• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    ERGOSUM: Ja nekde zahlidnul pruzkum, ze pres 70% ucitelu je zasadne proti ozbrojovani ucitelu (nebo neco v tomhle smyslu), coz mi moc nesedi s pomerem vlastnictvi zbrani, ktery je tusim 42%.
    Ale asi to odpovida rekneme politicke orientaci ucitelu...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    THEODORIK: Pokusy byly a nikdy to neprošlo. Zkoušejí to salámovou metodou.
    NECROMAN: Já vím o tom, že chtěl aby na škole byl jeden nebo několik ozbrojených učitelů. Rozhodně ne všichni povinně. To mi dává smysl. Odkud jsou výkřiky o ozbrojování všech asi víme.
    Pokud jde o prodej. Od kdy že se tam vstupuje do armády?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    THEODORIK: s trumpem je to veselé. Jeden den prohlašuje, že to chce ozbrojit všechny učitele, druhý den že zakáže prodej poloautomatů do 21 let. Nedokážu si tipnout, jak to nakonec dopadne.
    THEODORIK
    THEODORIK --- ---
    Koukam ze kluci pres more budou mit praci s obhajobou druheho dodatku, i kdyz nvm jestli uz neco podobneho nekdy bylo na stole.

    https://www.congress.gov/bill/115th-congress/house-bill/5087/text

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TOMBRIDER: To má dvě roviny bez ohledu na to, jestli jde o skutečný případ a jak přesně je vykreslen.
    1) Podobné jednání znám osobně jak ze strany "občanů" tak "orgánů"
    2) Pokud je ve veřejných sdělovacích prostředcích prezentováno, že i když se ničeho závadného nedopouštíš, je v zájmu bezpečnosti a pořádku žádoucí ustoupit zblblíkovi na úkor svých práv, také to o něčem svědčí.
    Proč tam třeba nebylo "Paní, tady pán se evidentně ničeho špatného nedopustil. Můžeme přijmout, že jste měla strach a zavolala hlídku. Ale vy jste nám lhala a tady pána jste opakovaně křivě obvinila s úmyslem mu uškodit. A to teď musíme vyšetřit. Provedeme zápis a rozhodneme zda vůči vám bude vzneseno obvinění. Ještě je tady na pánovi, zda proti vám nevznese obvinění on."?

    Nevidím v tom spiknutí. Ale mělo by být řečeno, že když ustoupíme zblblíkovi, je to laskavost od nás a ne jeho právo. Měl by slušně požádat a být za to vděčný. Ne to požadovat.
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    STENNY: Normálně, většinou starší důležití pánové v civilu, takoví ti starostové, co strkají rypák, kam nemají. A většinou všemu děsně rozuměli. Ten v tý tramvaji prudil tak dlouho, až jsem mu ten meč ukázal a on začal vykřikovat, že na to musím mít zbrojní pas a jestli ho nemám, tak že zavolá policii. Tak jsem mu řekl, že zbrojní pas rozhodně nemám a ať si zavolá třeba Urnu:-)
    No a fakt na příští zastávce čekali. Zjistili, jak se věci mají, pánovi prozradili, že držení zbraní jako např. meč, žádný zákon neupravuje (čuměl) a že doklad, který by se jmenoval "zbrojní pas" taky neexistuje. A odjeli. Já potom poslal toho zmrda do černé prdele a jel domů.
    STENNY
    STENNY --- ---
    HARIUS: "Nějakej vocas" v uniformě, nebo v civilu?
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    PIVECEK: spíš se dost divím že to policie vůbec trpí podstav až na půdu a tohle je fakt výživná reklama :D
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    zaspal*
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    TOMBRIDER: Kontrolní pracovníci zároveň zjistili, že policisté tuto „uměleckou činnost“ provozovali v době svého osobního volna.

    :DD

    Jako parkrat jsem zapsal a videl nejaky dily, pokud clovek zrovna neji suchy rohlik, nebo neco jineho, cim by se mohl zadusit, tak je to celkem prdel :)) Nicmene to, ze nekteri z tech hercu jsou skutecni policajti me ani ve snu nenapadlo.
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    TOMBRIDER: Tak jasně, ale když jsem dělal historický šerm, běžně se mi stávalo, že se našel nějakej vocas a chtěl po mě "zbrojní pas" na můj meč. Třeba v tramvaji. A to jsem ho nosil v plátěném futrálu. Pravda, běžnější byly tyto dotazy po různých vystoupeních atp. Mimochodem, toho v tramvaji jsem vytrolil tak, že na mě taky zavolal hlídku :-)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    ERGOSUM: Víš že je to reálný asi tak jako soudkyně Barbara nebo seriál Ulice?
    Reakce na seriál „Policie v akci“ - Policie České republiky
    http://www.policie.cz/clanek/reakce-na-serial-policie-v-akci.aspx
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    Teens at Florida shooting club defend gun ownership - CSMonitor.com
    https://www.csmonitor.com/...at-Florida-shooting-club-defend-gun-ownership?__twitter_impression=true
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    ERGOSUM: dokonce zcela urcite :-)
    Me na tom vsem prijde zajimevej ten fakt, ze zatimco u techhle veci (kriminalita, atentaty a podobne) puvod jaksi nesmi hrat roli, tak treba u pojisteni za auto roli hraje, a jak. Pojistovny si delaj statistiky a pokud zjistej, ze prislusnici nejaky skupiny obyvatelstva je stojej vic, tak jim to zohlednej v cene pojisteni.
    Ted u nas vysel clanek o tom ze treba Albanci platej az o 95% vyssi pojisteni nez rodili Svycari - ono, kdo nekdy videl jak ridej, tak uz se na nic nepta, je to zrejmy na prvni pohled proc to tak je.
    Jakmile ale treba policie zacne cilene kontrolovat jenom cernochy ponevadz ze svy statistiky vi, ze drogovy dealeri jsou v Baselu z 99% jenom cernosi, tak se zacne levice bourit ze jde o "racial profiling". Dokonce i tehdy, kdyz policie cilene hleda nejakou osobu ktera je tmavy pleti a kvuli tomu kontroluje lidi s podobnym signalementem se docka stiznosti od levicovejch fasistu. Tjo. Takovej je halt svet ve kterym zijeme, no.

    20 Minuten - Albaner zahlen bis zu 95 Prozent mehr - News
    http://www.20min.ch/schweiz/news/story/Albaner-zahlen-bis-zu-95-Prozent-mehr-22498457
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Teď jsem koukal na
    Policie v akci
    http://www.tvprogram.cz/policie-v-akci/1140198697
    Kluk si jde koupit rohlíky s mečem na zádech a bláznivka zavolá policajty, že přepadení a ještě si vybájí nůž. Nádherná scéna "vrahoun jako ty na internetech".
    Občas mám pocit, že se rodí tolik dětí, že na některé prostě nezbude žádný rozum.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NJAL: Neznám souvislosti, ale třeba jde o Somálce s australským občanstvím.
    NJAL
    NJAL --- ---
    OCTOPUSS: Ze Somalec je zhruba stejny "Australan" jako mimozemstan, co se rozhodl pristat zrovna u Perthu.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    NJAL: A co je špatně?
    NJAL
    NJAL --- ---
    NECROMAN: Hodne jsem se nasmal pri souvisejicim clanku s titulkem "Australan chtěl při novoročních oslavách v Melbourne postřílet co nejvíce lidí, policie ho zadržela" a hned prvni veta je: "Dvacetiletý muž somálského původu byl zatčen a obviněn z příprav teroristického útoku."

    Ze to ty novinare porad jeste bavi.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Australané odevzdali v amnestii 57 000 zbraní, byl mezi nimi i raketomet - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...ne-odevzdali-v-amnestii-57-000-zbrani-byl-mezi-nimi-i-raketomet-43243
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    KASUMI: No, možná pro případ, že by přeci jenom byly ty předčasné volby, ne ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam