal celkem nedavno ne? :)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    když jsme u toho tohle je taky A?

    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    nejmensi spotrebitelske baleni, pokud ma v zp acko? v cem je problem? nevidim, ze by to mel nadrcnute ve zbrani
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    Někdo si koleduje, aby přišel o papíry.
    Vyfotit si svítící náboje do pušky a se zvýšenou ranivostí do pistole a ještě to uveřejnit... prostě kandidát na Darwinovu cenu.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    Pan Přísný je tak přísný, že na FB vystavuje Ačkové střelivo... pan major jistě ocení...

    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KENJIRO: brymova je ma tez
    NELLI
    NELLI --- ---
    KENJIRO: určitě je má i reloader
    MCD
    MCD --- ---
    KENJIRO: Ale jistě, ozvalo se ze sluchátka...

    Příslušenství Ostatní Krabička na náboje MTM pro střelivo 17/221/222/223 | prodej-zbrani.cz
    https://www.prodej-zbrani.cz/.../Krabicka-na-naboje-MTM-pro-strelivo-17/221/222/223__s845x3093p.html

    je jich tam několikero, pro různé ráže
    SPM
    SPM --- ---
    KENJIRO: Mám pocit, že něco v tomhle stylu jsem kdysi dávno zahlídnul na http://www.alliancze.cz/

    Ale dneska bych to zkoušel tisknout na 3D tiskárně :-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Dotaz mimo mé obvyklé spektrum - nevíte o pražské prodejně, kde by se prodávaly takovéhle boxy na náboje?

    MCD
    MCD --- ---
    Včera jsem absolvoval svůj první střelecký kurz - Hard Task* Dynamic Pistol 1.
    Moje největší obava - že se tam sejde nadkritické množství kokotů, kteří se budou chovat nebezpečně - se ukázala lichou, k tomu oba instruktoři kladli na bezpečnost skutečný důraz a jakmile se někdo zapomněl, hned u něj jeden z nich byl.
    Kdo viděl video na tytrubce , má představu o náplni kurzu. Realizace mi přišla zábavná a lidská, takže mě neodradí od návštěvy dalších / jiných kurzů.
    Nedovedu zhodnotit přínos pro zkušené střelce. Já jako ucho zelené jsem si toho odnesl opravdu hodně a všem začátečníkům - i nedržitelům ZP - vřele doporučuju.

    * s firmou není autor ekonomicky ani jinak propojen
    SILENY_PES
    SILENY_PES --- ---
    Za me celkem slusne napsano:
    Proč by proboha měl doma někdo mít útočnou pušku? | SECURITY MAGAZÍN
    http://www.securitymagazin.cz/...04056668.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam