• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: *resp musi tam tedy bejt dodrzena i vzdalenost od toho upinaciho zamku k usti/tlumici vyslehu, prumery apod. To sam u bodáků. Ale to z toho co jsem napsal asi vyplyva, a prave o tom nemuzu nikde najit jednoznacnou informaci..
    VACA
    VACA --- ---
    DESTROYER: J, on ten upinaci mechanizmus bude teda nejak normalizovanej.
    Ale je tedy i delka, a prumer toho oka na zastite, potazmo vlastne by musel bejt normovanej i prumer tlumice vyslehu na teh zbranich.. Aby se to tam nevyklalo, nebo naopak treba to vubec neslo nasadit, pripadne to oko nevyslo nekam az za, apod..

    Znamena to tedy ze tyhle parametry jsou na vsech standartnich NATO pouzivanejch zbranich stejne, a i bodaky maj stejne dlouhou rucku, velikost oka apod? Jsou proste tedy plnohodnotne prenositelne..?
    Sey jestli se ptam blbe nebo je to tady ot. Uz nejakej tejden se tomu venuju a nemuzu nikde najit nejakej jednoznacnej zdroj kde by to bylo vic rozebrany.. :/
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    VACA
    VACA --- ---
    Mel bych na vas trochu nestandartni "zvedavostni" dotaz:
    Slysel jsem ze je neco jako NATO standart pro uchyceni bodaku/bayonetu na zbran.
    Znamena to tedy, ze napr na cz 805 bren je mozne prichytit napr americkej m9 bayo, nebo naopak na ar15 bodak 805 ?

    Dik.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    NECROMAN: ne, ale podle smernice ma byt narodni zakon v souladu do 14/9/2018
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LUCKYBSD: Je nějaký odhad, kdy tato novela má vstoupit v platnost, pokud projde vládou?
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    LUCKYBSD: Mně přišlo, že se už ani nesnažili skrývat, že původně uváděný důvod, boj s terorismem, je jen špatně konstruovaná záminka a že skutečný cíl a záměr je pouze odzbrojení legálních držitelů.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    OTAKAR: obvzvlast takovy AKSU alias ex-full-auto military rifle se sklopkou pod 60cm na puskovy naboj s moznosti velkych zlych zasobniku - bude nove A-I kategorie a mimo grandfathering nepujde ji mit, protoze prece kdybys chtel tak ji muzes vzit na koncert a jako drzitel legalni zbrane ji muzes pouzit (to ze se to nedeje nikdo uz neresi)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    OTAKAR: Já tak nějak doufám, že Darvin rozhodne zda skončí dřív zákazy, nebo zakazovači.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    NECROMAN: Tenkrát jsem ZP ještě neměl, takže nemůžu říct, ale asi ano, asi krátké protože jdou nosit skrytě a dlouhé samonabíjecí, protože jsou smrtonosné :)
    Imho je to ale pouze kokotina bez nějakého většího smyslu.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    OTAKAR: Takže pokud to správně chápu, kratší zbraně jsou B, protože je lze snadno nosit skryté. Dlouhé zbraně, co nelze nosit skrytě jsou C - z tohoto důvodu?
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    NECROMAN: "Proč zbraně s delší hlavní nevyžadují povolení a kratší ano? To je trochu neintuitivní."
    Nákupní povolení je afaik reakce na dřívější snahy omezit civilní držení zbraní z EU. Čili důvod, proč krátké a dlouhé samonabíjecí povolení potřebují a dlouhé opakovací nepotřebují, nehledej v logice, ale ryze ve směrnici EU.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    GOBERS: Tak ne každou loveckou kulovnici si pořizuješ kvůli srnkám, žejo ;)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    NELLI: ...protože .50 BMG tu vysokou složí i vyvrhne zároveň. ;)
    NELLI
    NELLI --- ---
    NECROMAN: odstřelovací puška není v zásadě nic jinýho než trochu potuněná lovecká kulovnice. Pokud je opakovací, je to kat. C. Pokud je samonabíjecí, je to kat. B.
    Nic dalšího netřeba řešit.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Měl bych dotaz na kategorie zbraní, co stálo za tím, že v Bčku je
    "jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka je menší než 280 mm
    dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm"

    a v Cčku je
    "jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka se rovná nebo je větší než 280 mm
    jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně neuvedené v § 5 písm. d) až f) - hlavenň delší než 600mm"

    Proč zbraně s delší hlavní nevyžadují povolení a kratší ano? To je trochu neintuitivní.

    Druhý dotaz, kam by se zařadily odstřelovací pušky, nebo různé Anti-materiel rifle a podle čeho?
    Jako vojenské a tedy A; nebo B/C, pokud jsou jen opakovací nebo samonabíjecí? Také jsem nenašel, co určuje co je vojenská zbraň a co ne, jak zmiňuje § 4
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GOBERS: vždyť v pořádku, ne? ;-)


    "A shepherd must tend to his flock, and at times, fight off the wolves."




    The Patriot Quote Sometimes as shepherd...must fight wolves
    http://www.youtube.com/watch?v=B8N_xfyVXec
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    GOBERS: No, co, Militia Christi prostě jen přezbrojila :-)
    NELLI
    NELLI --- ---
    GOBERS: dovedu si to živě představit :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    NELLI: Já mám D v podstatě hlavně proto, že to vypadá vtipně v kombinaci s kolárkem na fotce... ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam