• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    NELLI
    NELLI --- ---
    HARDCABB: obávám se, že PČR s tímhle nemá moc co do činění, to je prostě věc legislativy. Fízl je ouřada, kterej dostal do jedný ruky zákoník a do druhý interní směrnice. Fízl není někdo, kdo tyhle věci vymejšlí. Šutrem bych házel po politicích, nikoliv po policii ;)
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    XLACHTAN: to je.. skvely reseni, tleskam policii. dik za info.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    HARDCABB: podle trvalýho bydliště
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    musim resit nakupky/registraci zbrane v prislusnym oddeleni policie dle trvalyho bydliste, nebo muzu kdekoliv (v Praze)?
    NJAL
    NJAL --- ---
    PAN_KACHNA: Koukam, ze se fakt pletu, a ten delaborovanej naboj, co mam doma, je nejspis 8x56 Mannlicher Schoenauer (ta je rimless), anebo jeste lepe, nabojnice z MS 8x56, zkombinovana se strelou z Mannlicheru 8x50 :-)
    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    NJAL: To se pleteš, 8x50mmR Mannlicher rimless není, jak už označení napovídá(v jaké podobě se přesně označení používá netuším)...a vzhledem k tomu, že jí našel ve Slovinsku, tak mi to přijde jako velmi pravděpodobná varianta...
    NJAL
    NJAL --- ---
    PAN_KACHNA: Nabojnice pro Mannlicher 8x50 je rimless...

    CHINCHILA: Take bych to tipoval na Brity.
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    GANYAL_YABANI: no podle vseho by to mela byt britska .303 .. lae zajimave ze zrovna mark IV, coz by strele odpovidalo delkou a zplosteni spicky po korozi, protoze to byla strela s dutou spickou .. nicmene ta se prestala pouzivat sakra davno (jakoze jeste pred WW1)
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    ZEPHEER: Marlin se už nevyrábí, zbrojovku koupil Remington a konkurovalo to Rem 783.
    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    GANYAL_YABANI: tezko rict, to je porad dost orientacni kdyz jde o milimetry...ja bych tipoval od boku 8x50mmR mannlicher, ale nekdo znalejsi ti poradi urcite presnejs, treba podle toho znaceni...
    GANYAL_YABANI
    GANYAL_YABANI --- ---
    PAN_KACHNA: Mam tu akorat metr... Puvodni jsem smazal at to tu zbytecne netapetuju, nalezeno ve Slovinsku, vespod je datum IV/1915

    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    proč to nezměříš alespoň orientačně šuplérou? podle tvaru nejspíš nějakej mannlicher, ale těžko říct, jakej přesně...
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    LUCKYBSD:
    MCFLY: Ano, ano i to mám v merku, žádný strach.
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    LUCKYBSD: Potvrzuju, mám Howu 1500 v 308W s těžkým laufem a s odpovídajícím střelivem je pod 0,3MOA
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    LUCKYBSD: Mně to nemusíš vysvětlovat, já střílim sypaný SB. Jen jsem uváděl argument, kterej jsem zaslechnul.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    VOMAJDA: bulshit, je to krasne videt i z toho us clanku brass vs steel ammo, to co usetris na naboji ti zaplati novou hlaven driv a ve vysledku ses na tom lip s levnejsim strelivem :)
    HARIUS: no nebo sehnat nejakou levnou Weatherby, kterou jim vyrabi japonska HOWA, to je dle US for lepsi budget volba nez zminene
    NJAL
    NJAL --- ---
    ERGOSUM: Hlavne aby byla in 40 watt range ;-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    OMNISLASH: EMP zbraně IMHO Zákon o zbraních a střelivu neřeší. Na to je zákon o radiokomunikacích. Takže ti neseberou ZP ale tebe i s páječkou a budou to chtít naučit. :-)
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    CERMI_FOX: Vím, nicméně až přítomnost kliky umožňuje právě onu zábavu se střelivem, optikou, pažbami a dalšími věcmi :-) Když nebude klika, nebude navazující zábava :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam