• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Je libo granát na obranu státu? …To sotva. - Blog iDNES.cz
    http://karasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=613740
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    REDSNAKE:
    No jo,
    kdysi tu bejvala osoba jménem Kenny se kterou se dalo dost dobře bavit i hádat,
    pak se zničehonic objevilo její zlý Eurodvojče
    (nebo co to je)
    a je to ...jak to je :)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Sig Sauer P320 - 1000 Rounds Fired in 13 Minutes!
    https://www.youtube.com/watch?v=5RyHpxjiXsc
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MAWERICK: ja ty HP .22lr od winchesteru normalne strilim, neni to nic moc strelivo, ale prijdou mi lepsi o chlup nez clubky od selbelu
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    SKIDOV: v nicem... strely se zvysenou ranivosti jsou zakazany jen do kratkejch... Do dlouhejch je to jedno... A vzdycky to tak bylo :)
    To proc to nikdo krome myslivcu nepouziva ma pomerne jednoduchej duvod... Cena...
    SKIDOV
    SKIDOV --- ---
    MAWERICK: Psal jsem nize, to co mi "vyteka" z pusky kdyz ji cistim se mi moc nelibi, tak jsem premyslel o tech plastovanych strelach. Byly dost drahe v porovnani s tema klasickyma, ale zatim jen fakt uvazuju.

    Ja myslel, ze pokud strelivo ma strelu s tou dutinkou, tak ho normalne mit nesmim. V cem je teda ta zmena?
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    SKIDOV: neni. normlane to muzes koupit...
    Druha otazka je proc? ;)
    SKIDOV
    SKIDOV --- ---
    DESTROYER: Pro myslivce budiz, ale jinak nam normalnim smrtelnikum to je zapovezene strelivo, nebo se pletu?
    SKIDOV
    SKIDOV --- ---
    GOBERS: Ja to zatim ani nekoupil. Premyslel jsem nad tim spis proto, ze to bude min zasirat hlaven. Kratkou malorazku ani nemam. Pokud vubec, tak do dlouhe na strelnici...

    NJAL: O smyslu kratkych malorazek me presvedcil jeden znamy, co ma vystudovaneho puskare. To neznamena, ze bych si to koupil :o))))
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    PISTA1: tak když to co Destro píše víš, tak na co se vlastně ptáš? Žádný holowpoint střelivo není do krátký nic jiného než A. Blackmamba rozhodně HP není a když někde zkouknes testy tak zjistíš ty náboje jsou jen předražený nic navíc.
    NJAL
    NJAL --- ---
    GOBERS: Tak jsou lidi, co maj kratky malorazky, i kdyz na to nekteri koukaj divne, vid, Baale :-)
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    GOBERS: Přesně tak, proto je třeba Evo pistole samonabíjecí, protože bejt to puška, tak v to tam můžeš ládovat.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SKIDOV: Tak ale necpes to do kratke, ne?
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    MAWERICK: Jj jasny, to vim. Ale i konkretne tento pripad (malorazka).
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    DESTROYER: nejenom na zajice. Myslivci obecne pouzivaji strely se zvysenou ranivosti bez ohledu na razi kvuli tomu aby to zvire padlo co nejrychleji po zasahu. za a) pro to aby netrpelo (i kdyz ot je asi diskutabilni trochu) a za b) proto aby neuteklo daleko a nemuselo se hledat.
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    SKIDOV: Parkrat jsem slysel, ze to myslivci pouzivaji na zajice...
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    SKIDOV: WMR je označení ráže, to nemá nic společného s podobou střely (Winchester Magnum Rimfire)
    SKIDOV
    SKIDOV --- ---
    DESTROYER: Dovolim si na to tema jiny dotaz. Bezne ke koupi jsou takove trochu diskutabilni naboje do malorazky. Je tam ve strele takova nemoralni dutinka. Oznacovane jsou ruzne, treba WMR / HV / HV HP. Podle me to je za hranou byt to je malorazka. Presto se zeptam na nazor publika. Co vy na to?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    DESTROYER: Dík, tohle sem fakt nevěděl .... (pro nechápavý, myslím to ironicky ;)

    Já si myslím že je to A. Jen mě zarazilo, když sem viděl v TV, že měl tohle normálně napáskovaný. Jestli to není něco "povolenýho" s čím sem se ještě nepotkal. Toť celej problém. ;)
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10214135017-zazraky-prirody/216522161700004/ v 59:23

    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    PISTA1: OK. Takze vycuc ze zakona pro pripomenuti :

    § 4
    Zbraněmi kategorie A jsou :
    ...
    b) střelivo
    ...
    2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam